25.4.2018 09:30 - Absolventská středa: DATA FESTIVAL

9. září – Den vědy

V září se uskuteční již devátý ročník Dne vědy – Scientia Pragensis – na pražských vysokých školách. Během dne na návštěvníky čekají přednášky, které přibližují vědu na vysokých školách široké veřejnosti. Kromě přednášek budou v době Dne vědy otevřeny i stánky univerzit s vědeckou tématikou. Akci organizuje České vysoké učení technické, Univerzita Karlova, Česká zemědělská univerzita, Vysoká škola chemicko-technologická a Vysoká škola ekonomická v Praze.

Program:

• 10:00 ČVUT MArch. Marie Davidová „Dřevo jako primární médium k architektonické performanci“
  • 10:35 ČZU doc. Ing. Pavel Klouček, Ph.D. „Bezpečnost potravin a biogenní konzervanty“
  • 11:10 VŠCHT Ing. Jan Merna, Ph.D. „Jak zelené jsou zelené polymery?“
  • 11:45 VŠE Mgr. et Mgr. Andrej Tóth, Ph.D. „Hospodářské a politické souvislosti vývoje střední Evropy v 19. a 20. století“
  • 12:20 UK Mgr. et Mgr. Marek Orko Vácha, Ph.D. „Desetiletí lidského genomu“
  • 12:55 UK doc. RNDr. Jan Černý, Ph.D. „Krize identity aneb mikrochimérismus ve zdraví a nemoci“
  • 13:30 ČVUT Ing. Vladimíra Petráková, Ph.D. „Teranostika: pomůžou nanočástice kombinovat diagnostiku a terapii?“
  • 14:05 ČZU doc. Ing. David Herák, Ph.D. „Indonésané za pomoci zařízení vyvinutém na ČZU lisují oleje“
  • 14:40 VŠCHT doc. Dr. Ing. „Martin Míka Netradiční skla“
  • 15:15 VŠE doc. PhDr. Petr Teplý, Ph.D. „Kdy se Google stane největší globální bankou?“

Den vědy se uskuteční ve středu 9. září od 10 do 16 hod v Nově budově ČVUT (Thákurova 2700/9, Praha 6)

Více informací na http://www.sciprag.cz/