Debata „Stroukal X Stropnický – Technologický pokrok a životní prostředí“ (Students for Liberty CZ)

Žijeme v době, kdy je již levnější koupit nové než opravit staré. A zároveň v době, kdy je ještě stále levnější vyrobit nové než recyklovat vyhozené. Ale neplatíme za přírodní zdroje, které využíváme, příliš nízké ceny? Počítá se na trhu i s hodnotou přírody a životního prostředí? Je 21. století stoletím bezprecedentní hojnosti, anebo stoletím bezprecedentního plýtvání? A nežije si dnešní společnost náhodou až v příliš velkém luxusu na to, aby ji bylo možné nazývat vyspělou?

O tom, zda s technologickým pokrokem roste bohatství lidstva, anebo naopak přichází o to nejcennější, co má, budou v rámci cyklu Face to Face diskutovat Matěj Stropnický, předseda Strany zelených, a Dominik Stroukal, předseda Ludwig von Mises Institutu.

Moderátorem diskuze bude Lukáš Kovanda, hlavní ekonom finanční skupiny Roklen.

Moderovaná debata se uskuteční v úterý 18. října od 19.40 do 21.15 hod. v NB B.

Více informací na: