I tancem, zpěvem a hudbou můžete reprezentovat VŠE (Gaudeamus)

Folklorní soubor Gaudeamus hledá nové členy do své taneční, pěvecké i hudební složky.

Kořeny pražského folklorního souboru Gaudeamus sahají do roku 1949. Soubor působí při Vysoké škole ekonomické v Praze a jeho členy jsou studenti a absolventi VŠE a dalších pražských vysokých škol. Soubor tvoří taneční skupina, lidová muzika a ženská pěvecká skupina. Soubor Gaudeamus je jedním z nejúspěšnějších českých vysokoškolských folklorních souborů.

Soubor Gaudeamus se zaměřuje na scénické zpracování lidových písní, tanců a zvyků z českých regionů. Snahou souboru je představit lidovou kulturu v nových souvislostech, často za hranicemi tradičního pojetí folkloru. Pro představení souboru je příznačný humor, velké zaujetí všech interpretů, důraz na detail a dokonalost provedení. Díky invenčnímu zapojení muziky do komponovaných pořadů spolu taneční a hudební složka vytvářejí jedinečný celek.

Se souborem zažijete spolupráci s profesionálními umělci. Ta pomáhá souboru udržet vysokou uměleckou i interpretační úroveň. Celkový dojem z představení umocňuje výtvarné zpracování, využívající bohatého krojového fundusu i kostýmové pestrosti. Za svůj autorský přístup získal soubor řadu ocenění na domácích i mezinárodních festivalech a přehlídkách, včetně festivalů CIOFF. Naposledy, v roce 2013, byl souborové muzice udělen titul Laureát MFF Strážnice 2013.

Pokud máte chuť tančit, přijďte se podívat během září a října. Soubor zkouší 2x týdně. V úterý od 19.30 a ve čtvrtek od 19.00. Do pěvecké složky či lidové muziky, které zkouší 1x týdně, přijďte ve čtvrtek od 19.00. S sebou si vezměte sportovní oblečení nebo hudební nástroj.

Zkoušky probíhají v tělocvičně základní školy na náměstí Jiřího z Lobkovic 22, Praha 3 (mezi stanicemi metra linky A Flora a Želivského - tramvají č. 5, 10, 11 nebo 16 na zastávku Olšanské hřbitovy).

Další informace:

www.gaudeamus-folklor.cz