24. března 2021 Online Absolventská středa: OFFLINE AND HAPPY – Získejte rovnováhu mezi online a offline světem

Zveme vás 24. března od 18:00 na ONLINE přednášku v rámci projektu Absolventské středy na téma „OFFLINE AND HAPPY – Získejte rovnováhu mezi online a offline světem“, kterou představí Lukáš Barda*, věnuje se světu digitálních technologií, jejich bezpečnosti a digitálního detoxu.

Kdy: středa24. března 2021, od 18:00
Kde: online na Microsoft Teams zde (aplikaci není nutné instalovat)
Návod pro připojení: zde
Nutná bezplatná registrace předemzde

Anotace přednášky:
Když jsem se hnal naposled a chtěl všechno stihnout, nedopadlo to dobře. Skončil jsem v 29 letech s mrtvicí v Motole. Tento kurz je i o tom, co jsem se naučil na cestě zpět mezi normální lidi a jak takové situaci předejít.  A není ani o tom, že si máte vypnout oznámení nebo že se máte telefonu zbavit. Je o umění mobil a technologie efektivně využívat, ale nenechat si ho přerůst přes hlavu. My bychom měli ovládat jeho, a ne on nás.

Spousta z nás je na home office, cítíme se často osaměle, unaveně a vystresovaně. Pomáhám nastavovat hranice mezi prací a soukromím. Ukazuji rutiny a nástroje, dávám tipy a triky, pomáhající udržet digitální rovnováhu.

Jde mi o přesah, díky kterému se na okamžik společně zastavíme a zamyslíte se nad svým vlastním příběhem. Jde mi o inspiraci ke změnám, které vám zlepší a zjednoduší život.

Přínos:

• Principy digitálního zdraví v praxi
  • Umění se odpojit, měkký a tvrdý digidetox
  • Pochopení dopadu online na naše reálné životy
  • Získáte inspiraci a motivaci najít rovnováhu mezi online a offline
  • Pochopení, jak online funguje a proč je těžké se od něj odtrhnout
  • Na co si dát v digitálním světě pozor
  • Tipy a triky, jak si nastavit hranice a udržet rovnováhu mezi online a reálným světem
  • Získáte tipy a triky, jak najít svou rovnováhu mezi online a offline a jak ji udržet
  • Uvidíte v akci aplikace a rutiny, které sám používám

Obsah:

1. (Proč) být offline?
  2. Dopad neustálého online na reálný život
  3. Online baví – náhoda nebo účel?
  4. Jak být offline?

Více o projektu Absolventské středy zde.
Těšíme se na setkání!

* Ing. Lukáš Barda
Pomáhám lidem a firmám pochopit svět technologií a umět je ovládat. Také učím, jak si je nenechat přerůst přes hlavu. Může to znít jako kontrasty, ale cílem je digitální rovnováha. Baví mě IT, digidetox, lidé a psychologie. Průsečíkem je mé portfolio témat.

Pomáhá mi můj silný IT background. Mám za sebou elektrofakultu ČVUT, v IT pracuji od roku 2008. Začal jsem jako IT analytik a postupně řídil projekty, technicky navrhoval a prodával řešení klientům. S postupem času jsem se začal více pohybovat na hranici IT a těch ostatních světů a začal ty světy navzájem propojovat.

V roce 2014 jsem měl v 29 mrtvici a téměř zemřel. To hodně zacloumalo s mým pohledem na svět a prioritami. Naučil jsem se pokoře, nadhledu a soustředění na věci, které dávají smysl. Při návratu do “normálního“ života jsem studoval mozek a vliv technologií na naše reálné životy. Výsledkem je osvěta ve firmách, pro veřejnost a ve školách. Učím, jak získat z technologií maximum, být maximálně produktivní, ale zároveň se nenechat pohltit a umět se odpojit, když je toho na mě moc. Účastníkům vysvětluji, jak online funguje, na co si dát pozor a ukazuji cestu ke zdravé rovnováze a digitální svobodě, kdy se člověk cítí spokojeně a má dostatek času na to, co je pro něj opravdu důležité.

A doma? Tam jsem táta dvou dětí a manžel jedné manželky! Aktuálně je mi 35 a hodlám tu zůstat do 85!