6. října: Čestný doktorát prof. Hofstede

Profesor Geert Hofstede je přední světový odborník v oblasti organizační antropologie a mezikulturního managementu. Jeho identifikace pěti základních kulturních dimenzí je stále platným a zároveň nejužívanějším modelem v oblasti studie kultur. Své výsledky publikoval v roce 1980 v knize Culture’s Consequences, která ho proslavila po celém světě. Během 80. a 90. let Hofstede přednášel na nizozemských i zahraničních univerzitách. V současné době je v důchodu.

Jeho publikace byly přeloženy do mnoha jazyků (včetně češtiny) a jeho články vycházely v řadě prestižních světových odborných časopisů. Jeho poradenské služby využívala řada mezinárodních institucí, mimo jiné Světová banka, Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) nebo Evropská komise. Je členem Akademie managementu v USA a hodností čestného doktora jej dosud vyznamenalo 8 univerzit. Časopis Wall Street Journal jej v roce 2008 zařadil jako jediného Evropana mezi 20 nejvlivnějších myslitelů v oblasti managementu v té době.

Na návrh Vědecké rady Fakulty mezinárodních vztahů ze dne 30. března 2016 rozhodla o udělení čestného doktorátu „doctor oeconomiae honoris causa“ Geertu Hofstedemu dne 11. dubna 2016 Vědecká rada Vysoké školy ekonomické v Praze. Čestný doktorát bude prof. Hofstedemu slavnostně předán dne 6. října 2016 v 16.30 hod. ve Vencovského aule.