Institut managementu otevírá v červnu nové kurzy

Předáváte rodinnou firmu? Plánujete zahraniční spolupráci nebo řídíte vícegenerační tým? Naše červnové kurzy Vám mohou pomoci!

Výše uvedená témata a mnohá další pro Vás máme připravena v červnové nabídce exekutivních kurzů Institutu managementu na Fakultě podnikohospodářské VŠE v Praze. Naši lektoři jsou zkušení odborníci a provedou Vás teoretickými znalostmi i praktickými dovednostmi a pomohou Vám nastavit Váš akční plán. Kurzy proběhnou osobně, v případě potřeby online. Podívejte se na detaily jednotlivých kurzů.

1. – 4. 6. 2020: Mezinárodní projektový management v angličtině

Žijeme v globalizovaném obchodním prostředí, kde jsou mezinárodní projekty standardem, ne výjimkou. V kurzu se naučíte, jak kultura ovlivňuje pojem času, nákladů a příležitostí, jak rozličné sociální principy ovlivňují vyjednávání a řešení konfliktů, porozumíte řízení virtuálních týmů. Získané znalosti si vyzkoušíte na případových studiích, simulacích a akčním výzkumu.

Kurz probíhá v angličtině pod vedením Dr. Richarda Brunet-Thorntona, odborníka na informační systémy a technologie s více než 40letou praxí v prostředí mezinárodního managementu, lektora Institutu managementu působícího na Katedře managementu FPH VŠE v Praze.

1. 6. 2020: Kurz Age management – více generací na jednom pracovišti

Věk aktivně pracující populace s sebou přináší specifika ve formě nutnosti přizpůsobení pracovních míst, prostoru, pracovního tempa či pracovní doby. V kurzu Age managementu si ukážeme na případových studiích, jak úspěšné firmy přistupují k řešení této problematiky, co se osvědčilo a co nebylo efektivní. Získáte náměty na funkční spolupráci čtyř generací na jednom pracovišti, dozvíte se o rozdílných přístupech a očekáváních jednotlivých generací a jak pro souhru mezi nimi nastavit interní procesy a řídit je.

Kurzem vás provede Ing. Kateřina Legnerová, Ph.D., MBA, dlouholetá odbornice v oblasti HR, koučka a konzultantka, působící na Katedře personalistiky VŠE v Praze.

1. 6. 2020: Úspěšné mezigenerační předávání rodinného podniku: procesy a postupy

Jak skloubit dva osobně blízké systémy – rodinnou firmu a rodinu samotnou? A jak zvládnout role při předávání firmy? V našem kurzu  se naučíte těžit právě z tohoto propojení a rozpoznat Vaši konkurenční výhodu. Pro úspěšné fungování rodinné firmy je třeba si předem nastavit explicitní pravidla pro komunikaci a rozhodování. Na tvorbu těchto pravidel a jejich úspěšnou implementaci je kurz zaměřen.

Kurz vede prof. Jiří Hnilica, vedoucí Katedry strategie a zakladatel Centra pro rodinné firmy na VŠE v Praze, který je členem organizace Family Firm Institute a držitelem Advanced Certificate in Family Business Advising.

1. – 26. 6. 2020: Mezinárodní obchodní komunikace v angličtině

V době, kdy se po období sociální izolace zatuhlé ekonomiky opět rozbíhají, využijete mezikulturní povědomí a znalosti, stejně jako schopnosti přizpůsobit své komunikační chování a vhodně reagovat na kulturní rozdíly. Kurz probíhá formou diskuzí, případových studií, analýz a prezentací. Získáte dovednost efektivněji prezentovat svá sdělení.

Kurz probíhá v angličtině pod vedením Dr. Richarda Brunet-Thorntona, odborníka na informační systémy a technologie s více než 40letou praxí v prostředí mezinárodního managementu a komunikace, lektora Institutu managementu působícího na Katedře managementu VŠE v Praze.

Uvedená témata a další dle Vašeho přání rádi připravíme pro Vaši společnost na míru a v případě potřeby také v online verzi.
Celkovou nabídku kurzů Institutu managementu FPH VŠE naleznete na našem webu v sekci Otevřené kurzy.
U vybraných kurzů poskytujeme absolventům VŠE slevu 10 %, studentům VŠE slevu 15 %.

V případě jakýchkoli dotazů ke vzdělávacím programům a kurzům nás neváhejte kontaktovat.

Institut managementu FPH VŠE
kontakt: hana.dvorakova@vse.cz