7. dubna: Viceprezident Bolívie na VŠE

7.4.2014 18:00

Centrum latinskoamerických studií (CLAS) Vysoké školy ekonomické v Praze ve spolupráci s Katedrou politologie Fakulty mezinárodních vztahů VŠE Vás srdečně zvou na přednášku viceprezidenta Bolivijského mnohonárodnostního státu pana Álvara García Linery. Přednáška se bude konat v pondělí 7. dubna od 18:00 hodin v aule RB 101 na Vysoké škole ekonomické v Praze.

Tématem přednášky je „Státní a ekonomická transformace současné Bolívie“, po ní bude následovat diskuse se studenty.

Álvaro García Linera je bolivijský politik a současný viceprezident Bolivijského mnohonárodnostního státu.

Narodil se v Cochabambě a vystudoval matematiku na Mexické národní autonomní univerzitě. Dále studoval sociologii v Bolívii. Pracoval jako univerzitní profesor, politický analytik a zpravodajský komentátor. Je uznávaný akademik známý především pro svoji podporu domorodých indiánů a levicových politických hnutí v Jižní Americe.

Napsal monografii „Sociologie sociálních hnutí v Bolívii“ (Sociología de los Movimientos Sociales en Bolivia) o politických a sociálních organizacích, které byly součástí politického vzestupu MAS a jiných domorodých frakcí. Byl zvolen viceprezidentem vlády Evo Moralese v prezidentských volbách v roce 2005.

V roce 2010 obdržel čestný doktorát na Fakultě sociálních věd Univerzity v Buenos Aires.

Přednáška bude probíhat ve španělštině se simultánním překladem do češtiny.