Festival vědy se letos koná online a zástupci VŠE na něm nechybí

První týden v září je již několik let spojen s laboratoří pod širým nebem v Dejvicích. Ani letošní osmý ročník Festivalu vědy neošidí své návštěvníky o nevšední zážitky a 3. září je přenesl mezi stany na Kulaťáku, tentokrát však online. Virtuální festival potrvá do 30. listopadu 2020.

Poprvé tak zájemci mohou navštívit všechny expozice obrazem i zvukem z domova. Na vědu si sice není možné „sáhnout“, jak jsou návštěvníci zvyklí z minulých let, ale pohled virtuálníma očima jim přinese nečekané a vzrušující zážitky. VŠE na festivalu zastupuje Fakulta informatiky a statistiky se svou prezentací zaměřenou na využívání dat v běžném životě. Virtuální Kulaťák je možné navštívit online prostřednictvím webových stránek festivalu.

Festival vědy je společným projektem vysokých škol, akademických a volnočasových institucí, který má za cíl popularizovat vědu. Je určen dětem, studentům i zvídavé veřejnosti bez omezení věku. Loni se na ploše u Vítězného náměstí v pražských Dejvicích představilo 115 expozic, které zhlédlo během jednoho dne 18 000 návštěvníků.

Foto z minulých ročníků Festivalu vědy: