Přihlašování do MBA programů na VŠE

VŠE nabízí zájemcům o profesní titul MBA (Master of Business Administration) v akademickém roce 2017/2018 čtyři formy tohoto studia – MBA v češtině, MBA v angličtině, francouzský program MBA vyučovaný částečně ve francouzštině a v češtině a v neposlední řadě MBA program vyučovaný částečně v angličtině a češtině.

Francouzský MBA program

CAMBASPro akademický rok 2017/2018 nabízí VŠE program MBA typu double degree zakončený dvěma diplomy, a to v rámci Francouzsko-českého institutu řízení při VŠE, který se již od roku 1990 specializuje na vzdělávání frankofonních manažerů. Absolventi získávají francouzský státní diplom akreditovaný francouzským ministerstvem školství, který jim umožňuje pracovat ve Francii bez nutnosti nostrifikace, a diplom MBA Vysoké školy ekonomické v Praze. Program MBA-MAE je realizován ve spolupráci s konsorciem tří francouzských vysokých škol ekonomických. Studenti jsou zapsáni na univerzitě v Lyonu a na výuce se rovnoměrně podílejí pedagogové VŠE a francouzští profesoři. V České republice získal program prestižní akreditaci CAMBAS České asociace MBA škol.

„Znalost angličtiny je sice již i u francouzských firem podmínkou nutnou, často ale nikoli postačují. Naši absolventi se dobře uplatňují nejen kvůli jazykovým kompetencím, ale zejména kvůli odborným znalostem a schopnosti výborně se adaptovat v prostředí francouzských firem, kterých dnes v Česku působí více než pět set,“ dodává prof. Machková. Uzávěrka přihlášek do programu je 9. května 2017.

International executive MBA program na Fakultě podnikohospodářské

EQUISPřihlašovat se můžete také do anglického MBA programu vyučovaného na Fakultě podnikohospodářské VŠE, která se díky akreditaci EQUIS řadí mezi 1 % nejlepších byznys škol světa. Fakulta založila institut International School of Business and Management (ISBM, Mezinárodní škola podnikání a managementu), který doplňuje, a hlavně rozšiřuje studijní a vzdělávací programy VŠE. Cílem institutu je zajištění co nejlepších odborných znalostí a dovedností absolventů na pracovním trhu. Zároveň firmám a společnostem poskytuje možnost využívat odborné celoživotní vzdělávání s pomocí zkušených lektorů.

Program MBA na ISBM obhájil třetí místo i v ročníku 2015-2016 v hodnocení nejlepších MBA programů v regionu východní Evropy v žebříčku společnosti Eduniversal. Program je taktéž akreditován CAMBAS. Termín podávání přihlášek pro akademický rok 2017/2018 byl prodloužen do 15. června 2017.

MBA - International Business na Fakultě mezinárodních vztahů

Na VŠE lze nyní studovat program MBA – International Business novou, progresivní metodou blended learning. Tato metoda kombinuje prezenční blokovou (víkendovou) výuku s kurzy online, což poskytuje studentům významnou časovou flexibilitu. Program MBA – International Business se uskutečňuje ve spolupráci s renomovanou rakouskou univerzitou Management Center Innsbruck, která je nositelkou prestižní mezinárodní akreditace pro vysoké školy v oblasti businessu – AACSB, a program sám získal prémiovou zlatou pečeť od evropské akreditační komise FIBAA.

Specifikem programu je kombinace češtiny a angličtiny, jejímž cílem je poskytnout odbornou terminologii v obou jazycích manažerům mezinárodních firem etablovaných na českém a slovenském trhu. Studenti programu kromě kompetencí z mezinárodního managementu, podnikání, marketingu, inovací, zakládání podniků a rozvoje řídících schopností také posílí své komunikační dovednosti a schopnosti efektivně řešit nově vznikající situace a dopady globálního ekonomického a politického prostředí při zohlednění mezikulturních aspektů. Uzávěrka přihlášek do programu je 30. července 2017.

Uzávěrka přihlášek do čiste českého MBA programu na Fakultě podnikohospodářské byla 4. května 2017, více informací o programu zde.