25.4.2018 09:30 - Absolventská středa: DATA FESTIVAL

15. dubna – odborné setkání absolventů FIS

15.4.2014

Jménem děkana Fakulty informatiky a statistiky, doc. Luboše Marka, si Vás dovolujeme pozvat na odborné setkání absolventů v úterý 15. dubna od 18:00 v prostorách Rajské budovy VŠE (RB 336) na téma „Otevřená a propojitelná data - výzkum, výsledky, praxe“.

Na odborném setkání vystoupí Ing. Dušan Chlapek, Ph.D. (FIS VŠE),  Mgr. Martin Nečaský, Ph.D. (MFF-UK), doc. Ing. Vojtěch Svátek, Dr. (FIS VŠE).

Po přednášce bude následovat číše vína v prostorách Rajské budovy.

Program:
17:50 - 18:00 registrace účastníků
18:00 - 18:05 zahájení Setkání
18:05 - 19:30 odborný program - přednáška a diskuse
19:30 - 20:30 neformální setkání a číše vína v prostorách Rajské budovy

Na akci je nutno se předem registrovat do úterý 14. dubna zde. Vstup je volný.

Otevřená a propojitelná data se stávají stále více aktuálním tématem.  Veřejná správa (i v ČR) se stále více hlásí k myšlence otevřenosti, a to mimo jiné i s využitím publikace formou otevřených dat. Současně akademická sféra a vybrané firmy začínají vyvíjet a nasazovat nástroje, které umožňují data publikovat a zpracovávat nejenom v otevřených formátech, ale i v propojitelné podobě (Linked Open Data - LOD). V rámci odborné setkání FIS bude provedeno seznámení účastníků s řešenými výzkumnými otázkami a hlavními výsledky dlouhodobého výzkumu i praktických projektů v oblasti otevřených a propojitelných dat, které byly realizovány společnými týmy Fakulty informatiky a statistiky Vysoké školy ekonomické v Praze a Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy v Praze.

Informujte prosím o akci také své spolužáky a známé, kteří studovali na Fakultě informatiky a statistiky.

Těšíme se na viděnou!