16.10.2018 - 18.10.2018 - Podzimní ŠANCE

Hledat
Pokročilé hledání




Den s VŠE 2017

Dne 4. listopadu 2017 se uskutečnila společenská událost "Den s VŠE", na které se mohli setkat bývalí studenti Vysoké školy ekonomické v Praze.

Slavnostní den začal již ve 14 hodin a to prohlídkou nových prostor prodejny ekonomické literatury a zcela renovované knihovny. Účastníci si mohli projít nová místa s komentovanou prohlídkou a zakoupit knihy se speciální slevou pro tento den.

Po registraci všech účastníků se konalo velkolepé zahájení akce v doprovodu se symfonickým orchestrem VŠE. Všechny účastníky přivítala ve Vencovské aule rektorka VŠE, prof. Ing. Hana Machková, CSc. Následovala přednáška na téma „Současnost a budoucnost VŠE“, přednášejícími byli děkani jednotlivých fakult a rektorka VŠE.

Po přestávce na kávu a občerstvení byla pro návštěvníky připravena další zajímavá přednáška na téma „Postavení daňových poradců v České republice“. Přednáška byla vedena Ing. Petrou Pospíšilovou, prezidentkou Komory daňových poradců.

V pozdějších hodinách byl pro zúčastněné připraven bohatý kulturní program, nechyběl ani kulinářský zážitek v podobě rautu od jedné z nejlepších českých cateringových společností.

Návštěvníci velmi ocenili možnost zazávodit si v biatlonové aréně VŠE, kde si mohli na vlastní kůži vyzkoušet například roli Gabriely Koukalové nebo Ondřeje Moravce. V Rajské budově byl také pro tuto příležitost speciálně vytvořen koutek virtuální reality, kde si každý mohl zahrát první českou virtuální hru - Blue Effect a ponořit se tak do fascinujícího sci-fi prostředí.

V atriu Rajské budovy proběhlo vystoupení nadaných účastníků soutěže VŠE HLEDÁ TALENT. O kulturní zážitek se postaral soubor S Bojkou v zádech, který předvedl krásné divadelní představení na téma Vztahology. O hudební doprovod se postarala kapela absolventů z roku 1979 – tzv. Míchačky betonu. Zazněly nejrůznější populární písně v netradičním provedení. Na závěr se účastníci mohli zaposlouchat a zatancovat si na hity 80. a 90. let, jejichž videoklipy byly promítány na velká plátna a obrazovky.

Po celou dobu konání akce se účastníci mohli nechat vyfotit v připraveném fotokoutku a odnést si tak i hmotnou vzpomínku na příjemně strávený den. Jedenáctého ročníku „Dne s VŠE“ se zúčastnilo velké množství návštěvníků, kteří velmi ocenili bohatý program a celkovou atmosféru celé akce. Při odchodu byl každému nabídnut časopis, který je dostupný i online zde.

Budeme rádi, když přijdete i na další ročník „Dne s VŠE“ a necháte se vtáhnout do atmosféry vaší Alma Mater.

 

Abyste zůstali o dění na VŠE informováni, zaregistrujte se, prosím, do centrální databáze absolventů absolventi.vse.cz. Díky registraci Vás budeme moci včas informovat o Dni s VŠE, o dalších zajímavých akcích pro absolventy i o různých možnostech spolupráce s Vaší Alma Mater.