VŠE otevírá xPORT Business Accelerator

Vysoká škola ekonomická v Praze spolu s novým rokem chystá otevření vlastního akcelerátoru s názvem xPORT. Škola se tím snaží přispět k rozvoji podnikatelského prostření kolem studentů, absolventů a vyučujících VŠE. Proto bychom o jeho spuštění rádi informovali Vás, absolventy VŠE.

 

XPORT Business Accelerator se otevře v lednu 2015 v nově zrenovovaných prostorách o 900 m2 v areálu kolejí na Jarově. Jeho činnost bude spočívat na čtyřech hlavních pilířích: inkubátor iPORT, akcelerátor aPORT, práce na zadáních z firem cPORT a podnikatelské vzdělávání ePORT. Absolventi VŠE mají již nyní možnost zapojit se do všech čtyřech čáští xPORTu. iPORT podpoří jednotlivce i týmy, kteří jsou ve fázi nápadu a nemají zdroje ani prostor k tomu, aby si mohli ověřit, jestli jejich nápad má potenciál na trhu. aPORT se otevře týmům, kteří na nějakém produktu již pracují a potřebují napojení na zkušené mentory a investory. Do obou těchto částí se mohou hlásit projekty bez ohledu na obor podnikání. Uzávěrka přihlášek je v první polovině února. Na cPORT se již nyní obrací firmy s žádostí o společnou realizaci jejich projektů. V rámci ePORTu se první vzdělávací přednáška „xPORT evening“ uskuteční již 25. listopadu.

 

Možnosti zapojení absolventů VŠE do xPORTu jsou velmi široké. Podmínkou pro přihlášení projektu nebo nápadu do xPORTu totiž je, aby část týmu tvořili studenti nebo absolventi VŠE. Zkušenější absolventi VŠE mají možnost zapojit se do xPORTU také jako mentoři či potenciální investoři. A firmy mají možnost se prostřednictvím xPORTu obracet na studenty VŠE a spolupracovat s nimi na projektech z oblasti marketingu, financí, IT a dalších odvětvích, kterým se VŠE věnuje.

 

Finančně již projekt podpořila Česká Spořitelna a xPORT dále jedná s dalšími sponzory a partnery. Mezi významná spojení patří i partnerství xPORTu s akcelerátorem SkyDeck v Berkeley a akcelerátorem StarX ve Stanfordu. České týmy tak budou moci recipročně vyjet do Kalifornie, rozšířit si kontakty a získat nové zákazníky. Vzdělávací linku xPORTu bude VŠE financovat především z dvoumilionového daru, který škole ve své závěti odkázal podnikatel Tomáš Baťa. VŠE s využitím tohoto daru čekala na projekt, který by podporoval podnikatelskou aktivitu studentů

Pokud chcete o xPORTu získat více informací, neváhejte nás kontaktovat na xport@vse.cz. Aktuální informace naleznete na webu http://xport.vse.cz/

Zároveň vás všechny zveme na „xPORT evening“, který se uskuteční 25. listopadu od 19:45 v místnosti RB212 na VŠE. Hostem večera bude zakladatel portálu CityBee Josef Šachta.

 


Copyright (C) 2000 - 2018 University of Economics in Prague