zrdz

Bartoš Ondřej, Ing.Šéf venture kapitálové společnosti Credo VenturesV roce 2000 absolvoval na VŠE obor Finance a účetnictví. Do prosince 2008 byl výkonným ředitelem TUESDAY Business Network, kterou založil v září 1999 jako část světové sítě First Tuesday. Stál u zrodu několika dalších firem: Credo Int., Acron Communications, Incubator 2.0 atd. V letech 2004-2008 působil především jako investiční ředitel venture kapitálového fondu MCI Management S.A. pro ČR a Slovensko. Působí v představenstvu České asociace venture kapitálu a private equity (CVCA), porotoval soutěž Podnikatele roku, působil i jako investor v pořadu Den D a je členem statutárních orgánů dalších společností. Řídí vlastní venture kapitálovou společnost Credo Ventures, která se zaměřuje na financování nadějných start-upů.
Bérová Dana, Ing.podnikatelka a investorkaDana Bérová absolvovala Fakultu řízení, obor Automatizované systémy řízení, na pražské Vysoké škole ekonomické v roce 1990. V letech 1987-1989 prošla mezioborovým studiem žurnalistiky Univerzity Karlovy. Od ledna roku 2007 je ředitelkou pro rozvoj obchodu významné poradenské firmy GARTNER. V minulosti byla redaktorkou Československé televize a České televize, ekonomickou ředitelkou Správy majetku Karla Schwarzenberga a programovou ředitelkou regionální televizní stanice TV 3. Na Ministerstvu informatiky působila v letech 2003-2006, od roku 2005 jako ministryně. Je také soukromou investorkou, mimo jiné spolumajitelkou golfového areálu Slapy - Svatý Jan, obchodní společnosti Sanu Babu s.r.o., která dováží zboží především z Indie a Nepálu či MEDEXO CZ s.r.o. zabývající se prodejem zdravotních a kancelářských židlí. V roce 2009 vystupovala v pořadu České televize Den D jako jeden z pěti potenciálních investorů.
Binar Jan, Ing.výkonný ředitel společnosti McCann EricksonJan Binar při studiu VŠE v Praze začal svojí kariéru v roce 1993 ve firmě McCann Erickson, jedné z předních reklamních agentur v ČR, která pravidelně získává nejrůznější mezinárodní ocenění z prestižních festivalů a soutěží. V téže společnosti se pak v roce 2002 stal výkonným ředitelem. Kromě své činnosti ve společnosti McCann působí Jan Binar jako externí lektor komerční komunikace na VŠE a je nositelem ocenění děkanky Fakulty mezinárodních vztahů VŠE „Čestného uznáním“ za dlouholetou spolupráci a rozvoj výuky komerčních komunikací. Je také členem prezidia Asociace komunikačních agentur, která sdružuje většinu reklamních a mediálních agentur v zemi. V roce 2010 pak spoluzaložil společnost Česká inovace o.p.s., která podporuje inovace a nápady v České republice.
Blecha Josef, Ing.CEO v Alfa PlastikJosef Blecha absolvoval VŠE v Praze obor Zahraniční obchod v roce 1975. V letech 1979 - 83 byl finančním, později dokonce generálním ředitelem fy Merco Agency/Pragotrade v Torontu. V roce 1987 se stal generálním ředitelem a předsedou představenstva American Jawa Ltd., New York. V letech 1995 se stal generálním ředitelem firmy General Motors v České a Slovenské republice, tuto pozici zastával až do roku 1998. Do roku 2001 do roku 2008 působil jako generální ředitel a předseda představenstva společnosti FEZKO a.s. ve Strakonicích. Poté působil jako obchodní ředitel textilní divize fy Grupo Copo Inversiones S.A. Španělsko, dále působil ve společnostech Johnson Controls, TONAK, v roce 2016 pak nastoupil jako CEO v Alfa Plastik. Od sedmdesátých let se rovněž zabývá výtvarnou tvorbou - portrétní karikaturou. Je autorem výzdoby fasády a obrazu hudebních legend hotelu Aria v Praze. Představil svoji tvorbu na více než 40 výstavách v České republice i v zahraničí. Nakladatelství Knihy 555 vydalo jeho biografickou publikaci Karikatury – Slavné tváře v čarách (2007). V r. 2009 se stal členem SVU Manes.
Bobošíková Jana, Ing.Výkonná ředitelka ve společnosti BCM, a.s.V roce 1987 absolvovala na VŠE obor Ekonomika zahraničního obchodu, v letech 1988 – 1990 postgraduální studium v oboru Výuka ekonomických předmětů. Po roku 1989 pracovala jako redaktorka domácí rubriky ČST, redaktorka a poté vedoucí oddělení hospodářské politiky HN, ekonomická redaktorka Redakce zpravodajství ČT, moderátorka ekonomických a politických pořadů na ČT a TV Nova, ředitelka televizního zpravodajství ČT. V roce 2000 byla poradkyní předsedy PS ČR, v letech 2004 – 2009 byla zvolena poslankyní Evropského parlamentu za politické hnutí Nezávislí. V letech 2008 a 2013 kandidovala na prezidentku České republiky a plánuje se o prezidentský post ucházet i v následujících volbách. V červnu 2009 se neúspěšně pokoušela o znovuzvolení do Evropského parlamentu jako volební lídr koalice Suverenita, kterou založila. Angažovala se i v dalších politických hnutích, například v hnutí Hlavu vzhůru. Od roku 2009 působila jako marketingová ředitelka firmy BCM, a.s., poté ve stejné společnosti jako výkonná ředitelka.
Braun Daniel, Ing., M.A.Zástupce vedoucího kabinetu komisaře pro spravedlnost, ochranu spotřebitelů a otázky rovnosti pohlaví v Junckerově evropské komisiIng. Daniel Braun, M.A. působil jako první náměstek ministra pro místní rozvoj zodpovědným za oblast strukturálních fondů Evropské unie. Na ministerstvu působí od března 2007, koordinoval přípravu operačních programů a vedl jednání o Národním strategickém referenčním rámci pro období 2007-2013. Do funkce 1. náměstka byl jmenován v červenci 2010. Od roku 2014 zastává vedoucí funkci v kabinetu evropské komisařky Věry Jourové, která zaštiťuje oblast spravedlnosti, ochrany spotřebitelů a rovnosti pohlaví. Daniel Braun je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze, fakulty mezinárodních vztahů, a Central European University v Budapešti.
Budíková Jana, Ing.Ředitelka vlastní konzultantské společnostiObchodní fakultu VŠE vystudovala v roce 1991, poté pracovala devět let ve firmě Johnson & Johnson. Nejprve manažerka marketingu pro ČR a SR, později manažerka pro rozvoj obchodu ve střední a východní Evropě. Následně ve vedení světové alkoholové dvojky Allied Domecq Spirits & Wines. Zde jako jednatelka a výkonná ředitelka pro marketing se zodpovědností za střední Evropu, později za Německo. Po akvizici firmy přešla do firmy MaXxium Deutschland. Po návratu do Čech a krátkém působení v TV Prima ve funkci obchodní ředitelky, zastávala ve společnosti Tchibo pozici jednatelky a generální ředitelky pro ČR a SR. V současnosti je ředitelkou vlastní konzultantské společnosti, pomáhá firmám vytvářet strategie, zvyšovat efektivitu a řídit změny. V 90. letech byla předsedkyní sekce zadavatelů reklamy ČSZV a marketingového výboru. V roce 2008 získala ocenění Objev roku a 12. místo mezi nejvýznamnějšími ženami českého byznysu podle HN. V roce 2009 s firmou Tchibo za 3. Nejlepšího zaměstnavatele v ČR (Hewitt Int.) V roce 2013 se stala předsedkyní Etické komise Evropské oční kliniky Lexum. Od roku 2014 působí též jako externí vyučující na Vysoké škole ekonomické v Praze.
Čapka Mojmír, Ing.předseda představenstva a generální ředitel BRISK Tábor a.s.Mojmír Čapka absolvoval obor Ekonomika průmyslu na VŠE v Praze roku 1975. Poté na VŠE ještě prošel postgraduálním studiem a různými krátkodobými školeními, byl členem Vědecké rady fakulty. V letech 1976-1986 pracoval v Prago - Union Praha, kde se postupně propracoval až na pozici zástupce ekonomického ředitele. V letech 1987-1992 působil na Federálním ministerstvu všeobecného strojírenství, Federálním ministerstvu hutnictví, strojírenství a elektroniky a na Ministerstvu průmyslu a obchodu jako ředitel odboru financování, ekonomického plánování koncepce a jako náměstek ministra pro ekonomiku. Od roku 1995 je předsedou představenstva, generálním ředitelem BRISK Tábor a.s. a od roku 2005 stoprocentním vlastníkem. BRISK Tábor a. s. se zabývá výrobou zapalovacích a žhavících svíček pro spalovací motory. Pod jeho vedením získal řadu prestižních ocenění jako je ocenění Leading Edge - nejlepší dodavatel koncernu Volkswagen, Rodinné stříbro, Exportér roku, Firma roku apod. a v neposlední řadě si BRISK Tábor po mnoho let udržuje své místo v rámci ocenění 100 nejlepších nebo nejobdivovanějších firem v ČR. V soutěžích Manažer roku a Podnikatel roku se Mojmír Čapka umístil mezi finalisty. Je členem představenstva Sdružení automobilového průmyslu.
Čarný Ján, Ing.Jednatel společnosti CofaceV roce 1982 vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, Fakultu národohospodářskou. V první polovině 90. let 20. století absolvoval postgraduální studium na University of Wisconsin v USA a na INSEAD ve Francii. Zároveň absolvoval půlroční stáž u renomovaných britských bank. V letech 1990 až 1994 pracoval jako ředitel odboru finančních trhů v Komerční bance a v letech 1994 až 1999 působil jako ředitel úseku investičního bankovnictví ING Barings. Od roku 1999 je ředitelem pobočky MasterCard Europe (dříve Europay International) zodpovědným za Českou republiku, Slovensko a vybrané banky v rámci regionu střední a východní Evropy. Od ledna 2005 do května 2007 pracoval Ján Čarný ve Varšavě a jeho zodpovědnost v rámci MasterCard Europe zahrnovala rovněž Polsko. K 1. září 2007 se Ján Čarný stává generálním ředitelem zodpovědným také za řízení aktivit na Ukrajině. Od listopadu 2008 do července 2012 byl generálním ředitelem DIRECT Pojišťovny. Od roku 2014 je majitelem společnosti BusinessLAB, s.r.o.
Čomor Erich, Ing., MBARegionální výkonný ředitel a vedoucí oddělení strategie ve společnosti Home Credit InternationalErich Čomor absolvoval na Vysoké škole ekonomické v roce 1993, již během studií pracoval pro společnost KPMG. Po ukončení inženýrského studia zastával různé funkce ve společnostech jako je Procter & Gamble nebo významná poradenská firma McKinsey & Company. V roce 2003 nastoupil jako Chief Product & Marketing Officer v GE Money, kde působil až do roku 2007, kdy započal své působení v Home Credit, kde zodpovídal za oblast České republiky a Slovenska. Erich Čomor stál například za u zrodu velice úspěšné Air Bank. Jeho kariéra v této společnosti úspěšně pokračuje do současnosti, pouze se v roce 2016 rozhodl pro roční sabatikl za účelem seberozvoje a věnování více pozornosti rodině.
Čuřín Miroslav, Ing.člen dozorčí rady v Becker a Poliakoff Consulting, a.s.Na VŠE vystudoval v r. 1969 Fakultu výrobně ekonomickou. Působil nejprve v ZNZP Praha jako referent plánu investic, poté v PPÚ Praha jako ekonomicko - organizační referent. V roce 1976 nastoupil do organizace Správa radiokomunikací Praha (předchůdce dnešních Českých radiokomunikací, a.s.), kde vykonával funkci ekonoma specializovaného závodu. Od roku 1990 pak působil na ředitelství společnosti, nejdříve jako ekonomický náměstek a od roku 1997 jako generální ředitel a předseda představenstva. Působil celkem v 8 společnostech, 6 již zaniklo. Nyní působí ve společnosti Becker a Poliakoff Consulting, a.s.
Dědek Oldřich, prof. Ing., CSc.člen bankovní rady ČNBOldřich Dědek vystudoval VŠE, vědeckou hodnost kandidáta ekonomických věd získal na Ekonomickém ústavu ČSAV, titul docenta pro obor ekonomie na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze. Dále absolvoval řadu zahraničních stáží a studijních pobytů ve Velké Británii (London School of Economics, University of Warwick) a v USA (Mezinárodní měnový fond, Federal Reserve Bank of Kansas City). V letech 1978 - 1992 působil jako vědecký pracovník se zaměřením na hospodářskou politiku v Ekonomickém ústavu ČSAV, v letech 1994-2006 na Institutu ekonomických studií UK v Praze se zaměřením na nástroje finančních trhů, analýzu portfolia a další oblasti. Mezi roky 1992 až 1996 působil jako náměstek ředitele Institutu ekonomie České národní banky, v letech 1996 - 1999 jako poradce guvernéra České národní banky, v roce 1998 jako poradce předsedy vlády České republiky, v rozmezí let 1999 - 2005 na pozici viceguvernéra České národní banky a od roku 2006 jako poradce ministra financí České republiky, vedoucí české delegace ve Výboru pro hospodářskou politiku a zároveň byl členem Eurotýmu při Evropské komisi. Od roku 2007 působí jako národní koordinátor pro zavedení eura v ČR. V roce 2012 byl jmenován profesorem. V roce 2014 obdržel cenu Milana Svojky za studii: "Historie evropské měnové integrace. Doba eura." Od února 2017 byl jmenován do funkce člena bankovní rady na šest let.
Dlouhý Martin, Ing.výkonný ředitel ve společnosti Tesco1993 promoval na Fakultě Mezinárodních vztahů na VŠE a poté rok studoval na Pekingském jazykovém institutu. Absolvoval též doplňující studium na INSEAD a London Business School. V letech 1997 - 2003 byl generálním ředitelem McDonald’s ČR a SR, v letech 2004 - 2005 působil na pozici Expansion Director, member of the board, Metro Cash & Carry Russia. V období 2006 - 2007 byl generálním ředitelem Makro ČR a METRO SK, od července 2007 byl generálním ředitelem METRO India. Donedávna zastával tyto pozice: Regional Officer, Customer & Offer Management, Vice President METRO Group. Od roku 2012 je výkonným ředitelem ve společnosti Tesco.
Dolanská Vlasta, Ing.Výkonná ředitelka, Poštovní spořitelna ČSOB, a.s.Na VŠE vystudovala v r. 1979 obor Národohospodářské plánování, v r. 1998 absolvovala Bankovní akademii. V letech 1992 - 1996 byla ředitelkou pobočky IPB Tábor, v období 1996 - 2000 ředitelkou regionu České Budějovice IPB. V letech 2000 - 2001 vykonávala funkci ředitelky regionu Střední Čechy ČSOB. V současnosti je výkonnou ředitelkou Poštovní spořitelny.
Doleček Jan, Ing.Human Resources Director Skanska, a.s.Jan Doleček vystudoval fakultu Podnikové ekonomiky na VŠE v Praze. Řízení lidských zdrojů se začal věnovat v roce 1997 ve společnosti T-Mobile, kde strávil 6 let. Po krátkém působení ve farmaceutické společnosti Aventis Pharma s.r.o. pracoval do roku 2008 ve společnosti Vodafone Czech Republic a.s., kde se vypracoval na pozici personálního ředitele. Od září 2008 byl ředitelem lidských zdrojů společnosti CET21, provozovatele TV Nova a dalších televizních kanálů a internetových serverů. Od poloviny roku 2010 působí na pozici personálního ředitele a člena představenstva ve společnosti Skanska a.s.
Dostálek František, Ing.Čestný partner, bývalý předseda a výkonný ředitel KPMG ve střední a východní Evropě, řídící partner KPMG Česká republika, s.r.o.V roce 1972 absolvoval s vyznamenáním VŠE, obor ekonomika zahraničního obchodu. Poté pracoval na VŠE, v podniku Koh-i-noor Praha a na Federálním ministerstvu hutnictví, strojírenství a elektrotechniky. Jako spoluzakladatel firmy KPMG v České republice se od roku 1990 podílel na poradenských projektech v oblasti privatizace, oceňování společností a na jednáních se zahraničními investory. V roce 1993 byl jmenován partnerem auditu, od roku 1994 zastával pozici vedoucího partnera oddělení auditu. V roce 2001 se stal řídícím partnerem KPMG v ČR a v roce 2006 byl zvolen předsedou a výkonným ředitelem KPMG ve střední a východní Evropě. Byl rovněž jmenován členem International Board KPMG a členem řídícího výboru KPMG pro Evropu, Afriku a Střední Východ. Působil řadu let ve správní radě Junior Achievement a v řídícím výboru Institutu členů správních orgánů. Od roku 2001 je členem správní rady Americké obchodní komory v České republice. V polovině června 2012 se stal jedenáctým prezidentem Americké obchodní komory v České Republice (AmCham). Od roku 2016 pracuje ve společnosti QED GROUP a.s.
Dvořáková Dana, Ing., MBAředitelka komunikace investiční skupiny KKCG a. s.Ukončila na VŠE obor zahraniční obchod. V r. 2000 studovala na Erasmus University (Master of Corporate Communication) v Rotterdamu. O dva roky získala titul MBA na Katz University v Pittsburghu. Během svého vývoje v kariéře působila jako redaktorka HN, ekonomická redaktorka MF DNES, tisková mluvčí Český Telecom, výkonná ředitelka pro marketingovou a korporátní komunikaci Český Telecom, ředitelka pro marketing VUB (Bratislava), ředitelka komunikace ČSA, ředitelka firemní komunikace spol. UNIPETROL, a.s. Od května 2011 působí jako ředitelka korporátní komunikace společnosti Telefónica, Czech Republic, kde je také předsedkyní správní rady nadace O2.
Dyba Karel, prof. Ing., CSc.stálý představitel České republiky při OECDKarel Dyba získal titul kandidáta věd v oboru ekonomie roku 1973 na Vysoké škole ekonomické v Praze, kde pracoval v letech 1964-1971 jako asistent. Od roku 1972 byl zaměstnán v Ekonomickém ústavu ČSAV jako vědecký pracovník. V roce 1984 přešel do Prognostického ústavu ČSAV, kde pracoval ve vedoucích vědeckých funkcích. V roce 1990 byl jmenován ministrem pro hospodářskou politiku a rozvoj. V tomto roce se také stal ředitelem Ekonomického ústavu ČSAV. Rovněž byl zvolen prezidentem České ekonomické asociace, tuto funkci vykonával do roku 1996. V letech 1990 až do poloviny roku 1992 byl ministrem pro hospodářskou politiku a rozvoj v české vládě. Roku 1992 byl zvolen poslancem za ODS a stal se ministrem hospodářství ČR v první vládě Václava Klause. Od roku 1997 až do nominace na post stálého představitele ČR při OECD, Karel Dyba pracoval jako soukromý konzultant převážně v oblasti investičního bankovnictví a strategického ekonomického poradenství. Rovněž byl členem dozorčích rad Komerční banky a Českých radiokomunikací. V roce 2007 se ujal funkce stálého představitele České republiky při OECD.
Feix Vladimír, Ing.generální ředitel společnosti Český porcelánVladimír Feix absolvoval VŠE v Praze, obor Ekonomika průmyslu, roku 1985. Předtím vystudoval Vyšší odbornou školu keramickou (1960) a také prošel tříletým studiem v Institutu řízení MP ČR (1972). V průběhu svého života pracoval jako mistr, dílovedoucí, výrobní náměstek, ředitel závodu a výrobně - obchodní ředitel VHJ. Od roku 1988 je jeho jméno spojeno s akciovou společností Český porcelán, kde vykonává funkci generálního ředitele, předsedy představenstva i prokuristy. Je nositelem čestného titulu Manažer roku 1993. Rovněž je předsedou správní rady University J. E. Purkyně v Ústí n/L.
Fischer Jan, Ing., CSc.bývalý předseda vlády ČRVŠE absolvoval v r. 1974 v oboru Statistika a ekonometrie, poté nastoupil do Statistického úřadu. V r. 1985 získal na VŠE CSc. v oboru Ekonomická statistika. V 90. letech byl místopředsedou a posléze 1. místopředsedou ČSÚ, kde vedl např. týmy zpracovávající výsledky voleb. V r. 2001 pracoval v misi MMF, od r. 2000 byl ředitelem odd. produkce společnosti Taylor Nelson Sofres Factum, v letech 2002 – 2003 byl vedoucím výzkumných pracovišť FIS VŠE. Roku. 2003 byl prezidentem republiky jmenován předsedou ČSÚ. Je členem řady prestižních institucí, mimo jiné, České statistické společnosti, Mezinárodního statistického institutu (ISI), Vědecké rady a Správní rady VŠE a Vědecké rady Univerzity J.E. Purkyně v Ústí nad Labem. 9.4.2009 byl jmenován prezidentem republiky předsedou vlády České republiky. Od roku 2010 do roku 2012 byl viceprezidentem Evropské banky pro obnovu a rozvoj (EBRD). V roce 2011 kandidoval na post prezidenta České republiky.
Formánek David, Ing.CEO ve společnosti Modrá pyramidaDavid Formánek je absolvent Obchodní fakulty, oboru Ekonomika zahraničního obchodu. Po svých studiích na VŠE pracoval v úseku Korporátního bankovnictví v Deutsche Bank v Praze. Do Komerční banky nastoupil v roce 2001, kde působil v oblasti korporátního bankovnictví a později až do roku 2006 řídil Obchodní divizi Praha. Od února roku 2006 zde působil jako náměstek výkonného ředitele pro lidské zdroje Komerční banky, a od roku 2007 zastával pozici výkonného ředitele pro lidské zdroje do roku 2014.
Grácz Viliam, Ing.Obchodní ředitel, místopředseda představenstva společnosti Amper Market a.s.Viliam Grácz absolvoval roku 1986 obor Mezinárodní obchod na Fakultě obchodní Vysoké školy ekonomické v Praze. Absolvoval řadu stáží a kurzů v rámci organizací, ve kterých působil, v tuzemsku i zahraničí (London Business School, Ernst & Young Academy, atd.). Působil v mezinárodním obchodě a pracoval pro nadnárodní společnosti ve vedoucích pozicích v České republice a na Slovensku: 1991-1996 byl ředitelem společnosti DDB Needham a.s., 1997-2002 byl partnerem globální poradenské společnosti Ernst & Young, dále byl členem výkonného výboru Delta Bakeries nebo také vedl devizový odbor společnosti Centrotex. V období 2005-2006 též působil jako expertní poradce CzechInvest. Je zakladatelem (2003) a jednatelem společnosti Brain Logistics s.r.o. zabývající se poradenstvím v oblasti prodeje a nákupu společností, jejich financování a strategického řízení. Je spoluzakladatelem společnosti Amper Market.
Hájek Jaromír, Ing.Ředitel italské pobočky LeasePlanNa VŠE absolvoval obor Ekonomie a řízení zahraničního obchodu v r. 1986. V letech 1990-1995 byl ředitelem poradenské společnosti Larive Holland, od r. 1995 byl generálním ředitelem společnosti LeasePlan ČR s.r.o., v letech 1999 - 2000 souběžně ředitelem slovenské pobočky, následně pak členem dozorčí rady LeasePlan Slovakia a od července 2007 je vedoucím italské pobočky LeasePlan.
Hájek Tomáš, Ing., MBAČlen správní rady v iXperta SEV roce 1997 absolvoval VŠE v Praze, obor Podniková ekonomika. Titul MBA získal v roce 2008 na Pfeiffer University, Charlotte, USA. Od roku 1997 pracoval v koncernu Siemens AG na různých ekonomických pozicích. V roce 2000 absolvoval odbornou stáž v oddělení controllingu ve spol. Siemens Communications Ltd. ve Velké Británii. V letech 2005-2006 působil jako člen mezinárodního týmu v centrále Siemens AG v Německu na projektu globální servisní podpory divize Enterprise. Následně v letech 2007-2014 byl jednatelem a finančním ředitelem spol. Unify s.r.o. (dříve Siemens Enterprise Communications, s.r.o.) což je Joint venture Siemens AG a Gores Group. V rámci své pozice byl zodpovědný za finanční řízení společností koncernu v zemích východní Evropy, Turecka a zemích bývalého Sovětského svazu. V současné době se společností Unify s.r.o. spolupracuje externě. Hlavní pracovní aktivitu věnuje rozvoji společnosti iXperta SE, kde působí ve správní radě se zodpovědností za oblast financí a strategických akvizic.
Halousek Tomáš, Ing.CFO at synlab czech / synlab slovakiaTomáš Halousek je absolventem VŠE v Praze, Fakulty financí a účetnictví. Od roku 1995 pracoval na mnoha pozicích v bankách v oblasti controllingu, účetnictví, řízení rizik a treasury. V letech 2005-2008 pracoval jako CFO a člen představenstva HVB BpL stavební spořitelny v Rumunsku. Od roku 2008 vykonával funkci finančního ředitele v Banco Popolare Česká republika, a.s., kde byl zároveň i členem představenstva, později Equabank. Nyní pracuje jako Finanční ředitel v laboratorní společnosti Synlab.
Hampl Mojmír, Ing., Ph.D., MSc.Viceguvernér ČNBV roce 1998 absolvoval Národohospodářskou fakultu na Vysoké škole ekonomické v Praze, obor hospodářská politika. Na téže fakultě v roce 2004 obhájil doktorskou disertační práci. V letech 2000-2001 absolvoval postgraduální studium ekonomie na University of Surrey ve Velké Británii, kde získal titul Master of Science. Od roku 1998 působil jako analytik a posléze senior analytik v měnové sekci České národní banky. V roce 1999 mu Česká společnost ekonomická udělila titul Mladý ekonom roku. V letech 2002 – 2004 se v pozici ekonoma v České spořitelně - ERSTE Group věnoval makroekonomickému výzkumu a výzkumu finančních trhů zemí střední a východní Evropy. V téže době působil také jako externí poradce ministra financí ČR v expertní skupině připravující návrh reformy veřejných financí. V letech 2004-2006 byl členem představenstva a vrchním ředitelem České konsolidační agentury. Je členem Akademické rady Vysoké školy Škoda Auto, Mladá Boleslav, členem Vědecké rady Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity v Brně a pravidelně přednáší na vysokých školách. Od 1. prosince 2006 byl jmenován členem bankovní rady České národní banky a s účinností od 1. Března 2008 pak viceguvernérem ČNB.
Hanák Jaroslav, Ing.Prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR, člen prezidia světové organizace IRUVysokou školu ekonomickou dokončil roku 1977. Poté pracoval jako vedoucí financování dopravního závodu ČSAD Prostějov (1977-1981), jako vedoucí útvaru plánování a financování podniku ČSAD (1981-1986), jako ekonomický náměstek podniku ČSAD Brno (1986-1990), jako ředitel státního podniku ČSAD Prostějov (1991-1992). Od roku 1992 zastával funkci předsedy představenstva a prezidenta akciové společnosti FTL – First Transportation Lines Prostějov. Taktéž je členem v mnoha organizacích- člen prezidia světové organizace IRU se sídlem v Ženevě, dále již řadu let stálý člen či většinou vedoucí delegace podnikatelů a zaměstnavatelů ČR v RHSD a řady dalších mezinárodních, národních a regionálních funkcí (např. člen dopravního výboru BUSINESSEUROPE, viceprezident SP ČR od roku 2003, prezident Svazu dopravy ČR, viceprezident sdružení ČESMAD Bohemia pro osobní dopravu, prezident Asociace dopravních, spedičních a servisních firem Čech, Moravy a Slezska (ADSSF), člen RHSD za stranu zaměstnavatelů a podnikatelů…) V letech 1994 a 1997 byl oceněn jako úspěšný manažer roku v ČR, v r. 2001 byl vyhodnocen jako manažer roku za oblast dopravy a logistiky. V roce 2011 byl po Jaroslavu Mílovi zvolen novým prezidentem Svazu průmyslu a dopravy ČR. V roce 2015 obdržel ocenění v podobě medaile Jiřího z Kunštátu a Poděbrad, krále českého, za přínos v oboru a k integraci v rámci Evropy. O rok později se stává čestným členem sdružení Česmad Bohemia.
Havel Jiří, † doc. Ing., CSc.Je absolventem oboru politická ekonomie (1982). Na VŠE získal vědeckou hodnost v oboru obecné ekonomie (1991). Od roku 1991 pracuje v Institutu ekonomických studií FSV, Univerzity Karlovy v Praze, kde se v roce 1997 habilitoval. V letech 1999-2001 byl místopředsedou a předsedou Fondu národního majetku, v roce 2006 vykonával funkci místopředsedy vlády pro ekonomiku. Je členem České ekonomické společnosti a v letech 2002-4 byl jejím viceprezidentem. V letech 2007-9 byl členem předsednictva Strany evropských socialistů (PES) sdružující sociálně demokratické strany EU. Mj. působil jako ekonomický poradce ČSSD. Od roku 2008 do roku 2012 byl členem správní rady VŠE.
Havlíček Karel, Ing., Ph.D., MBAGenerální ředitel SINDAT a předseda představenstva AMSP ČRV r. 1992 dokončil inženýrské studium na ČVUT (Fakulta stavební) v r. 1998 obdržel titul MBA na PIBS-Manchester Metropolitan University, v r. 2004 absolvoval doktorské studium na VŠE (Podnikohospodářská fakulta). Mezi lety 1992-2001 působil jako ředitel ElCom, v letech 2001-2007 jako ředitel obchodu a marketingu Sindat Group a od r. 2008 zastává pozici generálního ředitele mateřské společnosti holdingu SINDAT. V roce 2000 byl jedním se zakladatelů Asociace malých a středních podniků ČR, od roku 2010 je jejím předsedou. Na úrovní Vice-Presidenta UEAPME zastupuje zájmy podniků i na evropské úrovni. Dlouhodobě spolupracuje s akademickou sférou, je děkanem Fakulty ekonomických studií VŠFS, spolupracuje s PIBS při VŠE, vede přednášky v zahraničí a je autorem nebo spoluautorem několika monografií a dalších publikací.
Hergetová Michala, Ing.redaktorka ekonomického zpravodajstvíMichala Hergetová, rodným jménem Michala Tučková v roce 2004 absolvovala ekonomii mezinárodního obchodu a evropskou integraci na Fakultě mezinárodních vztahů Vysoké škole ekonomické v Praze, studovala také evropská studia na Staffordshire University ve Spojeném království. Kariéru televizní reportérky začínala ve zpravodajství TV3, poté přešla do agentury CzechTrade, kde působila na pozici ředitelky komunikace s veřejností. V roce 2005 se stala ekonomickou redaktorkou v České televizi. Moderuje pořad Ekonomika na zpravodajském kanálu ČT24.
Hindls Richard, prof. Ing., CSc., dr. h. c.emeritní rektor Vysoké školy ekonomické v PrazeStatistik a ekonom. Absolvoval Národohospodářskou fakultu Vysoké školy ekonomické v Praze. Už během studia oboru Ekonomicko-matematické výpočty učil jako lektor na Katedře statistiky, kde po absolutoriu zůstal jako asistent. V roce 1976 odešel na Českou plánovací komisi, odkud se ale 1. července 1987 vrátil jako odborný asistent na Katedru statistiky, kde působí bez přestávky dodnes. Po celou dobu zaměstnání mimo VŠE zůstal externím učitelem své mateřské katedry. V roce 1988 byl jmenován kandidátem ekonomických věd. V roce 1992 úspěšně ukončil habilitační řízení a byl jmenován docentem pro obor statistika. V prosinci 1998 byl jmenován profesorem statistiky. V roce 2008 obdržel titul doctor honoris causa v oboru ekonomie. Prof. Hindls zastával na VŠE řadu významných funkcí. Počátkem 90. let byl členem fakultního Senátu, od ledna 1992 dodnes vede Katedru statistiky a pravděpodobnosti na Fakultě informatiky a statistiky VŠE. V letech 2001-2006 byl děkanem Fakulty informatiky a statistiky VŠE. V listopadu 2005 byl zvolen rektorem VŠE pro období 2006-2010, v říjnu 2009 svou funkci ve volbách obhájil a stal se znovu rektorem i pro období 2010-2014. V odborné činnosti se prof. Hindls zaměřuje zejména na oblast národohospodářských agregátů, na analýzu a prognózu ekonomických časových řad, analýzu marketingových dat a na aplikace statistických metod v účetnictví a v auditu. Publikační seznam prof. Hindlse čítá více než 300 položek. Najdeme mezi nimi přes tři desítky knih, slovníků a knižních monografií, přes dvě desítky skript a více než 150 článků, vydaných v ČR a v zahraničí. Je úspěšným řešitelem či spoluřešitelem 19 grantů a výzkumných projektů. Prof. Hindls je členem mnoha českých i zahraničních institucí, vědeckých rad a učených společností. Mj. je místopředsedou České statistické rady, členem Asociace národního účetnictví v Paříži a členem Strategické výboru mezinárodní aliance CEMS. V letech 2003-2008 byl delegátem České republiky v Evropském poradním výboru pro statistické informace v ekonomické a sociální sféře (CEIES) v Lucembursku. Mimo odborné funkce na půdě VŠE je členem Vědecké rady Univerzity Karlovy, Ekonomické univerzity v Bratislavě, členem Správní rady Ekonomické univerzity v Bratislavě a řady dalších orgánů. Za zmínku stojí i to, že prof. Hindls je i výborným klavíristou s početnou interpretační diskografií (LP, MG, CD), která pochází z jeho mladších let. Za počet prodaných CD, MG a LP nosičů dokonce obdržel v roce 2012 „Platinovou desku“.
Hlaváč Jiří, Ing., Ph.D.Partner ve společnosti TPA HorwathJiří Hlaváč je auditor, daňový poradce a soudem jmenovaný znalec v oboru ekonomika, odvětví ceny a odhady, se specializací na oceňování podniků. Je absolventem VŠE v Praze. Ve skupině TPA Horwath působí již čtrnáct let, z toho devátý rok na pozici partnera. Má dlouhodobé zkušenosti v oblasti oceňování, strukturování transakcí, due diligence, projektů fúzí a restrukturalizací. Je členem Sekce daně z příjmů právnických osob Komory daňových poradců ČR a zkušebním komisařem jmenovaným ministrem spravedlnosti pro zkoušky insolvenčních správců. Externě přednáší na Katedře financí a oceňování podniku VŠE v Praze. Spolupracuje rovněž jako lektor s několika vzdělávacími agenturami a publikuje v odborných časopisech. Je autorem publikace Fúze a akvizice – proces nákupu a prodeje firem vydané v roce 2010 nakladatelstvím Oeconomica.
Hlinka Pavel, Ing.vedoucím sekce pro vzdělávání Asociace hotelů a restaurací ČR,VŠE vystudoval v r. 1983. V letech 1971-1975 pracoval jako vedoucí výrobny jídel do letadel v Interhotel Transit, kde byl dalších 5 let generálním manažerem. V období 1980-1985 byl GM Interhotelu Jalta, v letech 1985-2004 pracoval jako GM v Hotelu InterContinental Praha. Později v r. 2008 se stal generálním ředitelem a CEO největšího českého hotelového řetězce OREA HOTELS a.s., kde byl činný do června 2011. Je též presidentem Asociace hotelů a restaurací ČR, VP pro cestovní ruch Svazu obchodu a CR, členem kanadské obchodní komory, členem Skal Club, Lions Club, členem výboru Chaine de Rotisseur a jednatelem Vysoké školy cestovního ruchu, hotelnictví a lázeňství. V r. 2006 vyhodnocen jako největší osobnost cestovního ruchu.
Holman Robert, prof. Ing., CSc.Bývalý člen bankovní rady České národní banky, Profesor katedry ekonomie NH fakulty VŠERobert Holman absolvoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, obor Zahraniční obchod roku 1978. V roce 1991 obhájil svou disertační práci a v roce 1992 habilitoval na VŠE v oboru Ekonomická teorie. V roce 1997 byl jmenován profesorem v oboru ekonomická teorie. V letech 1978-1984 pracoval jako obchodní referent v podnicích zahraničního obchodu. Od roku 1984 vyučoval na katedře dějin ekonomických teorií VŠE Praha, v roce 1990 začal vyučovat mikroekonomii a makroekonomii a v roce 1993 se stal vedoucím katedry ekonomických teorií. Od roku 1991 působil postupně jako poradce ministra financí (1991 - 1992 ), předsedy vlády (1992 - 1997), předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR (1998 - 2002) a od r. 2003 jako poradce prezidenta republiky. Od roku 1996 do roku 2001 byl členem představenstva České společnosti ekonomické. Přednášel v zahraničí: Kristiansand, Turín, Vídeň, Neapol, Lisabon. Je autorem řady významných ekonomických publikací, z posledních let je to např. Ekonomie (1999), Dějiny ekonomického myšlení (Holman a kol., 1999), Transformace české ekonomiky (2000), Mikroekonomie (2002), Ekonomický slovník (Hindls, Holman, Hronová, 2003), Makroekonomie (2004). S účinností od 13. února 2005 byl Robert Holman jmenován členem bankovní rady České národní banky. Po vypršení 6-letého mandátu, se věnuje akademické činnosti.
Holomoucký Tomáš, Ing., MBAgenerální ředitel SCHENKER spol. s r.o.Vystudoval Vysokou školu ekonomickou – Fakultu zahraničních vztahů a MBA program na Shefield-Hallam University (MUVS ČVUT). Dále absolvoval celou řadu mezinárodních vzdělávacích programů pro TOP management v rámci koncernu DB Schenker i mimo něj. Po ukončení VŠ (1994) nastoupil do spediční firmy SCANSPED Czech, spol. s r. o. jako asistent generálního ředitele a v období 1995 –1998 působil na pozici ředitele marketingu a kvality. Po fúzi SCANSPED Czech se společností Schenker v roce 1998 pokračoval jako ředitel marketingu a kvality, řídil úsek pozemních přeprav a v letech 2003/2004 pracoval jako produktový manažer pro jihovýchodní Evropu na regionální centrále ve Vídni. Od dubna 2004 zastává pozici jednatele a generálního ředitele společnosti SCHENKER spol. s r.o. V roce 2009 byl zvolen do představenstva Svazu spedice a logistiky České republiky.
Hruška Tomáš, Ing.Generální ředitel L´Oréal pro Českou republiku, Slovensko a MaďarskoTomáš Hruška ukončil studia v roce 1999. Ve stejném roce nastoupil do společnosti L´Oréal, kde začínal na pozici produktového manažera, během dalších let ale prošel i dalšími posty v různých oblastech od marketingu, obchodu či business developmentu. Ve stejné společnosti získal zkušenosti i v zahraničí, pro L´Oréal pracoval na významných pozicích například v Itálii, Francii nebo Švédsku. V roce 2015 se stal generálním ředitelem pro oblast České republiky, Slovenska a Maďarska.
Choulík Petr, Ing., CSc.Generální ředitel a člen představenstva, LINDE GAS a.s.Na VŠE studoval do r. 1972 obor ekonomika obchodu, ve studiu pokračoval na Institutu národního hospodářství také v oboru ekonomika obchodu v Moskvě. Titul CSc. získal na Ekonomickém institutu ČSAV, Praha v r. 1981. V letech 1981-1991 pracoval jako ekonomický náměstek, Technoplyn, Praha, v letech 1991-2001 byl členem představenstva Linde Technoplyn, od r. 2001 předseda představenstva a od r. 2002 generální ředitel Linde Gas a.s.
Chvátal Robert, Ing.CEO SazkyRobert Chvátal vystudoval na Vysoké škole ekonomické v Praze Mezinárodní obchod, absolvoval v roce 1992. Během studií se angažoval i v největší studentské organizaci světa, AIESEC, kde zastával významné pozice, prezident pro pobočku Praha a následně i prezident pro celé Československo. Jeho první profesní zkušenosti nabíral v marketingových pozicích společnosti Procter and Gamble, v roce 1997 pak nastoupil jako marketingový ředitel RadioMobilu, který se v roce 2002 stal T-Mobilem. V T-Mobilu pokračovala jeho kariéra i v následujících letech, slovenskou pobočku vedl jako generální ředitel, od roku 2007 pak vedl pobočku T-Mobilu v Rakousku. Od února 2013 působí jako CEO Sazky.
Jahn Martin, Ing., MBAŠéf mezinárodního prodeje firemních flotil Volkswagen Group, prezident sdružení automobilového průmysluVysokou školu ekonomickou dokončil v r. 1994, o čtyři roky později získal titul MBA v DePaul University Chicago. Od r. 1994 pracoval v CzechInvest- jako ředitel zastoupení agentury v USA, poté i jako generální ředitel. Od r. 2004 – 2006 zastával funkci místopředsedy pro ekonomiku. Byl členem představenstva pro Řízení lidských zdrojů ve Škoda Auto a.s., po jeho odchodu na pozici generálního ředitele Volkswagen Group RUS(2008), se stal v rámci Škoda Auto a.s. členem dozorčí rady. V současnosti má na starosti vedení mezinárodního prodeje firemních flotil a víceznačkových prodejů na centrále VW ve Wolfsburgu. Mimo to je viceprezidentem SP ČR od dubna 2007, člen Rady vlády pro výzkum a vývoj, člen správní rady VŠE a nositelem „Řádu za zásluhy“ uděleného francouzským prezidentem.
Janáček Kamil, Prof. Ing., CSc.Bývalý člen bankovní rady České národní banky, člen vědecké rady VŠEKamil Janáček vystudoval Obchodní fakultu Vysoké školy ekonomické v Praze a je též absolventem Střediska evropských studií univerzity v Nancy. V roce 1965 nastoupil do Ekonomického ústavu ČSAV, kde pak pracoval s Václavem Klausem, po revoluci v letech 1992-93 působil jako náměstek ministra práce a sociálních věcí a od roku 1994 do roku 2010 byl hlavním ekonomem Komerční banky. V polovině června roku 2010 byl prezidentem ČR jmenován do funkce člena bankovní rady ČNB. Profesně se zaměřuje na makroekonomickou teorii a analýzu, teorii spotřeby, analýzy a prognózy národního hospodářství, zejména procesu transformace české ekonomiky.
Janota Eduard, † Ing.Ministr financí ve Fischerově vláděV r. 1975 vystudoval VŠE, o tři roky později dokončil postgraduální studium na katedře financí. V r. 1976 pracoval jako odborný referent v útvaru statistiky a rozborů na generálním ředitelství České státní pojišťovny. Od r. 1978 působil na Ministerstvu financí, kde se od r. 1999 stal náměstkem ministra financí. 8.5. 2009 byl jmenován ministrem financí ve Fischerově vládě. 20. května 2011 tragicky skonal na srdeční zástavu.
Jasný Milan, Ing.generální ředitel LMC s.r.o.Absolvoval na fakultě informatiky a statistiky VŠE v roce 1998 v oboru informační management. Svou kariéru spojil se společností LMC (nejvýznamnějšího operátora českého online trhu práce, provozovatele pracovních portálů Jobs.cz, Prace.cz a HR aplikace LMC G2), kde působí téměř od jejího samotného počátku. V současné době zastává pozici obchodního a marketingového ředitele a je zodpovědný za veškeré obchodní aktivity společnosti. S účinností od 1. 6. 2012 se stal generálním ředitelem LMC.
Jirák Pavel, Ing.výkonný ředitel Lidských zdrojů KBPavel Jirák je absolvent Národohospodářské fakulty na Vysoké školy ekonomické v Praze. Hned po studiích v roce 1991 začal pracovat na pozici bankovního poradce v Komerční bance a poté prošel celou řadou obchodních pozic. Řídil také regiony Ústí nad Labem a Praha - Východ, působil na centrále KB jako vedoucí Podpory řízení distribuční sítě, řídil obchodní vztahy s korporátními klienty, vykonával funkci ředitele obchodního úseku Penzijního fondu KB a místopředsedy představenstva PF KB. Od roku 2006 do roku 2014 působil na pozici předsedy představenstva PF KB. Nyní je výkonným ředitelem Lidských zdrojů KB.
Jiran Jan, Ing.výkonný ředitel Eurestu, vyučující na Vysoké škole hotelovéNa VŠE vystudoval obor Ekonomika služeb a cestovního ruchu v r. 1985. Od r. 1975 pracoval v podniku Restaurace a jídelny Praha 1, nejprve jako číšník, od. r. 1978 jako vrchní mistr odborné výchovy. V letech 1986-1987 působil na Ministerstvu obchodu. Od r. 1987 do r. 1996 by obchodně provozním náměstkem Hotelu Panorama Praha. Od r. 1996 pracoval jako ředitel provozu společnosti Eurest.
Juračka Zdeněk, Ing.předseda Svazu českých a moravských spotřebních družstev (Skupina COOP)Zdeněk Juračka je absolvent VŠE, Obchodní fakulty, oboru Ekonomika služeb a cestovního ruchu. V současnosti zastává celou řadu různorodých funkcí. Působí například jako předseda Svazu českých a moravských spotřebních družstev, kde řídí strategické projekty zaměřené na lepší využití potenciálu spotřebních družstev, prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR, předseda COOP Centra (nákupní centrála spotřebních družstev), předseda Jednoty - Spotřební družstvo Kroměříž, místopředseda dozorčí rady COOP Euro (nákupní aliance spotřebních družstev ČR, Slovenska a Maďarska), člen představenstva Hospodářské komory České republiky, člen redakční rady časopisu Moderní obchod a člen vědecké rady VŠE. Zároveň získal několik ocenění, například skupina COOP získala za projekty vedené Zdeňkem Juračkou prestižní ocenění Zlatý dukát 2009 v kategorii Obchod, v roce 2009 získal Zdeněk Juračka ocenění Velký modrý delfín – Marketér roku 2008 a v témže roce mu byla udělena cena Anežky Žaludové za mimořádný osobní přínos k rozvoji a péči o kvalitu v ČR.
Kafka Pavel, Ing., dr.h.c.Prezident České manažerské asociace, člen představenstva Svazu průmyslu a dopravy ČRPavel Kafka absolvoval roku 1972 na VŠE v Praze obor Světová ekonomika, zahraniční obchod a začal zde učit jako pedagogický asistent. V letech 1973 - 1991 působil na Ministerstvu zahraničních věcí, z toho řadu let v Japonsku, Řecku a v letech 1986-1991 jako vedoucí ekonomického oddělení velvyslanectví v Bonnu. Od roku 1993 pracoval u firmy Siemens s.r.o., 1994 - 2009 jako její generální ředitel (Country CEO) skupiny Siemens ČR. V letech 1998 - 2002 byl členem představenstva Hospodářské komory hl. m. Prahy. Řadu let působil jako viceprezident Česko-německé obchodní a průmyslové komory a jako první viceprezident Českomoravské elektrotechnické asociace. Od roku je 1999 členem správních rad ČVUT Praha a VŠE v Praze, od roku 2002 do roku 2010 byl členem Vědecké rady VŠE v Praze. Členem představenstva Svazu průmyslu a dopravy, od 2005 člen Inženýrské akademie ČR (EACR), aktuálně je také předsedou Fóra průmyslu a vysokých škol, prezidentem České manažerské asociace, členem správní rady Nadace PANGEA . V dubnu 2010 byl zvolen členem Akademického sněmu AV ČR pro funkční období 2010-2014. Roku 2005 obdržel zvláštní ocenění za mimořádný přínos pro rozvoj zahraničních investic v ČR, udělené Sdružením pro zahraniční investice AFI, dále je nositelem titulu „Manažer roku 2005“, uděleného Manažerským svazovým fondem v dubnu 2006, a čestné vědecké hodnosti Doctor honoris causa, udělené v roce 2006 Vědeckou radou VŠE v Praze za významný praktický přínos pro rozvoj managementu.
Kajtman Milan, Ing.vlastník společnosti Smart BioEnergy s.r.o.VŠE vystudoval v r. 1982, fakultu Řízení, obor ASŘ. V letech 1983-1987 pracoval ve Státní bance československé, jako úvěrovým inspektor v období 1987-1991 pracoval jako ekonomický náměstek Oděvy Písek. Od r. 1991 do r. 1995 byl prokuristou společnosti S-Bohemia Leasing a.s. Dalších 5 let působil jako ředitel pobočky zahraniční banky SMW Banka a.s., v ČR. V letech 2000 - 2001 pracoval v Oberösterreichische Ferngas Linz AG. V letech 2001 - 2004 byl členem představenstva společnosti Jihočeská plynárenská, a.s. a v období 2004-2008 byl členem představenstva RWE Transgas, a.s., s odpovědností za prodej zemního plynu v ČR. Zároveň byl členem představenstva Jihomoravské plynárenské a.s. v pozici CCO. V současné době zastává pozici jednatele v soukromé společnosti, která se zaměřuje na developerskou a investiční činnost v oblasti výroby elektrické energie z obnovitelných zdrojů a věnuje se poradenství v energetice se specializací na problematiku plynárenství.
Karel Petr, Mgr., Ph.D.Managing Partner at London Market; Board Director British Chamber of Commerce, Czech RepublicV r. 1996 vystudoval Právnickou fakultu UK, V r. 1996 absolvoval studium na King´s College, University of London. V r. 2000 získal titul Ph.D. na Fakultě mezinárodních vztahů VŠE, kde rovněž několik let působil jako externí lektor. V letech 1995-1999 byl ředitelem projektu „Konsorcium pro poradenství české vládě v otázkách harmonizace práva a přistoupení k EU", následně pracoval jako senior lawyer v General Electric, GE Capital Bank. Od r. 2002 ředitelem divize Compliance ve skupině GE Money ČR/SR. V letech 2003-2004 pracoval v evropské centrále General Electric v Bruselu jako EU Affairs Manager. Od r. 2006 VP pro rozvoj obchodních příležitostí skupiny GE Money. Od roku 2010 je partnerem společnosti London Market.
Kavánek Pavel, Ing.Prezident dozorčí rady a bývalý generální ředitel společnosti pro nepřetržité období 21 let 1993-2014 u ČSOBPavel Kavánek absolvoval VŠE a The Pew Economic Freedom Fellowship na Georgetown University. V ČSOB pracuje od roku 1972, od roku 1990 je členem představenstva ČSOB a od roku 1993 je předsedou představenstva a generálním ředitelem ČSOB. Od květnu 2014 se stal šéfem dozorčí rady ČSOB. Je také prezidentem České bankovní asociace a předsedou dozorčí rady Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97.
Kázecký Stanislav, Ing., CSc.Viceprezident pro zahraniční vztahy a EU, Svaz průmyslu a dopravy ČRNa VŠE vystudoval obor Ekonomika a řízení průmyslu v r. 1972, vědeckou aspiranturu na Fakultě obchodní zakončil v r. 1988 titulem CSc. V letech 1972 - 2005 pracoval v ZVVZ Milevsko, nejprve v různých funkcích v obchodním a ekonomickém úseku, v letech 1990 – 2003 byl generálním ředitelem a od r. 1994 rovněž předsedou představenstva. Od r. 2003 do r. 2005 byl poradcem generálního ředitele ZVVZ a též předsedou dozorčí rady ČEZ, a.s. V letech 2000-2004 byl prezidentem Svazu průmyslu a dopravy ČR, od r. 2004 je jeho viceprezidentem. Od r. 2005 působí jako externí poradce generálního ředitele ZVVZ a.s. a OSVČ – poradenská činnost a zprostředkování obchodu. Je nositelem titulu „Manažer roku 1995“.
Klápště Tomáš, Ing., MBABývalý předseda představenstva Patria Corporate Finance, a.s.Tomáš Klápště je absolventem Mezinárodního obchodu, kde dokončil inženýrské studium v roce 1996. Titul MBA pak získal o rok později na Prague Business School, Rochester Institute of Technology. Od roku 1999 řídí celý tým Patria Corporate Finance a nejrůznější významné projekty pro domácí a zahraniční klienty v oblasti fúzí, akvizic, divestic, IPO a ocenění. Tomáš Klápště má přes 22 let zkušeností v oblasti firemních financí a kapitálových trhů. Byl do roku 2016 předsedou představenstva Patria Corporate Finance, a.s. V současnosti pracuje jako partner společnosti Consillium.
Klaus Václav, Prof. Ing., CSc.Bývalý prezident České republikyV r. 1963 vystudoval na VŠE obor Ekonomika zahraničního obchodu. Jako vědecký pracovník Ekonomického ústavu ČSAV v r. 1968 dosáhl titulu CSc., v r. 1991 se na UK habilitoval jako docent ekonomie. V r. 1995 byl na VŠE jmenován profesorem pro obor Finance. Na VŠE též v minulých letech několik semestrů přednášel Principy ekonomického myšlení. Pracoval ve Státní bance československé a v Prognostickém ústavu ČSAV. Po r. 1989 byl ministrem financí a místopředsedou vlády. V letech 1992 - 1997 byl předsedou vlády ČSFR a ČR, 1998 – 2002 předsedou PS PČR, v r. 2003 byl zvolen prezidentem ČR. V únoru 2008 byl zvolen prezidentem ČR pro druhé funkční období. Je držitelem řady mezinárodních cen a vyznamenání.
Knap Petr, Ing., MBAPoradce v oblasti automobilového průmyslu CSE v EYPetr Knap absolvoval v roce 1996, první pracovní zkušenosti nabíral v Procter and Gamble, po ukončení studií se zabýval konzultantskou a poradenskou činností ve společnosti Arthur Andersen. V roce 2002 pak nastoupil do Ernst & Young, kde vedl řadu domácích a mezinárodních projektů zaměřených na problematiku manažerského poradenství, a to zejména na optimalizaci podnikových procesů, nastavení a optimalizaci organizačních struktur, projektové řízení, zlepšování kontrolního prostředí a další. Ve společnosti Ernst & Young od roku 2010 zastával pozici hlavního partnera pro veřejný sektor pro Českou republiku, poté pozici Digital Champion pro střední a jihovýchodní Evropu. Petr Knap získal ve Velké Británii na Warwick Business School titul MBA, v současné době na Podnikohospodářské fakultě VŠE pokračuje doktorským studiem.
Knapp Petr, Ing.člen představenstva a vrchní ředitel, Korporátní bankovnictví, ČSOBPetr Knapp absolvoval VŠE. Do ČSOB přišel v roce 1979. Od roku 1984 pracoval v Teplotechně Praha, nejprve jako zástupce ředitele a později jako ředitel odboru zahraničních vztahů. V roce 1991 se vrátil do ČSOB a byl jmenován nejprve ředitelem odboru financování velkých podniků ČSOB, později ředitelem úvěrového úseku. Od roku 1996 je členem představenstva a vrchním ředitelem ČSOB (v současné době odpovídající za oblast korporátního bankovnictví a finanční trhy). Je též předsedou dozorčí rady ČSOB Factoring (ČR) a členem představenstva Hospodářské komory Hlavního města Prahy a člen DR ČSOB Leasing, a.s.
Koblic Petr, Ing.Generální ředitel Burzy cenných papírů, a.s.Na VŠE vystudoval v r. 1998 obor Finance. Po ukončení studia pracoval v Živnostenské bance, dále v Patria Finance. V červnu 1998 nastoupil do společnosti CA IB Securities, kde byl později jmenován členem jejího představenstva a od ledna 2002 byl jejím předsedou. Po převodu aktivit CAIB do HVB v roce 2003, pracoval jako ředitel odboru Privátního bankovnictví, cenných papírů a Asset management v HVB Bank. Je držitelem makléřské licence v ČR, získal makléřské oprávnění Seria 7 v USA. V srpnu 2004 byl zvolen novým předsedou burzovní komory a generálním ředitelem Burzy cenných papírů Praha. V únoru 2007 byl jmenován předsedou burzovní komory nově založené společnosti Power Exchange Central Europe (dříve Energetická burza). Dne 18.1.2012 byl zvolen do dvoučlenného představenstva holdingu CEESEG AG, který je tvořen burzami v Praze a Vídni. Od června 2016 zastává také pozici CFO na Vídeňské burze.
Kočenda Evžen, Prof. Ing., Ph.D.bývalý členem Akreditační komise České republiky, člen vědecké rady VŠE, externí vědecký pracovník zahraničních institucí a člen editačních rad mnoha odborných časopisůEvžen Kočenda vystudoval VŠE v Praze (1985), obor ekonomika zahraničního obchodu. V roce 1992 absolvoval University of Toledo v Ohiu a v roce 1996 obdržel doktorát z ekonomie po studiu na University of Houston v Texasu. V letech 1991 až 1996 působil na obou univerzitách také jako odborný vědecký asistent. Od roku 1996 pracuje v CERGE Univerzity Karlovy v Praze a v Národohospodářském ústavu Akademie věd. V letech 1996-1999 byl zástupcem ředitele pro vědu a výzkum, v letech 2002-2003 zástupcem ředitele pro doktorské studium. V roce 1997 byl ekonomickým poradcem ministra zahraničních věcí České republiky. V roce 2004 byl jmenován profesorem ekonomie. V letech 1997-2002 zastával funkci místopředsedy oborové rady Grantové agentury Univerzity Karlovy, 2003-2009 byl členem oborové komise (ekonomie) Grantové agentury ČR, a od roku 2009 je členem expertního a poradního panelu (podnikové vědy, finance, administrativa, správa). Působí také jako člen ediční rady časopisů Journal of Comparative Economics (2004-2006), Economic Systems (od 2009), Finance a Úvěr (od 1998), Prague Economic Papers (od 2009), Bulletin of the Czech Econometric Society (od 2009), International Journal of Business Competition and Growth (od 2010). V současné době je také externím vědeckým pracovníkem OstEuropa-Institut, Regesburg (od 2010) a CESifo, Mnichov (od 2009). Je členem vědecké rady VŠE (od 2010) a členem Akreditační komise České republiky (od 2010). Od roku 2015 vyučuje na Univerzitě Karlově.
Kodeš Jan, Ing.Bývalý vynikající československý tenista, majitel tenisové akademie JKKodeš Jan (*1. 3. 1946 Praha), bývalý profesionální český tenista, jeden z nejlepších československých tenistů historie, vyznával útočný styl s vynikajícím liftovaným bekhendem. Vítěz tří grandslamových turnajů ve dvouhře: Wimbledon (1973), French Open (1970-1971), finalista US Open (1971,1973). Člen družstva v Davisově poháru 17.let! (1964-1980), kde odehrál rekordních 96 zápasů, přivedl družstvo do finále (1975) a byl členem vítězného družstva (1980). Celkově vyhrál 25 turnajů ve dvouhře a na 27 dalších byl ve finále, ve čtyřhře zvítězil v 31 turnajích a na 29 hrál ve finále. Vítěz ankety Československý sportovec roku (1973). Nehrající kapitán DC družstva (1982-1987). Uveden do Mezinárodní Síně slávy v americkém Newportu (1990). Ředitel turnaje ATP Tour v Praze (1987-1998). President ČTS (1994-1998). V současnosti se synem spolu provozuje tenisovou akademii JK zabývající se výukou dětí a mládeže v areálu tenisového centra Head ve Vestci u Prahy. V roce 2011 obdržel Cenu Emila Zátopka a byl tak uveden mezi Sportovní legendy českého sportu.
Kohout Petr, Ing.Finanční ředitel ve společnosti Home CreditAbsolvent Mezinárodních vztahů Petr Kohout za svoji kariéru zastával množství významných pozic ve velkých spolčenostech. Byl mimo jiné členem týmu zodpovědného za restrukturalizaci ŠKODA HOLDING (2000 až 2001), pracoval v poradenské firmě PricewaterhouseCoopers, zastával pozici ředitele pro finance a operace ve společnosti spotřebitelského financování ESSOX v ČR, byl generálním ředitelem SG Viet Finance poskytující splátkový prodej ve Vietnamu. Od roku 1996 působil v pražské pobočce Société General, od roku 2012 zastával pozici generálního ředitele dceřiné firmy Société General a to ALD Automotive. V roce 2014 začal pracovat pro Home Credit jako finanční ředitel.
Kotrba Josef, Ing., PhD.Předseda společnosti Deloitte pro Českou republikuNa VŠE vystudoval v r. 1987 obor Ekonomika průmyslu a na University of Pittsburgh v r. 1994 teorii her, mikroekonomii a organizaci průmyslu, v r. 1996 zde obhájil titul PhD. V letech 1993-1997 byl náměstkem ředitele a výzkumným pracovníkem CERGE UK a Národohospodářského ústavu AV ČR. V letech 1995-1998 byl členem představenstva SPT Telecom, v letech 1997 - 1999 členem představenstva a náměstkem GŘ České spořitelny. Od r. 1999 pracoval v Deloitte Czech Republic jako ředitel, od r. 2001 je partnerem společnosti zodpovědným za oblast fúzí a akvizic a podnikové restrukturalizace. Od roku 2006 zodpovídá za oblast klientů a trhů v České republice a v témže roce byl zvolen do představenstva Deloitte Central Europe. Od r. 2010 byl vedoucím partnerem Deloitte pro Českou a Slovenskou republiku. Byl také členem správní rady Nadace CERGE-EI. Od 2016 je předseda společnosti Deloitte pro Českou republiku.
Kovachev Ivo, Ing., Ph.D.Fond Manager ve společnosti JO Hambro Capital ManagementIvo Kovachev je Fond Manager ve společnosti JO Hambro Capital Management. Předtím byl CIO v Kinsale Capital Management a taktéž byl Portfolio Manager ve společnosti Driehaus Capital Management. Ivo Kovachev je absolventem inženýrského studia oboru Řízení informačních systémů, dále obdržel titul MSc. v oblasti technologií a inovací řízení na University of Sussex a titul Ph.D. v oboru průmyslové a rozvojové politiky. Ivo Kovachev se narodil v Bulharsku.
Koval Jiří, Ing.Ředitel oddělení auditu společnosti PricewaterhouseCoopersJiří Koval vystudoval VŠE Praha, obor ekonomika průmyslu a ČVUT Praha, obor průmyslové manipulátory a roboty. Ve společnosti PricewaterhouseCoopers (dříve Coopers&Lybrand) pracuje 15 let a začínal na pozici asistent auditora. Zaměřuje se na klienty z německy mluvících zemí a absolvoval 18měsíční stáž v kanceláři společnosti v Německu. Od roku 2004 je ředitelem v oddělení auditu. V roce 2005 získal kvalifikaci DiplFR (Diploma International Financial Reporting) u britské asociace účetních (ACCA).
Kovář Martin, Ing.ředitel společnosti Finny s.r.o.Kovář Martin je absolvent VŠE, obor Ekonomika průmyslu. V letech 1974 - 1976 působil jako obchodník ve společnosti TRANS - GAS, poté v letech 1977 - 1986 jako vedoucí ekonomického útvaru u ČSA, později do roku 1992 jako šéf instruktor výcviku veškerého personálu ČSA a hlavní koordinátor výcviku personálu ČSA u AIR FRANCE. V této době absolvoval i několik školení a seminářů v různých zemích potřebný pro výcvik a management v ČSA. Později v letech 1992 až 1996 zastával pozici ředitele a spolumajitele společnosti VALMAR s.r.o. a od roku 1995 je ředitelem společnosti FINNY s.r.o., která je výhradním partnerem finské společnosti HONKA prodávající sruby.
Kozler Miloslav, Ing.Výkonný ředitel ve společnosti BANCIBO, SEV r. 1981 absolvoval Obchodní fakultu na VŠE (obor EVO). Poté pracoval v zahraničním obchodě a diplomatických službách až do r. 1993. Po zkušenostech z poradenství (Dynargie Geneve) a retail bankingu pracuje od r. 2000 jako Country Manager ve společnosti Visa pro Českou a Slovenskou republiku. Je členem CCOPK (Česko-černohorská obchodní a průmyslová komora).V letech 1984 – 1993 působil na Ministerstvu zahraničí, z toho více jak šest let v diplomatických službách na české ambasádě v Madridu. V letech 2010 až 2014 působil jako country manager společnosti Visa Europe. Od roku 2015 je výkonným ředitelem ve společnosti BANCIBO, SE.
Krafl Martin, Ing.poradcem EUNIC GLOBAL v Bruselu v rámci expertní skupiny pro evropské clustery (2016-2018)Od října 2007 v diplomatických službách ČR. Pracuje pro Česká centra, od roku 2012 ředitel Českého centra Vídeň a od června 2014 prezident rakouského sdružení kulturních institutů evropských zemí EUNIC Austria. Od ledna 2016 poradcem EUNIC GLOBAL v Bruselu v rámci expertní skupiny pro evropské clustery (2016-2018). Od října 2007 do června 2011 byl ředitelem Českého centra v Berlíně. Z Rakouska spolupracuje s časopisem Xantypa a Českým rozhlasem Vltava. V letech 1996-2003 blízkým spolupracovníkem prezidenta republiky Václava Havla a jeho manželky Dagmar. Od roku 2004 do září 2007 tiskový mluvčí České televize. V ČT také vedl oddělení Kontakt s divákem a založil Divácké centrum. V letech 2004 – 2006 se autorsky podílel na kontaktním pořadu Adresát ČT, který zároveň moderoval. V nakladatelství Edice ČT vydal knihu "Jednou-za-časníky" (2009). Absolvent fakulty mezinárodních vztahů na Vysoké škole ekonomické v Praze a na univerzitě ve Vídni. Působil jako mediální poradce British Festival Theatre Company a pracoval jako redaktor a moderátor zpravodajství v rádiu RTL Praha a TV Premiéra. V letech 1996–2003 pracoval pro prezidenta republiky Václava Havla jako zástupce jeho mluvčího a vedoucí Tiskové služby prezidentské kanceláře. Byl také mediálním poradcem Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97 a členem vládní mezirezortní pracovní skupiny pro komunikační strategii NATO v ČR. V roce 2003 pracoval jako mluvčí a vedoucí Oddělení informací a styku s veřejností Úřadu Středočeského kraje a hejtmana Petra Bendla. Od roku 1997 do roku 2009 členem redakčních rad časopisů Vítejte v srdci Evropy a ČT+. Absolvent kurzu pro tiskové mluvčí s názvem Government: Image and Information pořádaný institutem Public Administration International v Londýně, účastník několika mediálních stáží ve Švédsku, Finsku, Rakousku, Belgii, Portugalsku a v Japonsku.
Krbcová Hana, Ing.Předsedkyně rady jednatelů a generální ředitelka ve společnosti ČEZ, členka představenstva České společnosti pro rozvoj lidských zdrojůHana Krbcová vystudovala VŠE v Praze, je absolventkou Pracovně-právního postgraduálního studia na Právnické fakultě v Praze a International Institute of Certified Studies in Strategic Management. V energetice pracuje od roku 1978, nejprve na ekonomických pozicích a poté v oblasti personalistiky. Nyní vykonává funkci ředitelky divize personalistika. Je členkou představenstva České společnosti pro rozvoj lidských zdrojů a dále členkou představenstva Českého svazu zaměstnavatelů v energetice. Publikuje v odborném tisku a přednáší na odborných seminářích a vysokých školách. Ve funkci generální ředitelky ČEZ je od 1. července 2012.
Krňák Jaroslav, Ing.Jednatel a ekonomický ředitel ve společnosti PRAKAB PRAŽSKÁ KABELOVNA, s.r.o.Jaroslav Krňák absolvoval Národohospodářskou fakultu VŠE v Praze, obor Ekonomická statistika, roku 1982. Pracoval jako plánovač a vedoucí informační soustavy ve společnosti Kablo v Kladně a Hostivaři a poté jako ekonomický ředitel ve společnosti Prakab Pražská kabelovna s.r.o., kde nyní zastává funkci jednatele společnosti.
Kříž Petr, Ing., FCCAprvní viceprezident Evropské federace účetních, vedoucí partner sektoru finančních služeb ve společnosti PwCIng. Petr Kříž, FCCA Partner společnosti PricewaterhouseCoopers v České republice Na VŠE absolvoval v r. 1985 Fakultu obchodní, obor ekonomika zahraničního obchodu. Od r. 1991 se věnuje auditorské a poradenské činnosti ve společnosti PricewaterhouseCoopers Audit, od r. 2004 je partnerem. V letech 2001-2004 byl prezidentem Komory auditorů ČR, od r. 2006 je viceprezidentem Federace evropských účetních FEE, je členem Dozorčí rady společnosti Transparency International o.p.s. a Respekt Institut o.p.s. a předsedou horolezeckého oddílu TAK Praha. Je nositelem Výroční ceny ACCA za rok 2008 za rozvoj finanční profese. V roce 2014 byl jmenován prvním viceprezidentem FEE.
Kulhánek Jaroslav, Ing.Předseda představenstva společnosti Teplo Zlín a.s.Absolvoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, fakultu výrobně-ekonomickou, obor ekonomika průmyslu. Od roku 1995 je členem Komory daňových poradců a v roce 2000 obdržel certifikát CIMA A. Své pracovní zkušenosti získával jako ředitel finančního úřadu v Hradci Králové nebo jako člen představenstva a finanční ředitel Povodí Labe. V srpnu roku 1996 byl zvolen předsedou představenstva a generálním ředitelem ČS – Živnostenské pojišťovny, a.s. Od listopadu 2000 byl zvolen místopředsedou představenstva a ředitelem obchodního úseku v Pojišťovně České spořitelny. V letech 2003 až 2005 pak zastával funkci předsedy představenstva a generálního ředitele společnosti. Od roku 2014 je vlastníkem a výkonným ředitelem Sanitky Valla s.r.o. a Yarku Asset Management s.r.o. Od roku 2015 působí také jako předseda představenstva společnosti Teplo Zlín a.s.
Kulhánek Vratislav, Ing., dr.h.c.Jednatel společnosti Industrial Advisors, s.r.o.Je absolventem VŠE a European Business School v Praze. V letech 1992 - 1997 byl ředitelem firmy Robert Bosch spol. s.r.o. V r.1997 byl zvolen předsedou představenstva Škoda Auto a.s., od r. 2004 je předsedou její DR. Je prezidentem Sdružení automobilového průmyslu ČR a čestným členem Svazu průmyslu a dopravy ČR. V r. 2002 se stal členem světového výkonného výboru ICC se sídlem v Paříži. V r. 2004 se stall předsedou Českého svazu ledního hokeje. V současnosti se věnuje poradenství, je členem Vědecké rady VŠE, v r. 2003 mu byla udělena na VŠE medaile A. Rašína.
Kymlička Petr, Ing.partner společnosti BDOJe absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze, kde ukončil studium v roce 1986. Ve společnosti Deloitte působí od roku 1999, od roku 2006 pak zastává pozici vedoucího partnera oddělení poradenství v České republice a na Slovensku. V roce 2009 byl v rámci Deloitte pověřen řízením poradenství v celém regionu střední a východní Evropy. Má významné zkušenosti z vybraných oblastí výrobního odvětví (stavebnictví, strojírenství, automobilový průmysl). Specializuje se zejména na projekty zaměřené na strategii, restrukturalizaci, controlling, optimalizaci procesů a zvyšování výkonnosti. Řídil řadu projektů pro velké domácí i nadnárodní firmy, jakož i pro instituce veřejného sektoru (např. zdravotnictví).
Kysilka Pavel, Ing., CSc.Zakladatel a předseda správní rady 6DAcademyNa VŠE absolvoval Fakultu národohospodářskou a v r. 1986 zde absolvoval interní vědeckou aspiranturu. V letech 1986 - 1990 pracoval v Ekonomickém ústavu ČSAV, v roce 1990 byl proděkanem NH fakulty na VŠE, v letech 1990 – 1991 působil jako hlavní ekonomický poradce ministra pro ekonomickou politiku. V 90. letech zastával post viceguvernéra a výkonného guvernéra ČNB. V roce 1992 a 1993 řídil přípravu a realizaci měnové odluky a zavedení české koruny. V letech 1994 - 1997 působil jako expert MMF. Před příchodem do ČS působil v Erste Bank Sparkassen (CR), v r. 2000 se stal hlavním ekonomem a členem širšího vedení ČS, od r. 2004 do 2015 členem představenstva, kde byl odpovědný za oblasti platebního styku, analýz finančních trhů, bezpečnosti, EU kancelář a korporátního cash managementu. Od 2011 do 2015 byl také generálním ředitelem ČS. V r. 2016 založil společnost 6DAcademy, kde působí jako předseda správní rady.
Laštovička Radek, Ing., Ph.D.Senior manager v EYRadek Lašťovička po absolvování Vysoké školy ekonomické v Praze a postgraduálním studiu ekonomie na CERGE-EI, získal titul Ph.D. na Univerzitě Karlově. Působil řadu let jako investiční analytik v oblasti venture kapitálového financování malých a středních podniků a jako obchodní ředitel Finanční skupiny Fio. Od roku 2006 do 2011 byl ředitelem Coface Czech, poskytovatele služeb v hodnocení bonity, inkasu a pojištění pohledávek. Od roku 2011 působí jako manažer ve společnosti EY.
le Moigne Tania, Ing.Ředitelka české pobočky GoogluSoučasná ředitelka české pobočky Googlu vystudovala informatiku na Vysoké škole ekonomické v Praze, absolvovala v roce 1989. V devadesátých letech pracovala pro nadnárodní společnost Digital Equipment, od roku 1994 pracovala pro Microsoft, kde zastávala významné funkce, jako například regionální OEM manažer, pro Microsoft pracovala i v Mnichově nebo Londýně. V roce 2003 založila společnost 4bambini, která se specializuje na vývoj her pro děti ve věku 3-7 let s hlavním cílem pomoci dětem pochopit a utvořit důležité životní hodnoty. V roce 2006 založila pobočku Googlu pro Českou republiku a Slovensko, kde působí na ředitelské pozici dodnes.
Ludvík Miloslav, JUDr. Ing., MBAministr zdravotnictvíV roce 1987 vystudoval Vysokou školu ekonomickou – obor zahraniční obchod. V roce 1995 dokončil Právnickou fakultu Univerzity Karlovy. V roce 2004 absolvoval kurz zaměřený na oblast managementu a zdravotnictví na Prague International Business School zakončený titulem MBA. Miloslav Ludvík pracoval od roku 1990 v zahraničním obchodě, zejména u farmaceutických společností. V letech 1992–1994 působil jako obchodně-ekonomický ředitel společnosti Wellcome East Europe Ltd., v letech 1994–1998 byl generálním ředitelem společnosti Apotex (ČR) s.r.o. a v letech 1998–1999 působil na pozici výkonného ředitele firmy ČS Factoring a.s. Od roku 2000 do roku 2016 působil jako ředitel Fakultní nemocnice v Motole. V současné době je předsedou Finančního výboru a místopředsedou Výboru pro zdravotnictví a bydlení. Resort povede až do sněmovních voleb na podzim 2017.
Lukášek Libor, JUDr. Ing. Mgr., Ph.D.Nezávislý konzultantVystudoval Právnickou fakultu UK Praha (titul JUDr.), Fakultu mezinárodních vztahů na VŠE (titul Ph.D.), Národohospodářskou fakultu VŠE (titul Ing.), Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně (titul Mgr.) a Pedagogickou fakultu MU Brno (titul Mgr.). Během své pracovní kariéry působil na Ministerstvu obrany (1997-1999), na Úřadu vlády ČR (1999-2002), na Fondu národního majetku jako člen výkonného výboru (2002-2005). Od r. 2006 do 2015 zastával funkci jednatele ve společnosti MERO Pipeline GmbH, od r. 2007 byl v MERO ČR, a.s. na pozici člena představenstva a ředitele pro strategický rozvoj a správu společnosti. V minulosti také působil jako člen statutárních a kontrolních orgánů řady významných akciových společností (MERO ČR, a.s., Severomoravská energetika, a.s., Česká aerolinie, a.s., atd.). Je členem České společnosti pro mezinárodní právo, členem vědecké rady IES FSV UK. Jeho doktorská práce na FMV VŠE byla oceněna jako nejlepší, taktéž má bohatou publikační a vědeckou činnost. Působil ve Středisku mezinárodních studií Jana Masaryka na Fakultě mezinárodních vztahů VŠE, externě působil na Bankovním institutu a v současnosti přednáší na Institutu ekonomických studií FSV UK Praha. V současnosti působí jako nezávislý konzultant.
Lustyk Jan, Ing.Generální ředitel a jednatel společností Rieter CZ , a.s. a RC Aktiva, a.s.Jan Lustyk absolvoval Vysokou školu ekonomickou (1982), dvouletý MGr kurz (1991, 1992) a VŠST Liberec (obor textilní technologie, 2003). V roce 1984 začal svoji pracovní kariéru jako referent statistiky výroby ve společnosti Elitex s.p. Ústí nad Orlicí, později jako ekonom závodu Elitex s.p. ÚV, ekonomický náměstek a od roku 1994 jako ředitel financí a management servisu a.s. Rieter Elitex. Od následujícího roku zastával pozici ředitele divize Rotor a místopředsedy představenstva a.s. Rieter CZ, od 1.7.2008 do 31.12.2008 pak pozici předsedy představenstva a generálního ředitele společnosti. Od roku 2009, po změně právní formy společnosti, působí jako její generální ředitel a jednatel. Od roku 2009 je též jednatelem a ředitelem společnosti RC AKTIVA s.r.o.. Jan Lustyk je zároveň držitelem ocenění manažer roku 2003 a 2008.
Macka Ladislav, Ing.Bývalý generální ředitel a předseda představenstva ČMZRB, předseda dozorčího výboru ČBANa VŠE dokončil v r. 1970 Obchodní fakultu a v r. 1989 obor bankovnictví, finance. Mezi lety 1976-1985 zastával různé funkce až do náměstka ředitele pobočky Státní banky Československé, v letech 1986-1991 působil jako ředitel pobočky Komerční banky, 1991-1992 se stal v Creditanstalt, prokuristou a od r. 1992 do 2015 působil jako předseda představenstva a generální ředitel v Českomoravské záruční a rozvojové bance. V minulosti byl i prezidentem České manažerské asociace, byl aktivní v dozorčím výboru ČBA a SBP.
Machková Hana, prof. Ing., CSc.rektorka Vysoké školy ekonomické v PrazeV roce 2014 byla zvolena rektorkou Vysoké školy ekonomické v Praze. Zaměřuje se na výuku a výzkum v oblasti mezinárodního marketingu. Je členkou odborných grémií v České republice i v zahraničí (mj. Vědecké rady Vysoké školy ekonomické v Praze, Vědecké rady Fakulty mezinárodních vztahů VŠE, Vědecké rady Masarykovy univerzity v Brně a Vědecké rady Ekonomické univerzity v Bratislavě. Je také členkou Strategic Board v rámci aliance CEMS, členkou International Advisory Board na Université Jean Moulin Lyon 3 ve Francii, aj). V roce 2009 získala ocenění Marketér roku. Od roku 1990 je ředitelkou Francouzsko-českého institutu řízení na VŠE. V letech 2002–2014 byla vedoucí katedry mezinárodního obchodu na Fakultě mezinárodních vztahů VŠE, v období 2006–2014 pak prorektorkou pro zahraniční vztahy a PR a statutární zástupkyní rektora. Působí také jako hostující profesorka na několika školách ve Francii a je nositelkou řádu Chevalier dans l´Ordre des Palmes Académiques, státního vyznamenání uděleného předsedou vlády Francouzské republiky v roce 2006. V 11. ročníku ankety Hospodářských novin Top ženy Česka byla 18. ledna 2016 oceněna mezi Top 25 ženami české veřejné sféry.
Malinská Jana, Ing., MBA MSc.Global Lead Climate Innovation Centers, infoDEV at World Bank GroupVystudovala obor zahraniční obchod na VŠE (1995-01), získala MBA na IFTG a specializaci v oboru ekonomického rozvoje si rozšířila studiem na London School of Economics. Pracovala v CzechInvestu, v oddělení mezinárodního marketingu PSA Peugeot-Citroen v Paříži a byla vybrána do Young Professional programu při Organizaci pro ekonomickou spolupráci a rozvoj (OECD), kde se stala se členem poradního oddělení generálního tajemníka. Od roku 2007 pracuje ve skupině Světové banky, kde pomáhá vládám rozvojových zemí podporovat rozvoj soukromého sektoru a zavést reformy na zvýšeni konkurenceschopnosti průmyslových odvětví. Vedla projekty v centrální a jižní Asii, Africe, a východní Evropě. Subnational Doing Business in India projekt získal cenu roku Vice-prezidenta Světové banky. V současnosti je ekonomkou pro Blízky východ a severní Afriku, kde zavadí iniciativy na podporu zakládání firem a vytváření pracovních příležitostí v návaznosti na události Arabského jara.
Mansfeld David, Ing., FCCAgenerální ředitel a jednatel společnosti J&J Global Business ServicesDavid Mansfeld vystudoval na Vysoké škole ekonomické obor zahraniční obchod a Univerzitu Karlovu, obor právo. Později získal mezinárodní finanční kvalifikaci jako Certified Accountant - Fellow of The Association of Chartered Certified Accountants. V letech 1993 až 1998 pracoval jako Audit Manager společnosti Coopers & Lybrand a následující čtyři roky působil na seniorních managerských pozicích ve společnosti Philip Morris Management Corp. v jejich mezinárodních kancelářích v Zurichu, Londýně a Chicagu. Od roku 2002 působil ve funkci Finance Director ve společnosti Johnson & Johnson pro Českou a Slovenskou Republiku. Od března roku 2006 je generálním ředitelem a jednatelem společnosti J&J Global Business Services, která je regionálním finančním centrem korporace Johnson & Johnson pro Evropu a částečně také pro Spojené státy.
Mertlík Pavel, doc. Ing., CSc.rektor Škoda Auto Vysoké školyVystudoval FNH VŠE v r. 1983, poté na VŠE vyučoval do r. 1991. V r. 1991 na FNH získal vědeckou hodnost. V letech 1989 - 1991 pracoval v Ústavu prognózování ČR a poté jako odborný asistent na Institutu ekonomických studií FSV UK, kde se v r. 1999 habilitoval. V letech 1995 – 1998 působil jako vědecký pracovník Institutu ekonomie ČNB. V letech 1998 - 2001 byl místopředsedou vlády pro hospodářskou politiku a ministrem financí (1999 - 2001), dále vykonával řadu funkcí v několika vládních radách a výborech, včetně funkce předsedy Rady vlády pro výzkum a vývoj. Od r. 2001 působí jako hlavní ekonom v Raiffeisenbank. Nadále přednáší na IES FSV UK a je členem vědecké rady fakulty, od r. 2008 je hostujícím profesorem Staffordshire University (Stoke-on-Trent, Spojené království). V letech 2004 – 2006 byl prezidentem České společnosti ekonomické a členem vědecké rady VŠE. Od března 2014 působí v týmu poradců premiéra Bohuslava Sobotky jako poradce pro oblast průmyslu, financí, dopravy a obchodu. Na začátku května 2014 se stal kandidátem ČSSD na post evropského komisaře. Od února 2015 je rektorem Škoda Auto Vysoké školy.
Michl Aleš, Ing.Finanční analytik a popularizátor ekonomieAleš Michl vystudoval finance na Vysoké škole ekonomické v Praze a absolvoval letní univerzitu London School of Economics ve Velké Británii. Během studií psal pro Hospodářské noviny. Působil v týmech místopředsedů vlád pro ekonomiku Martina Jahna a Jiřího Havla. Od 2006 do 2015 byl ekonom v týmu Raiffeisenbank. Založil think tank verejnydluh.cz. Honoráře za publikační činnost míří na konto nadace Naše dítě. Byl také ekonomický poradce ministra financí Andreje Babiše. Od listopadu 2015 nastoupil do představenstva venture kapitálové firmy Y Soft Ventures. Od července 2016 je spoluvlastníkem investičního fondu QUANT.
Mikeš Jiří, Ing.hostující profesor na VŠEJiří Mikeš je známý reklamní poradce a guru v oblasti reklamy. Po absolvování Vysoké školy ekonomické působil v letech 1990–2005 jako ředitel společností ARA, AKA a zároveň působil jako hostující profesor na VŠE. Založil českou pobočku významné mezinárodní agentury McCann-Erickson v Praze. V roce 2004 byl vyhlášen prvním „Admanem“ české reklamy, držitel čestné Zlaté pecky 2004 za přínos české reklamě. Během své praxe pracoval též jako reklamní textař a scénárista. Dnes učí komerční komunikace na VŠE, je prvním prezidentem Rady Pro Reklamu a řadu let působil jako člen řídícího výboru Evropské Asociace Komunikačních Agentur.
Mládek Ivan, Ing.Český bendžista, zpěvák, bavič, textař, skladatel, muzikant, komik, kreslíř a humoristaPo ukončení Vysoké škole ekonomické se začíná věnovat hudbě profesionálně. Od roku 1966 veřejně vystupuje s různými soubory z oblasti jazzu a country music (skupiny: Storyville Jazz, K.T.O., White Stars a Mustangové), od počátku 70. let 20. století pak pouze s vlastní kapelou Banjo Band, kde hraje na tenorové bendžo a zpívá. Je autorem více než 400 písní, píše humoristické povídky, recesistické pohádky a scénáře, kreslí humorné obrázky a vtipy. Televizním divákům je znám jako moderátor a spoluautor zábavných pořadů Čundrcountry show a Country estráda.
Mládek Jan, Ing., CSc.ekonom a politikIng. Jan Mládek, CSc. je ředitelem Českého Institutu Aplikované Ekonomie a předsedou FONTES RERUM, družstva pro ekonomická, politická a sociální studia. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze (1979-1983) a dva roky Matematicko-fyzikální fakulty UK (1987-1989), aspiranturu v Prognostickém ústavu ČSAV ukončil v dubnu 1990. V letech 1993-1998 spolupracoval se Středoevropskou universitou v Praze/Budapešti při studiu transformace a privatizace postkomunistických zemí střední a východní Evropy. Publikoval celou řadu odborných publikací doma i v zahraničí. Dvakrát byl náměstkem ministra: poprvé 1991-1992 na Federálním ministerstvu hospodářství ČSFR a podruhé na Ministerstvu financí ČR (1999-2001). Ministrem zemědělství za ČSSD byl v letech 2005-2006. Jako náměstek ministra financí zastupoval Českou republiku v Mezinárodním měnovém fondu ve Washingtonu. Mezi červnem 2002 a prosincem 2005 byl poslancem PSP ČR za ČSSD. Od ledna 2014 do února 2017 byl ministrem průmyslu a obchodu ČR.
Mojžíšek Zdeněk, Ing.CEO a předseda představenstva Progress Medical, a.s.Zdeněk Mojžíšek vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze. Poté působil devět let na různých pozicích ve společnosti PricewaterhouseCoopers v Praze a Londýně, kde byl zodpovědný za klíčové klienty v bankovní oblasti. Poté v roce 2002 přešel do Komerční banky a byl zodpovědný za finanční skupinu KB. Od roku 2006 pracoval jako náměstek výkonného ředitele KB pro Marketing a od roku 2007 jako výkonný ředitel KB pro Marketing a business development. Od roku 2009 je předseda představenstva a ředitel společnosti Progress Medical, ve které drží rovněž minoritní akciový podíl. Progress Medical je dceřiná společnost stejnojmenné britské investiční společnosti, která se specializuje na financování a rozvoj projektů v oblasti zdravotnictví. Praha je pro Progress Medical centrem pro management investic v celém regionu střední a východní Evropy..
Müller Štěpán, doc. Ing., CSc., MBAemeritní děkan FMV na Vysoké škole ekonomické v PrazeŠtěpán Müller vystudoval Vysokou školu ekonomickou, obor ekonomika zahraničního obchodu, dále University of Massachusetts, Amherst v USA kde získal titul MBA a Graduační školu EÚ ČSAV v Praze, kde získal titul CSc. Mimo jiné je držitelem medaile Jana Masaryka. Mezi roky 1970-1972 působil na Oborovém ředitelství Karlovarský porcelán, v letech 1973-1979 v Ekonomickém ústavu ČSAV, v letech 1979-1988 na VŠE, následující dva roky v anglické společnosti Chemapol Ltd., v letech 1991-1994 se vrátil na VŠE ovšem už jako její rektor. V letech 1994-1997 působil ve vedení společnosti IB Austria a v rozmezí let 1998-1999 byl děkanem CMC Graduate School of Business. Následujících šest let byl v představenstvu společnosti CAIB Securities. Od září roku 2006 působil jako rektor Vysoké školy hotelové v Praze. V únoru 2012 se stal děkanem FMV.
Nigrin Vlastimil, Ing.Člen představenstva a náměstek generálního ředitele Hypoteční bankyVlastimil Nigrin absolvoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, obor ekonomická statistika. Dále absolvoval Graduate School of Banking v americké Louisianě a řadu manažerských kurzů. V letech 2002 – 2004 zastával funkci provozního ředitele a člena představenstva v eBance. Odborné zkušenosti získal jako Senior Project Manager v Home Credit Finance Bank v Moskvě, kde se podílel na přípravě nového obchodního modelu. Před nástupem do Hypoteční banky působil jako ředitel externího prodeje v České spořitelně. Od 1. června 2008 působí jako náměstek generálního ředitele pro věci obchodní a řídí obchodní týmy Hypoteční banky, v roce 2009 byl jmenován členem představenstva Hypoteční banky.
Novotný Ivo, Ing.Personální ředitel společnosti ARRIVA transport Česká republika a.s.Ivo Novotný vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze. Absolvoval také obor Strategic Human Resource Management na britské Sheffield Hallam University, věnoval se studiu koučingu při Erickson College International a v roce 2010 dokončil studium EMBA na University of Pittsburgh. Jeho kariéra v oboru HR je spjata především se společností T-Mobile, kde zastával několik pozic v oblasti vzdělávání, naposledy viceprezidenta pro vzdělávání a rozvoj. Krátce působil jako personální ředitel společnosti Sitronics Telecom Solutions. Od roku 2009 byl personálním a marketingovým ředitelem a také tiskovým mluvčím dopravní společnosti Veolia Transport. V současnosti je personální ředitel pro CEE v ARRIVA transport Česká republika a.s.
Očko Petr, Ing., Ph.D.Předseda technologické agentury ČRIng. Petr Očko, Ph.D. vystudoval obory Informatiku a Mezinárodní vztahy na VŠE. Taktéž je absolventem Informační ekonomiky na Univerzitě Karlově. V minulosti zastával významné funkce na Ministerstvu financí jako koordinátor dotací z Evropské Unie, dále na Ministerstvu dopravy a v Agentuře CzechInvest. Od roku 2010 pracuje na Ministerstvu průmyslu a obchodu, kde řídil Sekci fondů EU, výzkum a vývoje. Od ledna 2015 zastává pozici ředitele odboru finančních nástrojů a řízení projektů.
Pardubický Tomáš, Ing.generální ředitel skupiny FINEP HOLDING, SETomáš Pardubický vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze. V roce 1997 se stal členem manažerského týmu, který zakládal eBanku, prvního poskytovatele přímého bankovnictví v ČR. V roce 2001 odešel z pozice generálního ředitele a předsedy představenstva do společnosti PricewaterhouseCoopers, kde až do akvizice ze strany IBM vedl poradenství pro finanční instituce. Následně se věnoval strategickým projektům v Komerční bance, kde působil jako výkonný ředitel pro organizaci a řízení projektů. Od roku 2007 je generálním ředitelem skupiny FINEP HOLDING, SE, která se věnuje investiční a developerské činnosti.
Pavelka František, doc. Ing., CSc.rektor na Bankovním institutu vysoká školaFrantišek Pavelka absolvoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, obor finance a úvěr, roku 1962. Ve studiu pokračoval na Collége des Sciences Economiques et Sociales, oboru ekonomika v Paříži. V roce 1970 absolvoval vědeckou aspiranturu na VŠE Praha, oboru finance a úvěr a získal titul CSc. Následnou habilitací na VŠE Praha, oboru finance v roce 1975, získal i titul docenta. Finančním makléřem se stává v roce 1993 po úspěšném složení Státních makléřských zkoušek na MF. Svou profesní kariéru započal v roce 1962 na Vysoké škole ekonomické jako docent a vedoucí katedry financí a úvěru. Pozici poradce a náměstka ministra zastává v letech 1982 – 1992 na Federálním ministerstvu financí. V letech 1987-1992 byl vedoucím české delegace při Stálé komisi devizové a finanční, RVHP. V následujících letech 1993 – 2006 se pohybuje ve sféře bankovnictví ve společnostech Investiční banka, Českomoravská hypoteční banka, Wüstenrot hypoteční banka na pozicích tiskový mluvčí, člen dozorčí rady, generální ředitel a předseda představenstva. Od roku 2008 působí na Bankovním institutu vysoká škola jako vedoucí katedry finančních obchodů. V letech 1998-2004 byl předsedou české delegace při Evropské hypoteční federaci a dosud je jejím členem. Od roku 2003 až do března roku 2010 byl předsedou Vědeckého grémia při České bankovní asociaci. Mezi publikace na nichž pracoval jako autor nebo spoluautor, patří Úvěrové obchody, Jak správně na hypotéky, Podnikové finance, Plánování a modelování finančních vztahů, Specializované bankovnictví, apod.
Pavlíčková Monika, Ing.obchodní ředitelka Universal Production PartnersMonika Pavlíčková vystudovala obor Ekonomika služeb a cestovního ruchu na Vysoké škole ekonomické v Praze. Působila ve společnostech Autodesk Inc., Hewlett-Packard, na Magistrátu hl. m. Prahy a ve společnosti IBM. V současné době zastává pozici obchodní ředitelky Universal Production Partners, která se zabývá tvorbou počítačových animací, postprodukcí a realizací vizuálních efektů. Je autorkou několika odborných publikací, v roce 2006 vyšel její román ze života manažerů Nádherná rána.
Pavlík Marek, Ing., Ph.D.Sales Director M.C.TRITONMarek Pavlík absolvoval na Fakultě podnikohospodářské v roce 1997. Po ukončení studia se věnoval oblasti marketingu a komunikace ve společnosti Pražské vodovody a kanalizace, a.s., ve stejné společnosti později i expanzní a akviziční politice. V roce 2003 nastoupil do společnosti M.C.TRITON na konzultantskou pozici, v roce 2014 se stal v této společnosti obchodním ředitelem. Na Vysoké škole ekonomické v Praze získal i doktorský titul, kromě poradenské činnosti působí také na vysoké škole CEVRO Institut, kde vyučuje o moderních trendech v řízení veřejné správy. Dále je místopředsedou řídícího výboru Klubu veřejné správy při České manažerské asociaci (ČMA), který má ambici zvyšovat prestiž veřejné správy především manažerským vzděláváním jejich zaměstnanců. S cílem podpořit malé podnikání především mimo hlavní město a tím zvýšit konkurenceschopnost se dlouhodobě snaží, jeho snahy vyústily až k vytvoření pořadu na České televizi, Srdce regionu. Je také spoluautorem publikace Jak úspěšně řídit obec a region.
Petrman Michal, Ing., CSc.Poradce a auditor s manažerskými zkušenostmiVŠE absolvoval v roce 1981. Poté pracoval 10 let v Poldi Steel, Kladno, jako vedoucí oddělení finančního plánování a kontroly. V letech 1991-1994 působil jako Manager, poté Senior Manager v divizi auditu, Deloitte Česká republika. V letech 1995-2003 byl partnerem a později vedoucím partnerem divize auditu Deloitte ČR. Od r. 2003 je vedoucím partnerem společnosti Deloitte Česká republika. Od roku 2006 je odpovědný i za řízení kanceláře firmy na Slovensku. Je členem Komory auditorů ČR. Od roku 2009 je členem vedení Deloitte Central Europe. V říjnu 2010 se stal členem užšího vedení Deloitte ve střední Evropě (ve funkci vedoucího partnera ho nahradil Josef Kotrba). Od roku 2013 působí jako consultant na University of New York v Praze a vyučující na VŠE. V současnosti zastává funkci poradce a auditora v několika dalších společnostech - Moneta Money Bank, NET4GAS, 6DAcademy a Allianz.
Pitín Milan, Ing.člen představenstva a výkonný ředitel Realitní společnost České spořitelny, a.s.Milan Pitín je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze, kde vystudoval na Národohospodářské fakultě obor finance a účetnictví (1992). Celá jeho profesní kariéra je spjata s finanční skupinou České spořitelny, do které nastoupil v roce 1983. Nejdříve začínal jako pracovník pobočky v Jindřichově Hradci, po absolvování VŠE působil v mnoha různých pozicích v Praze, mj. jako vedoucí provozu výpočetního střediska, ředitel oblastní pobočky Praha 5 nebo ředitel Externí prodejní sítě Praha - východ. V roce 2006 byl členem dozorčí rady Stavební spořitelny České spořitelny, a.s. Od roku 2007 odpovídá V Realitní společnosti České spořitelny, a.s. jako člen představenstva a výkonný ředitel za Divizi Regiony, která působí po celé České republice prostřednictvím franšízové sítě realitních kanceláří.
Poul Ondřej, Ing., Ph.D.Personal Lines Division ředitel ve společnosti KooperativaOndřej Poul absolvoval na Fakultě Financí a účetnictví v roce 2000, následně zde získal i titul Ph.D. Svoji kariéru započal v oblasti pojišťovnictví již během studií, od roku 2003 pak působil v České pojišťovně. Následně nastoupil do pojišťovny AEGON, kde zastával pozice senior produktového manažera a vedl oddělení životního pojištění, svoji kariéru v AEGON zakončil po třech letech na pozici COO v roce 2016. Po krátké profesní přestávce, kterou věnoval rodině, nastoupil do společnosti Kooperativa. Své zkušenosti z oblasti pojišťovnictví předává na Vysoké škole ekonomické v Praze studentů, na Fakultě financí a účetnictví vyučuje předmět Teoretické a praktické aspekty životního pojištění.
Prokop Michal, Mgr.Hudebník a moderátorMichal Prokop už během studií na Vysoké škole ekonomické působil jako kytarista a zpěvák skupiny Framus Five. Na 1. československém beatovém festivalu v roce 1967 byl vyhlášen nejlepším zpěvákem a po rozpadu Framus Five byl mj. členem divadla Semafor. Zkraje devadesátých let Michal Prokop opustil dráhu profesionálního zpěváka a pustil se do politiky nejprve jako poslanec, později jako náměstek ministra kultury (zde zúročil svá vysokoškolská studia kulturologie z filosofické fakulty UK ze druhé poloviny osmdesátých let), později opět jako poslanec. V letech 1998 – 2000byl ředitelem společnosti Praha 2000 – Evropské město kultury. Od roku 2002 byl členem Rady Českého rozhlasu, od roku 2004 až do skončení funkčního období v únoru 2006 byl jejím předsedou. V letech 1998 – 1999 připravoval a moderoval pro televizi Prima politickou talk show Nic ve zlým, od roku 2000 má v České televizi pořad Krásný ztráty, který již politickou orientaci daleko přesahuje. Posluchači Radia Beat byl Michal Prokop v kategorii osobnost uveden do Beatové síně slávy 2007. V roce 2008 pak vychází kompletní reedice všech šesti alb Michala Prokopa a Framus Five z let 1968-1989 v jednom dárkovém boxu pod názvem Pořád to platí. Michal Prokop je dále nositelem dvou zlatých a jedné platinové desky z let 2006 a 2007. Je rovněž důstojníkem francouzského Řádu umění a literatury.
Prouza Tomáš, Ing., MBAstátní tajemník pro evropské záležitostiTomáš Prouza absolvoval obor mezinárodní politika a diplomacie na Vysoké škole ekonomické a později získal titul MBA na britské Open University. Již během studia na VŠE pracoval v Americké obchodní komoře Praha a na Velvyslanectví ČR v USA. Následně působil v Nadaci Patriae a též jako ekonomický redaktor česko-anglického měsíčníku The Prague Tribune. V roce 2000 spoluzaložil a do roku 2004 řídil server Peníze.cz. V létě 2004 se stal náměstkem ministra financí s odpovědností za finanční trhy, Evropskou unii a mezinárodní vztahy, byl prvním Panem Euro v České republice a vybudoval základy pro přijetí eura u nás. Je známým obhájcem etiky a informační otevřenosti finančních institucí a prosazuje férový přístup ke klientům. Ochraně klientů se věnuje i jako expert Světové banky, připravoval například reformu dohledu nad finančním trhem nebo systém ochrany spotřebitelů v Lotyšsku, Estonsku či Ázerbájdžánu, je spoluautorem diagnostiky Světové banky pro srovnání ochrany spotřebitelů na finančním trhu. V současné době působí jako spolumajitel a ředitel pro péči o klienty finančně-poradenské firmy Partners For Life Planning, řídí divizi Partners bankovní služby a vystupuje v televizním pořadu Krotitelé dluhů. Na začátku února 2014 jej předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka jmenoval státním tajemníkem pro evropské záležitosti při Úřadu vlády ČR.
Pýtr Leoš, Ing., CSc.Předseda představenstva Equa Bank a.s.Leoš Pýtr je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze, kde později získal i titul kandidáta věd. Svou profesní kariéru zahájil jako asistent na fakultě zahraničního obchodu VŠE. V roce 1982 nastoupil do Státní banky československé, kde pracoval v odboru měnových kurzů a krátce i v nově založeném odboru bankovního dohledu. V roce 1992 se stal jedním z prvních pracovníků nově zakládané Giro Credit banky Praha. a.s., kde řídil odbory Treasury a investičního bankovnictví. Od roku 1996 byl členem představenstva banky. V roce 1998 se stal předsedou představenstva a generálním ředitelem První městské banky, a.s. Tuto funkci vykonával až do roku 2002, kdy po vstupu nového majoritního akcionáře přešel na pozici místopředsedy představenstva a ředitele divize finančních trhů. V roce 2004 byl jmenován ředitelem sekce bankovní regulace a dohledu v ČNB. Od roku 2008 je prezidentem a předsedou představenstva Banco Popolare Česká republika, a.s. Po převzetí Banco Popolare nově vzniklou Equa Bank, stanul ve vedení společnosti jako předseda představenstva.
Radil Zdeněk, JUDr. Ing.Bývalý generální ředitel a předseda představenstva společnosti Lobkowicz, a.s.Vystudoval VŠE a právo na UK. Svou kariéru odstartoval v ČNB, poté působil jako Head of Risk Management v SPT TELECOM a AliaChemu. V r. 1999 nastoupil do společnosti Alcatel na pozici treasurera, byl také manažerem společnosti Deloitte & Touche. V r. 2005 byl jmenován výkonným ředitelem pro řízení rizik skupiny ČESKÝ TELECOM, dále zastával funkci výkonného ředitele pro interní audit a řízení rizik ve skupině Telefónica. Od roku 2005 do roku 2016 byl zodpovědný za celkové řízení společnosti Lobkowicz, a.s. na pozici generálního ředitele a předsedy představenstva. Je také předsedou dozorčí rady společnosti BGS Energy Plus, a.s. což je holdingová společnost působící v oblasti obnovitelných zdrojů energie. Je také Viceprezidentem České asociace treasury a Generálním tajemníkem České asociace obchodníků s cennými papíry.
Regner Josef, Ing.Předseda Společnosti česko-arabskéNa VŠE absolvoval obchodní fakultu -obor zahraniční obchod v r. 1967. V letech 1973 – 1979 byl obchodním přidělencem čs. ZÚ Teherán. V období 1989 - 1997 působil jako generální ředitel a.s. Strojexport, od r. 1998 jako místopředseda představenstva SIMAT Praha a.s. Je předsedou Česko-jihoafrické obchodní komory, past presidentem Lions clubu Rokycany, do roku 2007 byl prezidentem Česko-arabské obchodní komory, v letech 1992-1997 byl členem World Economic Forum v Davosu.
Rusnok Jiří, Ing.guvernér ČNB, ekonom a politikJiří Rusnok je český ekonom a politik. Po studiu na Národohospodářské fakultě VŠE v Praze nastoupil do Státní plánovací komise jako referent v odboru dlouhodobých výhledů, později pracoval na Federálním ministerstvu pro strategické plánování jako vedoucí oddělení sociální strategie. V letech 1992–1998 byl poradcem a vedoucím sociálně-ekonomického oddělení Českomoravské konfederace odborových svazů. V srpnu 1998 byl jmenován do funkce náměstka ministra práce a sociálních věcí. V lednu 1998 vstoupil do ČSSD. Ministrem financí byl od 13. dubna 2001, kdy ve funkci nahradil Pavla Mertlíka. Od roku 2002 do března 2003 ve Špidlově vládě byl ministrem průmyslu a obchodu. Po odchodu z aktivní politiky od května 2003 pracuje jako poradce Výkonné rady ING pro Českou a Slovenskou republiku. Od srpna 2006 zastává funkci předsedy představenstva akciové společnosti ING Penzijní fond a zároveň působí jako prezident Asociace penzijních fondů. Od června 2006 do června 2009 byl předsedou Výboru pro finanční trh, poradního orgánu bankovní rady ČNB. Od června 2009 byl jmenován členem prezidia Rady pro veřejný dohled nad auditem, které ho následně zvolilo za prezidenta této instituce. Byl také jmenován členem poradního orgánu „NERV“ (Národní ekonomické rady vlády). Od června 2013 do ledna 2014 byl předseda tzv. úřednické vlády České republiky. S účinností od 1. března 2014 jej prezident Miloš Zeman jmenoval členem bankovní rady ČNB. Od roku 2016 je guvernér ČNB.
Řehák Pavel, Ing., MBACEO ve společnostech VIGO Investments a Direct pojišťovna, a.s.Pavel Řehák vystudoval Fakultu mezinárodních vztahů, obor mezinárodní vztahy a podnikání na VŠE a Northwestern University na Kellogg Graduate School of Management, kde získal titul MBA. Pracoval ve společnosti McKinsey & Company jako Associate Principal a podnikal ve společnostech ProTec Mohelnice a Neros International. Později začal pracovat v České pojišťovně - nejdříve jako náměstek pro marketing a klientskou segmentaci a od poloviny roku 2010 do 2013 ve společnosti Česká pojišťovna a.s. zastával pozici generálního ředitele. Nyní působí mimo jiné jako generální ředitel ve společnostech VIGO Investments a DIRECT pojišťovna a.s.
Saudková Sára, Ing.FotografkaNa VŠE vystudovala v r. 1990 obor Ekonomika práce. Pracovala jako modelka a asistentka fotografa Jana Saudka. V televizi Nova uváděla pořad Peříčko. Je manažerkou Jana Saudka - připravuje jeho výstavy, knihy, stará se o obchodní stránku jeho tvorby. Koncem 90. let začala sama fotografovat. Vystavuje u nás i ve světě, její snímky pro značku Absolut byly k vidění v Paříži.
Sedláček Miroslav, Doc. Ing., CSc.Vědec, vynálezceMiroslav Sedláček absolvoval na Vysoké škole ekonomické v Praze. Největších úspěchů ale dosáhl v oboru, který nestudoval. Vynalezl odvalovací turbínu, díky které je možné vyrábět energii i z pomaleji tekoucích vodních toků či mořského přílivu a odlivu. Za svůj vynález byl dokonce nominován na Evropskou cenu v kategorii „Výzkum“ pro vynálezce roku 2016. Tato cena je udělována Evropským patentovým úřadem. V současné době působí na Katedře ekonomiky a řízení ve stavebnictví na Fakultě stavební ČVUT.
Severa Petr, Mgr. Ing., LL.M.advokát, partner advokátní kanceláře WEIL, GOTSHAL & MANGES s.r.o. advokátní kancelářPetr Severa vystudoval Fakultu financí a účetnictví VŠE a Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Akademický titul LL.M. získal jako stipendista Fulbrightovy nadace na Harvard University School of Law v USA. V současné době působí Petr Severa jako advokát a partner pražské kanceláře Weil, Gotshal & Manges. V rámci její činnosti se podílel na velkém počtu významných transakcí v oblasti fúzí a akvizic, obchodního a soutěžního práva, práva zadávání veřejných zakázek a regulace energetiky. Intenzivně se věnuje rovněž sporné agendě. Prestižními ratingovými publikacemi Chambers Europe a Chambers Global, PLC Which Lawyer?, European Legal 500 a IFLR 1000 je pravidelně doporučován jako jeden z předních odborníků v oblasti práva fúzí a akvizic a obchodního práva v České republice.
Schlossberger Otakar, JUDr. Ing., Ph.D.český právník a ekonom, zaměřený na oblast bankovnictví; předseda představenstva společnosti AKCENTA, vedoucí katedry bankovnictví a pojišťovnictví VŠFS, externí odborný asistent katedry bankovnictví a pojišťovnictví FFÚ VŠE, poradce a lektor v oblasti platebního styku a bankovnictvíOtakar Schlossberger absolvoval obor Finance a úvěr na Vysoké škole ekonomické roku 1981, obor Právo na Právnické fakultě Univerzity Karlovy roku 1990 a doktorské studium v oboru Hospodářská politika a správa opět na VŠE roku 2007. Od roku 1981 působil v bankovnictví v různých pozicích. Od 1984 pracoval ve Státní bance československé v Bruntále, od roku 1990 v Komerční bance (přičemž mezi 1991-2000 na vedoucích pozicích v oblasti platebních operací a bankovních služeb). Dále působil v České spořitelně a Raiffeisenbank, opět ve vedoucích pozicích v oblasti provozu a bankovních služeb. V roce 2002 byl Poslaneckou sněmovnou Parlamentu ČR zvolen do funkce finančního arbitra ČR, kterou vykonával v období 2003-2007. Několik let byl předsedou Komise pro platební styk a platební instrumenty při České bankovní asociaci, v současné době se profesně angažuje v Asociaci družstevních záložen jako člen Legislativně-právní komise. Publikuje odborné statě např. v časopise Bankovnictví, Ekonomu apod., je autorem několika skript a učebních textů. Od roku 2008 vykonává funkci předsedy představenstva společnosti AKCENTA, spořitelní a úvěrní družstvo se sídlem v Hradci Králové. V roce 2009 byl zvolen do čestné funkce předsedy předsednictva sdružení SOS dětské vesničky ČR. Od roku 1997 působí jako pedagog na VŠE v Praze (katedra bankovnictví a pojišťovnictví), řadu let také pracoval pro Bankovní institut Vysoká škola, kde byl vedoucím katedry Bankovních obchodů a později prorektorem pro magisterské studium (do roku 2008). Od května 2010 působí jako vedoucí katedry bankovnictví a pojišťovnictví Vysoké školy finanční a správní, první soukromé ekonomické university v České republice.
Síkora Tomáš, Ing., MBACEO CreaSoft, bývalý výkonný ředitel České asociace pojišťovenTomáš Síkora absolvoval VŠE v Praze obor mezinárodní vztahy, bankovnictví - pojišťovnictví. V roce 2008 získal titul MBA B.I.B.S./Notingham Trent University. Svojí kariéru začínal při studiu na VŠE v oblasti zprostředkování finančních produktů, poté založil několik společností působících v oblasti financí a pracoval jako jejich výkonný ředitel a jednatel. V roce 2005 působil jako poradce v oblasti distribuce finančních produktů. Mimoto působil v několika finančních asociacích jako prezident, člen předsednictva a dozorčí rady. Od 2006 do 2015 byl výkonným ředitelem České asociace pojišťoven a od roku 2009 předsedou Výboru pro finanční trh ČNB. Je členem expertní skupiny ministerstva financí pro sjednocení pravidel distribuce na finančním trhu a členem Rady vlády pro bezpečnost silničního provozu. Od roku 2016 působí jako CEO ve společnosti CreaSoft, s.r.o.
Singer Miroslav, Ing., Ph.D.Bývalý guvernér ČNBNa VŠE absolvoval obor Matematické metody v ekonomii v r. 1991, poté absolvoval doktorské studium na University of Pittsburgh, kde v r. 1995 získal titul PhD. Od r. 1993 pracoval též v Národohospodářském ústavu AV ČR a v CERGE-EI naposledy na pozici zástupce ředitele. Od r. 1995 působil ve skupině Expandia, v letech 2000 - 2001 byl CEO skupiny. Od r. 2001 pracoval na postu ředitele v PWC, od r. 2004 vyučuje na VŠE, kde je zároveň členem katedry ekonomie. V r. 2005 byl nejprve viceguvernérem České národní banky a s platností od 1.7.2010 byl prezidentem jmenován jejím guvernérem. Od roku 2017 působí jako ředitel institucionálních vztahů a hlavní ekonom společnosti Generali CEE Holding.
Stach Daniel, Ing.Redaktor, hlavní moderátor redakce vědy České televizeDaniel Stach je absolventem magisterského studia mezinárodního obchodu na Fakultě mezinárodních vztahů. Kromě Vysoké školy ekonomické v Praze studoval i na Univerzitě Karlově, kde získal bakalářský v oboru mediální komunikace. Kariéru v médiích zahájil již se zkušenostmi z moderování sportovních akcí a to na rádiu Wave v pořadu o netradičních sportech. Od roku 2010 působí v České televizi, od roku 2012 moderuje pořad Hyde Park Civilizace. V září 2016 se stal dokonce hlavním moderátorem redakce vědy České televize a působí i v pořadu Věda 24. Za svůj přínos byl oceněn i Medailí Vojtěcha Náprstka za zásluhy v popularizaci vědy, kterou uděluje Akademie věd ČR.
Stupka Roman, Ing., MBAZakladatel a majitel PeStrateEx s.r.o.Roman Stupka vystudoval Mezinárodní obchod na Vysoké škole ekonomické v Praze, kde získal inženýrský titul. Následně získal i titul MBA a to na Katz University of Pittsburg. Stojí za transformacemi společností jako je Česká pojišťovna a Český Telekom, od roku 2006 působil čtyři roky jako CEO pro Ericsson Česká republika. V posledních letech se zabývá zejména transformacím a pomoci společnostem, které potřebují nabrat druhý dech nebo nastartovat další růst a rozvoj. Jeho oborem v PeStrateEx s.r.o. je nyní konzultantská činnost v oblasti strategie a inovace.
Stýblo Jiří, Ing. PhDr., CSc.Člen rady expertů České manažerské asociace a vysokoškolský pedagogJiří Stýblo je absolvent Vysoké školy ekonomické v Praze, Fakulty obchodní a Fakulty řízení, a absolvent Filosofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Dále je členem řady řídících orgánů firem, převážně se zaměřením na rozvoj personálních znalostní firmy apod. Od roku 1999 působí jako hostující profesor Masarykova ústavu vyšších studií Shefield Hallam University v programech MBA a MSc v oboru management lidských zdrojů. Pravidelně spolupracuje s CMC Graduate School of Business v Čelákovicích. Publikoval desítky odborných knih z oboru managementu, zejména personálního, napsal na stovky odborných článků - pravidelně přispívá do Moderního řízení, Hospodářských novin, Ekonoma a Profitu. Účastnil se řady mezinárodních kurzů a seminářů, ať již v ČR nebo v zahraniční. Poskytuje aktivní poradenskou činnost předním českým i zahraničním podnikům a finančním institucím jako IPS a.s., IPB a.s., Česká pošta, Státní tiskárna cenin, Vítkovice - Prodeco, Česká spořitelna, Schöller. V současné době je členem rady expertů České manažerské asociace a také působí jako vysokoškolský profesor na Vysoké škole finanční a správní.
Svačina Marek, Ing.Sportovní redaktor ČTMarek Svačina je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze, v roce 1991 nastoupil jako externí člen Redakce sportu ČT, kde byl v roce 1997 zaměstnán jako redaktor. V současné době komentuje jako přímé přenosy, tak působí jako moderátor nejrůznějších pořadů České televize v oblasti sportu. Mimo to zastával i funkce dramaturga a figuruje i v pořadu Branky, body, vteřiny.
Svěcený Petr, Ing.Sportovní komentátor, moderátorPetr Svěcený vystudoval Vysokou školu ekonomickou, ovšem v oboru se moc nepohybuje. Od svých šestnácti let pracoval v Redakci sportu České televize, kde se specializoval především na fotbal. Dnes známý sportovní komentátor komentoval především přímé přenosy z Ligy mistrů, z mistrovství světa i z olympijských her. Za svého působení v České televizi se dramaturgicky staral také o magazín extrémních sportů Maxtreme. Čtyři roky byl spoluautorem a moderátorem zábavného pořadu Svět rekordů a kuriozit. Po odchodu z České televize působil jako ředitel obchodu a komunikace fotbalového týmu Mladá Boleslav, odkud přestoupil do managementu ČMFS jako ředitel PR a tiskový mluvčí, kde své působení ukončil koncem roku 2010. V poslední době natočil sérii zábavně-cestovatelských epizod „Výletníci“.
Svoboda Karel, Ing.Výkonný ředitel v EYKarel Svoboda absolvoval VŠE Praha (1992); dále postgraduální studium statistiky v USA na Texas A&M University, College Station (1994). V letech 1995–1997 byl odborným asistentem na VŠE, v letech 1998–2000 pracoval v pozici Actuarial Manager v Commercial Union životní pojišťovna. Od června 2000 do října 2001 působil v ČSOB jako pojistný matematik, od listopadu 2001 do 31. července 2008 byl členem představenstva ČSOB Pojišťovny a ředitelem divize životního pojištění. Od 1. srpna 2008 byl Karel Svoboda členem vrcholového výkonného vedení ČSOB ve funkci vrchního ředitele pro oblast řízení Zpracování operací a služby. Počátkem r. 2011 se ale stává generálním ředitelem ČSOB Penzijního fondu Stabilita a odchází z vrcholového výkonového vedení ČSOB. V souvislosti s tímto profesním posunem, obsazuje i post viceprezidenta Asociace penzijních fondů ČR.
Sýkora Jan, Ing., MBAŠéf a předseda představenstva Wood & CompanyZískal titul inženýr na VŠE a dále titul MBA v Rochester Institute of Technology. Do roku 1993 se věnoval řadě studentských profesí jako např. průvodce turistů, práce pro Světovou Banku, překladatel, od roku 94 působí ve společnosti Wood & Company, kde se stal šéfem a předsedou představenstva. Je aktivní ve statutárních orgánech dalších pěti společností.
Šaňák Michal, Ing.Člen představenstva společnosti RSJ a.s.Michal Šaňák vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze se specializací na informační technologie, peněžní ekonomii a bankovnictví. Od roku 2001 pracuje ve společnosti RSJ, která je jedním z nejvýznamnějších obchodníků na světových finančních trzích. Michal Šaňák se od počátku podílel na zahájení algoritmického obchodování RSJ a tvorbě technologického zázemí společnosti, zejména vývoji black boxů a budování veškeré technologické infrastruktury. Na pozici CIO aktuálně odpovídá za celou infrastrukturu pro algoritmické obchodování v oblasti technologií a komunikací, což představuje zejména návrh a vývoj vlastních systémů a veškeré vztahy s burzami a třetími stranami.
Šantrůček Bohuslav, Ing.Výkonný ředitel skupiny CEE GroupBohuslav Šantrůček vystudoval obor Ekonomika dopravy a spojů na Fakultě národohospodářské VŠE Praha (1983). Ihned po skončení studia nastoupil do ČSA, kde byl zodpovědný za vypracovávání rozpočtu a celého plánu podniku. Od roku 1986 pak přešel do obchodních složek a úspěšně vedl zastoupení ČSA nejdříve v Dánsku, pak v Řecku a naposled ve Velké Británii. Na počátku 90. let byl též náměstkem GŘ pro finance a v této funkci vedl první jednání o nákupu letadel B 737 do flotily ČSA. V letech 2004 až 2005 byl viceprezidentem ČSA pro marketing a prodej. Zaujaly ho však možnosti nabízené prodejem leteckých služeb prostřednictvím nových technologií, a proto přijal novou výzvu v podobě pozice výkonného ředitele skupiny CEE Group, která má distribuční práva pro GDS Galileo a zastupuje nyní i další technologické firmy z oboru cestovního ruchu v celkem 11 zemích. Po řadě projektů v ČSA tak s odpovědností jemu vlastní za poslední rok otevřel již dvě nové úspěšné dceřiné firmy – v zemích, které jsou pro nové technologie velmi perspektivní – v Albánii a Srbsku.
Ševera Michal, Ing., CSc.Jednatel společnosti SMG s.r.o.Na VŠE vystudoval v r. 1973 Fakultu obchodní, v r. 1985 dokončil studiu, na Fakultě obchodní VŠE Bratislava. V letech 1973-1983 a 1991 pracoval ve Výzkumném ústavu obchodu, v letech 1984 - 1988 v obchodu s průmyslovým zbožím. Od r. 1991-2006 byl jednatelem společnosti GfK Praha a od r. 2000 jednatelem společnosti Incoma Research. Od roku 2007 je jednatelem poradenské firmy SMG (Strategy-Marketing-Growth). Spoluzakládal podnikatelskou asociaci Svaz obchodu a cestovního ruchu v roce 1990. Do současnosti byl členem představenstva i 1. viceprezidentem. Je dlouholetým členem Vědecké rady fakulty mezinárodních vztahů VŠE Praha.
Šimůnek Petr, Ing.Šéfredaktor magazínu Forbes pro Českou republikuNa VŠE vystudoval v r. 1991 obor Ekonomika zahraničního obchodu, v letech 1989-1991 též absolvoval mimořádné studium na Fakultě žurnalistiky UK. Od r. 1992 působil v MF DNES, nejprve jako reportér, poté v různých pozicích a v letech 2001 - 2005 jako zástupce šéfredaktora. V letech 1992 - 1993 byl též reportérem prestižní Austrian Presse Agentur, Prague (APA) a v letech 1998 - 2002 moderátorem politické talkshow na TV Prima. Stejnou pozici zastával další tři roky na rádiu Frekvence 1, od r. 2005 opět na TV Prima. Byl dlouholetým šéfredaktorem Hospodářských novin. V roce 2011 se ujal stejné funkce pro časopis Forbes v rámci České republiky.
Šmída Petr, Ing.Předseda představenstva Alfa Bank, spoluzakladatel investiční skupiny EnernPetr Šmída absolvoval na Vysoké škole ekonomické v Praze v roce 1988. Na počátku 90. let úspěšně privatizoval společnost Multiservis a svojí kariéru následně odstartoval v koncertu General Electric, kde následujících pět let působil jako CEO pro Českou republiku a současně figuroval v letech 1998 - 2002 ve GE Money. Následně rok působil jako Senior Vice Prezident GE Consumer Finance s odpovědností za Global Quality. Od roku 2003 zastává významné vrcholové pozice největší ruské soukromé banky Alfa Bank, působí i ve správní radě, kde od roku 2011 zodpovídal za strategii a rozvoj lidského potenciálu. Jako generální ředitel Alfa Bank v období let 2003 - 2008 dostal banku až na vedoucí pozici v oblasti privátního bankovnictví v Rusku a za jeho vedení banka získala celou řadu mezinárodních ocenění. Ve vedení Alfa Bank působí dodnes. V roce 2010 pak spoluzaložil investiční skupinu Enern, do jejího portfolia v současné době spadá například Slevomat.cz, Rohlik.cz, DámeJídlo.cz, Twisto nebo ROIHUNTER.
Špryňarová Jarmila, Ing.Předsedkyně D R U P O L, výrobní družstvoJarmila Špryňarová vystudovala zahraniční obchod na VŠE a Kurz vrcholového managementu v Izraeli. V letech 1965-1972 působila jako odborný referent ve společnosti ČEDOK, v letech 1972-1973 jako tlumočnice ve společnosti J.E.Lesser Ltd. a později dva roky jako překladatelka pro Mezinárodní hotely Praha. Od roku 1974 působila jako ekonomická ředitelka ve společnosti DRUPOL (výrobní družstvo) a od roku 1990 je její předsedkyně. Zároveň je finalistkou soutěže Manager roku 2002, držitelka titulu LADY PRO 2007 a členkou kontrolní komise Svaz českých a moravských výrobních družstev. DRUPOL byl v roce 2004 oceněn v rámci Českých 100 nejlepších podniků.
Šrámek Libor, Ing.Předseda představenstva AUTOBOND GROUP a.s.Absolvoval v roce 1980 Fakultu obchodní, specializaci Ekonomika zahraničního obchodu na VŠE v Praze a v r. 1991 Diplomové studium na Europian Business School v Praze. V letech 1980-1990 pracoval v PZO ŠKODAEXPORT (později a.s.), nejdříve jako referent, poté vedoucí oddělení a nakonec jako ředitel obchodní skupiny. V roce 1990 zpracoval transformační projekt této obchodní skupiny do samostatného právního a podnikatelského subjektu CONTEST s.r.o., kde zaujal místo ředitele a jednatele. Contest se v tom samém roce stal prvním výhradním dovozcem automobilů Suzuki do ČR. V roce 1993, po krátkém účinkování ve firmě CYKLOCENTRUM s.r.o., následně pomáhal založit KIA MOTORS CZECH s.r.o., výhradního dovozce automobilů KIA do ČR, kde se stal na dlouhých 12 let generálním ředitelem a jednatelem. Od roku 2006 byl předsedou představenstva AUTOBOND GROUP a.s., kterou rovněž projektoval, jíž je spolumajitelem, a která je mj. největším prodejcem automobilů KIA a Suzuki na českém trhu. V současnosti působí ve stejném podniku ve funkci předsedy dozorčí rady.
Štětina Jaromír, Ing.poslanec Evropského parlamentuVŠE vystudoval v r. 1967, v r. 1968 pracoval v Mladé frontě. V letech 1970 – 1978 dálkově vystudoval obor geologie na PŘF UK. Od 70. do 90. let uspořádal cca 25 přírodovědných a sportovních výprav na Sibiř a do asijských zemí. V r. 1989 spoluzaložil Syndikát novinářů a nastoupil do Lidových novin, kde byl v letech 1993-1994 šéfredaktorem. Od r. 1994 je šéfredaktorem soukromé novinářské agentury Epicentrum. Je autorem mnoha statí, knih, dokumentárních filmů a rozhlasových a televizních pořadů. Je zakladatelem humanitární organizace Člověk v tísni a zakladatelem českého raftingu. V roce 2004 byl zvolen do senátu ČR. Po celou dobu svého mandátu je členem Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost, od roku 2008 vykonává funkci místopředsedy tohoto výboru. Od r. 2014 se ujal funkce poslance Evropského parlamentu. Zde je místopředsedou Výboru pro obranu (SEDE) a je členem Výboru pro zahraniční věci (AFET).
Štrupl Václav, Ing.Spoluzakladatel a CEO společnosti BonamiVáclav Štrupl v roce 2011 úspěšně ukončil studium na Fakultě informatiky a statistiky v oboru Informační systémy a technologie. V té době měl již pracovní zkušenosti jako konzultant ve společnosti Dobrý web. Poté spoluzaložil internetovou agenturu H1.cz a i po jejím prodeji zde zastával řídící funkci. V roce 2003 založil dnes již úspěšnou společnost Bonami.cz, která se specializuje na prodej designového nábytku a doplňků. Od roku 2015 je navíc partnerem v investiční společnosti MITON CZ.
Tarcala Tomáš, Ing.General Manager Retail Czech/Slovakia at Douwe EgbertsTomáš Tarcala je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze, oboru Mezinárodní obchod. Do společnosti Sara Lee nastoupil v roce 2012 po více než 17letých zkušenostech a působení ve společnostech Reckitt Benckiser a Stock Plzeň Božkov. V rámci Reckitt Benckiser pracoval na nejrůznějších pozicích, a to v České republice, Spojených státech, Velké Británii či Hong Kongu. Ve Stocku Plzeň zastával od roku 2009 funkci marketingového ředitele. Od r. 2012 zastává funkci generální ředitele obchodu ve společnosti Douwe Egberts.
Tauber Josef, Ing.člen správní rady Fondu pojištění vkladů, poradce prezidenta České bankovní asociaceNa VŠE vystudoval v r. 1971 Fakultu výrobně ekonomickou. V letech 1971 - 1973 pracoval v PZO Centrotex, poté v období 1973 - 1979 v ČSOB. V letech 1979 - 1981 působil v Ost-West Handelsbank AG ve Frankfurtu. V ČSOB působil dále v letech 1981-1986 v oblasti devizových finančních úvěrů, poté do r. 1990 v Reprezentaci ČSOB ve Frankfurtu a do roku 1993 v dceřiné bance ČSOB Prager Handelsbank, Frankfurt. V období 1993 - 2001 pracoval v ČSOB ve funkci místopředsedy představenstva, v letech 2001 až 2003 pak v různých vedoucích funkcích v Interbance a.s., Praha. V letech 2003-2008 působil v ČEB a.s. Od r. 2009 se stal výkonným ředitelem České bankovní asociace. 1.9.2011 ho ve funkci nahradil Pavel Štěpánek.
Tlapa Martin, Ing., MBANáměstek ministra zahraničních věcí ČRNa VŠE vystudoval Fakultu obchodní v r. 1989, v r. 2002 získal titul MBA ČVUT/Sheffield Hallam University. V letech 1989 - 1991 pracoval jako odborný pracovník Výzkumného ústavu vnějších ekonomických vztahů, v letech 1991 - 1992 působil na Federálním ministerstvu zahraničního obchodu, poté byl 4 roky tajemníkem pro ekonomické záležitosti Velvyslanectví ČR v Kanadě. Od r. 1996 působil v agentuře CzechTrade jako náměstek GŘ, výkonný ředitel, v letech 2000 - 2004 jako generální ředitel. Od r. 2004 působí na MPO jako náměstek ministra. Je předsedou Řídící rady CzechTrade, členem dozorčí rady ČEB, EGAP. Je autorem řady článků k zahraničně obchodním vztahům a manažérského stylu řízení ve veřejném sektoru. Na Ministerstvu průmyslu a obchodu ČR řídí sekci Evropské unie a mezinárodní konkurenceschopnosti. Od 1. listopadu 2012 byl jmenován předsedou vlády České republiky náměstkem státního tajemníka pro evropské záležitosti, od stejného dne pracoval na Úřadu vlády České republiky. Své angažmá zde ukončil v roce 2014 a od 1. března 2014 jej ministr zahraničních věcí ČR Lubomír Zaorálek jmenoval svým náměstkem pro mimoevropské země a ekonomickou diplomacii.
Tošovský Josef, doc. Ing.předseda Institutu pro finanční stabilitu, BasilejJosef Tošovský absolvoval Vysokou školu ekonomickou, obor Ekonomika a řízeni zahraničního obchodu v roce 1973. Po ukončení studia nastoupil do ústředí Státní banky československé v Praze. V letech 1984-1985 pracoval v londýnské pobočce Živnostenské banky jako ekonom, 1989 jako náměstek ředitele. V prosinci 1989 byl jmenován předsedou Státní banky československé, která pod jeho vedením začala plnit funkci samostatné centrální banky. V roce 1993 byl jmenován guvernérem České národní banky. Patří ke skupině předních českých ekonomů, kteří realizovali transformaci české ekonomiky na tržní principy. Má výrazný podíl na protiinflační měnové politice, na politice stabilního měnového kursu a na úsilí o dosažení volné konvertibility české koruny. Podařilo se mu úspěšně zvládnout provedení odluky české koruny od koruny slovenské při měnovém rozdělení Československa v únoru 1993. V roce 1998 se na VŠE habilitoval jako docent pro obor finance. V prosinci 1997, době vnitropolitické krize po demisi Klausova kabinetu byl jmenován premiérem a pověřen sestavením vlády. Po uspořádání předčasných voleb do Poslanecké sněmovny odstoupil z funkce předsedy vlády v červenci 1998 a byl znovu jmenován guvernérem České národní banky. Koncem roku 2000 rezignoval a nastoupil do čela Institutu finanční stability, který je součástí Banky pro mezinárodní platby v Basileji. V roce 2007 kandidoval na místo šéfa Mezinárodního měnového fondu ve Washingtonu. Je držitelem řady prestižních cen a vyznamenaní (Centrální bankéř roku 1993, Evropský manažer roku 1994; Cena Karla Engliše, 1995 Evropsky bankéř roku, Čestný doktorát-Mendelova universita Brno, 2002 a další).
Trčka Tomáš, Ing.Business Executive with More than 20 Years of Experience in Corporate and Start-UpsPo absolvování fakulty informatiky a statistiky na Vysoké škole ekonomické v Praze zastával významné manažerské funkce ve finančním sektoru. V letech 2001 - 2004 působil jako ředitel prodeje fondů nizozemské finanční skupiny ABN AMRO Bank. V roce 2005 zastával pozici ředitele prodejní sítě v životní větvi americké pojišťovací společnosti AIG. Od roku 1995 je držitelem makléřské licence. V listopadu 2006 byl jmenován do funkce předsedy představenstva a generálního ředitele společnosti REICO investiční společnost České spořitelny. Od března 2014 působí ve společnosti Clevermaps.
Trezziová Dana, Ing.Partnerka ve společnosti BDO TaxDana Trezziová je partnerkou ve společnosti BDO Tax s.r.o., která je součástí mezinárodní sítě BDO. Je registrovanou daňovou poradkyní a zakládající členkou české pobočky International Fiscal Association a rovněž Komory daňových poradců České republiky. Je soudní znalkyní v oboru účetní evidence, daní, cel a mezd. Od roku 1991 pracuje v daňové oblasti, z toho 14 let ve společnostech \\\"Big4\\\" a od 1998 do 2005 jako vedoucí partner daňového oddělení jedné z nich. V letech 2005-2007 byla v pozici náměstkyně ministra financí zodpovědná za řízení odborů ministerstva v oblasti legislativy přímých a nepřímých daní, cel a účetnictví a řídila více než 23 000 pracovníků české daňové a celní správy. Dana se specializuje především na poradenství v pracovněprávních vztazích z pohledu daně z příjmů právnických a fyzických osob, DPH a pojistného na veřejnoprávní pojištění, dále má rozsáhlé zkušenosti v zastupování klientů v daňovém řízení a v daňových sporech v oblasti přímých i nepřímých daní a cel.
Tuček Jan, Ing.Ředitel výzkumné agentury STEM/MARKJan Tuček vystudoval Vysokou školu ekonomickou – ekonomickou statistiku a demografii. Působil na ČSÚ např. jako vedoucí sčítání lidu 1991 v Praze, ředitel Městské správy Praha, místopředseda ČSÚ. Absolvoval mnoho studijních pobytů v zahraničí, má dlouholeté zkušenosti se statistickými šetřeními a analýzou dat. Od roku 2003 je ředitelem společnosti STEM/MARK, která se zabývá marketingovým výzkumem a byl také předsedou sdružení agentur výzkumu trhu SIMAR.
Tůma Zdeněk, doc. Ing., CSc.Poradce společnosti KPMG Česká republika, bývalý guvernér ČNBVystudoval na VŠE Fakultu obchodní a poté na VŠE i pracoval. V r. 1986 nastoupil do Prognostického ústavu ČSAV jako vědecký aspirant. V letech 1993 - 1995 byl poradcem ministra na MPO a od r. 1995 byl hlavním ekonomem Patria Finance, a.s. Od r. 1998 byl výkonným ředitelem Evropské banky pro obnovu a rozvoj, v r. 1999 nastoupil do ČNB a stal se jejím viceguvernérem, v r. 2000 pak guvernérem. Je členem správní rady VŠE, Oborové rady CERGE Univerzity Karlovy, členem redakční rady časopisu Finance a úvěr a členem Vědecké rady ČVUT. Od r. 2007 se stal členem DR Národohospodářského ústavu AVČR. Po neúspěšné kandidatuře na primátora města Prahy, zůstal zastupitelem a mj. je poradcem KPMG Česká republika. Dne 15. října 2014 vystoupil z TOP 09.
Turek Pavel, Ing.Commercial Director ve společnosti Red Bull Air Race GmbHPavel Turek se narodil v roce 1971 v Ostravě. V letech 1989 - 1995 studoval zahraniční obchod na Vysoké škole ekonomické v Praze, kde také v roce 1995 na Fakultě mezinárodních vztahů promoval. Od roku 1992 pracoval pro jednoho z největších cigaretových koncernů Reemtsma. V roce 1996 odešel do centrály v Hamburku, kde měl na starosti oddělení globálního sponzoringu s ročním rozpočtem cca 2,5 miliardy korun. V Hamburku pracoval pro společnost Reemtsma dalších 7 let, po jejím převzetí britskou Imperial Tobacco pak strávil tři roky v Londýně. Jako zástupce hlavního sponzora, značky West, pracoval ve formuli 1 u týmu McLaren Mercedes téměř 10 let. V pozici PR manažera stáje měl na starosti jeden z největších rozpočtů ve formuli 1 a potažmo v celosvětovém sportu. Stal se průkopníkem a inovátorem různých koncepcí a myšlenek v mnoha oblastech sportovního sponzoringu, propagace, event managementu a PR. V letech 2001 - 2005 byl také odborným konzultantem brněnského Masarykova okruhu. Zastupoval AMD při jednáních s mezinárodními federacemi FIA, FIM či s promotérem MotoGP - mistrovství světa silničních motocyklů - agenturou Dorna. V současnosti je výkonným ředitelem agentury CDT & Partners, která se specializuje na podnikání ve sportovním a zábavním průmyslu a poskytuje služby především v oblasti sportovního marketingu a managementu sportovců. Akcionářskou základnu společnosti tvoří spolu s ním legendy motoristického sportu David Coulthard a Mick Doohan. V prostředí formule 1 pracuje bezmála 15 let a za tuto dobu se zúčastnil více jak 200 Grand Prix. Jednou z jeho aktivit je také příprava reportáží a rozhovorů přímo z míst závodů formule 1 pro televizi Nova.
Vaněk Miloslav, Ing.Bývalý generální ředitel Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkovýchMiloslav Vaněk absolvoval Vysokou školu ekonomickou, obor Automatizované systémy řízení, roku 1985. Dále studoval na UK v Praze a také na Pittsburghské univerzitě. Do roku 1990 byl hlavním ekonomem VDUP (Výstavba dolů uranového průmyslu, nyní Subterra), poté vykonával tři roky funkci ředitele Úřadu práce. V letech 1994-2003 byl 1. náměstkem ministra a od roku 2003 vykonává funkci generálního ředitele Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Je také členem dozorčí rady Národního vzdělávacího fondu a v minulosti zastával post místopředsedy správní rady VZP. V dubnu 2014 odstoupil ze své funkce.
Veber Jaromír, prof. Ing., CSc.emeritní děkan Fakulty podnikohospodářskéAbsolvent Fakulty výrobně-ekonomické Vysoké školy ekonomické v Praze, docent v oboru ekonomika průmyslu (r. 1988), docent v oboru podnikové hospodářství (r. 1999). V roce 2002 byl jmenován profesorem. Od roku 1994 byl vedoucím katedry managementu, od roku 2006 byl děkanem Fakulty podnikohospodářské VŠE v Praze. Odborně se zaměřuje na produktový a provozní management, management kvality a environmentu, prosperitu a výkonnost organizací, krizové řízení. Je autorem několika publikací z oblasti jak obecného managementu, tak managementu kvality, které mají své čtenáře mezi vysokoškoláky i pracovníky praxe. Je členem několika vědeckých rad a redakčních rad tuzemských i zahraničních časopisů.
Veselá-Duchková Miloslava, Ing.Ředitelka a jednatelka společnosti TOP EXPO CZ s.r.o.Miloslava Veselá / Duchková je absolventkou Fakulty podnikohospodářské Vysoké školy ekonomické v Praze. Jejím životním krédem je \"Vše potřebné potkám cestou\". Ve svém profesním životě vystřídala několik pozic - v letech 1984 - 1987 působila jako vedoucí informačního oboru v Československé akademii věd, 1987 - 1989 jako finanční ředitelka Českého svazu výrobních družstev, 1990 - 1996 jako administrátor - prokurista v Nadaci ABF. Je zakladatelkou ABF, a.s. a dlouhou dobu působila jako generální ředitelka a předsedkyně představenstva. V roce 2008 založila společnost TOP EXPO CZ, s.r.o. orientovanou na integrovaný event marketing se specializací na obory DOPRAVA-ENERGETIKA-STAVEBNICTVÍ, která úzce spolupracuje s rezortními ministerstvy, organizacemi EU a významnými společnostmi.
Vévoda Jiří, Ing.člen představenstva a vrchní ředitel, CFO, ČSOBJiří Vévoda vystudoval VŠE v Praze a Joint European Studies Programme. V letech 2000-2004 pracoval v GE Capital v ČR, Irsku, Finsku a Švédsku. Do ČSOB přišel z poradenské firmy McKinsey & Company, kde působil v roli Associate Partner. Od roku 2010 je Jiří Vévoda členem vrcholového výkonného vedení a členem představenstva ČSOB, zodpovědným za oblast Lidské zdroje a transformace (2010), Produkty a podpůrné služby (2011-2012), CRO (2013-2014) a nyní CFO (od 07/2014).
Vitha Václav, Ing., MBADirector, UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.Na VŠE vystudoval v r. 1991 Obchodní fakultu, titul MBA získal v r. 2003 na University of Pittsburgh. V letech 1992 - 2002 pracoval v HVB Bank na různých manažerských a odborných pozicích v prodeji a řízení úvěrových rizik. Od r. 2002 - 2008 byl členem představenstva Volksbank a řídil oblast firemní klientely, international desk, financování nemovitostí, veřejného sektoru a trade finance. V současné době je vlastníkem avita consulting s.r.o. Od r. 2010 je ředitelem korporátního bankovnictví pro Prahu a Střední Čechy ve společnosti UniCredit Bank.
Volf Jiří, doc. Ing., CSc.Předseda správní rady VŠE a člen správní rady UK a AMU, člen Akademického sněmu AV ČR a ředitel Daňové akademie s.r.o. v Brně.Jiří Volf je původním povoláním typograf, absolvoval Vysokou školu ekonomickou, obor Ekonomika průmyslu. Vědeckou aspiranturu získal na Vysokém učení technickém v Brně, později byl jmenován docentem pro obor řízení a plánování. Má praxi v tiskárnách, podniku zahraničního obchodu, ve Zbožíznaleckém ústavu, v Ústavu školských informací, ve státní správě a na třech českých univerzitách. Zaměřuje se na ekonomiku řízení a financování veřejných služeb. Od roku 1993 pracoval na Ministerstvu financí jako ředitel odboru, náměstek ministra a státní tajemník. Téměř 50 publikovaných statí, studií a spoluautor několika publikací včetně skript. Od roku 2008 je důchodce, ale je stále aktivní jako člen správních rad pěti vysokých škol včetně VŠE, člen vědeckých rad na třech univerzitách. Působil v několika poradních orgánech několika vlád a v dalších řídících orgánech státních a obchodních organizací za Ministerstvo financí. V roce 2010 jej již po několikáté jmenovala vláda zástupcem státních orgánů v Akademickém sněmu AV ČR.
Voráček Michal, Ing., CSc.Mediální poradce a podnikatelVŠE, obor ekonomika zahraničního obchodu, vystudoval v r. 1981, poté pracoval v PZO Artia, VŠP, HN a na VŠE. 1987 aspirantura VŠE, katedra zahraničního obchodu a získání titulu CSc. V r. 1989 nejprve založil ekonomický týdeník Profit, a.s., poté jako partner mediální spol. Ringier v ČR a SR, od r. 1991 byl jejím předsedou představenstva a GŘ a dále postupně předsedou představenstva v mnoha českých a slovenských mediálních společnostech. V r. 1993 uvedl na trh deník Blesk, po odchodu z Ringier ČR řídil řadu projektů v obl. tisk. a elektron. médií a multimédií, založil a řídil řadu firem v oblasti reklamy, audiotexu, distribuce i polygrafie, byl členem statut. orgánů mnoha mediálních společností v ČR a v zahraničí, např. TV Nova, TV Prima, PNS, VLP, Sparta Praha Fotbal, a.s. atd. Nyní je předsedou dozorčí rady Médea, a.s., předsedou dozorčí rady E-Centrum, a.s. Působí a působil jako poradce v mediální oblasti marketingu a public relations pro desítky významných českých a světových firem.
Výtvarová Věra, Ing.Vedoucí auditorských služeb PwCVěra Výtvarová (dříve Zavadilová) vystudovala obor účetnictví a finanční řízení na Fakultě financí a účetnictví VŠE. Po ukončení vysoké školy nastoupila do auditorské a poradenské společnosti Coopers&Lybrand, která se v roce 1998 spojila s firmou Pricewaterhouse. V PricewaterhouseCoopers byla v roce 1999 jmenována manažerkou a v roce 2009 partnerkou v oddělení auditu. Během své kariéry se stala statutární auditorkou (členkou Komory auditorů České republiky) a členkou britské asociace účetních (ACCA – Association of Chartered Certified Accountants). Od července 2012 je vedoucí auditorských služeb PwC.
Weber Jan, Ing.mistr světa ve Footbaguje několikanásobný mistr světa a Evropy ve freestyle footbagu. Footbag hraje od roku 2001, od roku 2002 se zúčastnil více než 200 profesionálních footbagových závodů a má na svém kontě více než 2000 veřejných vystoupení. Mezi jeho nejvýznamnější úspěchy patří 4 tituly mistra světa ve dvojicích a 3 tituly mistra světa v jednotlivcích v řadě z roku 2011, 2012 a 2013. V kategoriích na MČR zvítězil celkem 8 krát. Podporuje charitativní činnost spojenou především s nadačním fondem UNICEF, kde pravidelně vystupuje na dobročinných akcích.
Weinfurt Jan, Ing.Jednatel TÜV International, s.r.o., jednatel TÜV Rheinland GroupJan Weinfurt vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, obor Zahraniční obchod, a také studoval na Pittman‘s School of English v Londýně. Pracovní zkušenosti získal jednak jako obchodní referent ve společnostech Chemapol Praha a BASF Ludwigshafen, konsultant ve společnosti Management Partner Stuttgart a byl také partnerem v Delta Consulting Praha. Od roku 2000 je jednatelem společnosti TÜV International Praha.
Wendelová Petra, Ing., CSc.Partner, divize Transaction Advisory Services, ERNST & YOUNG, Tax & Transactions, s.r.o.Na VŠE vystudovala v r. 1984 obor ekonomická statistika, v letech 1984 – 1990 zde pracovala jako odborný asistent, v r. 1989 získala titul CSc. V letech 1990 - 1994 byla víceprezidentkou a prezidentkou HC&C, Harvardská burzovní společnost. V období 1995 - 2000 působila v Credit Suisse First Boston jako Vice President, od r. 2000 je partnerem společnosti Ernst&Young v divizi Transaction Advisory Services.
Zahradník Petr, Ing., MSc.projektový manažer a konzultant EU Office České spořitelny; člen poradního orgánu „NERV“ (Národní ekonomické rady vlády)Petr Zahradník je ekonomický expert, analytik a konzultant specializující se na problematiku Evropské unie. V současnosti je projektovým manažerem a konzultantem EU Office. V roce 2009 se stal členem Národní ekonomické rady vlády (NERV). V letech 1993 – 1995 působil v Ústavu pro evropská a mezinárodní studia při Úřadu lucemburské vlády a v Mezinárodním ústavu pro analýzu aplikovaných systémů v rakouském Laxenburgu. Po návratu do České republiky působil více než sedm let jako makroekonomický analytik v soukromých společnostech aktivních na kapitálovém trhu – Conseq Finance (1999 – 2003) a Patria Finance (1995 – 1997). V letech 1995 – 1999 působil také jako konzultant Kanceláře prezidenta republiky. Od roku 2006 je členem EuroTeam při Evropské komisi, DG ECFIN, a od roku 2010 je členem Expertní poradní skupiny EPOS při Ministerstvu pro místní rozvoj ČR. Systematicky se věnuje spolupráci s akademickou sférou. Přednáší ekonomii transformace na pražském centru New York University; podílí se na výuce a výzkumné činnosti na Vysoké škole ekonomické v Praze a řadě dalších univerzitních a výzkumných institucí v tuzemsku i zahraničí. V průběhu své profesionální dráhy má zaznamenáno více než 3 000 citací v tuzemských i zahraničních médiích; vedle toho je autorem několika set odborných i populárních ekonomických článků, několika desítek přednášek na odborných konferencích a seminářích a třinácti kapitol v knižních publikacích. Je autorem dvou knižních monografií. Petr Zahradník vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, obor finance. V období 1991 – 1992 působil jako stipendista na katedře ekonomie na Queen Maryand Westfield College na Londýnské univerzitě. V letech 1992 – 1993 souběžně studoval program hospodářské politiky na Columbia University v New Yorku a evropská studia na Katolické univerzitě v Lovani v Belgii. V tomto období rovněž prováděl ekonomický výzkum v rámci projektu Světové banky. V současnosti působí také jako člen poradního orgánu „NERV“ (Národní ekonomické rady vlády).
Záhrobský Petr, Ing.Reprezentant ČR v alpském lyžováníPetr Záhrobský reprezentuje Českou republiku v alpském (sjezdovém) lyžování. V roce 2007 vystudoval pražskou Vysokou školu ekonomickou (Mezinárodní obchod a Cestovní ruch). Petr je jedním z nejlepších českých lyžařů. Pravidelně jezdí Světový a Evropský pohár, třikrát se zúčastnil ZOH a pětkrát MS. Jako historicky první český sjezdař bodoval v rychlostních disciplínách (sjezd, superobří slalom) Světového poháru. Jako jediný Čech také vyhrál celkové hodnocení disciplíny v Evropském poháru a to dvakrát v superobřím slalomu v letech 2009 a 2010. V současné době (2010) je členem Ski klubu Krkonoš a zaměstnancem Centra sportu ministerstva vnitra ČR.
Zamrazilová Eva, Ing., CSc.hlavní ekonomka České bankovní asociaceEva Zamrazilová absolvovala Národohospodářskou fakultu na Vysoké škole ekonomické. Po studiu vyučovala teorii statistiky a ekonomickou statistiku na VŠE, pracovala jako vědecký pracovník v Ústavu prognózování VŠE, v Ekonomickém ústavu ČSAV a Výzkumném ústavu práce a sociálních věcí. V 90. letech spolupracovala na řadě studií k tématice transformace české ekonomiky, absolvovala krátkodobé stáže v zahraničí. Doktorandské studium ukončila v roce 1990 na Katedře statistiky NH fakulty VŠE. Od roku 1994 pracovala na makroekonomických analýzách a prognózách v Týmu hlavního ekonoma Komerční banky. Spolupracovala s Českou bankovní asociací v rámci Pracovní skupiny pro ekonomické a měnové otázky, je členkou předsednictva České společnosti ekonomické a nositelkou ceny ČSE. Přednáší makroekonomickou analýzu na Vysoké škole ekonomie a managementu. Dlouhodobě publikuje v domácím i zahraničním odborném tisku na témata makroekonomické rovnováhy, konvergenčního procesu tranzitivních ekonomik, hospodářské politiky, trhu práce (je autorkou či spoluautorkou více než 150 odborných titulů), rovněž přednáší na odborných konferencích. Od března roku 2008 do února roku 2014 byla také členkou bankovní rady ČNB.
Zapletal Jiří, Ing.ředitel společnosti Doosan power system pro střední a východní EvropuNa VŠE vystudoval v r. 1983 obor Zahraniční obchod, v letech 1983-1985 působil jako odborný asistent na katedře zahraničního obchodu. V letech 1985 -1991 byl projektovým managerem Škoda Praha, a ekonomem na stavbě v Abu Dhabi. V období 1992-1999 působil jako business controller ABB, s.r.o., v letech 1999-2000 byl víceprezidentem a finančním ředitelem ABB DIZ. Od r. 2000 působí ve Škoda Holding, je místopředsedou představenstva. Od r. 2009 se stal předsedou představenstva a generálním ředitelem společnosti Škoda Power a.s.
Zeman Miloš, Ing.prezident České republikyMiloš Zeman v roce 1965 začal dálkově studovat Národohospodářskou fakultu VŠE v Praze, obor národohospodářského plánování. O dva roky později přešel na denní studium, které zakončil roku 1969. V období 1993-2001 zastával funkci předsedy České strany sociálně demokratické. V letech 1996-1998 byl předsedou Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky a následující čtyři roky zastával funkci předsedy vlády. Po neúspěšné kandidatuře na prezidenta České republiky v roce 2003 odešel na sedm let z politiky. V březnu 2010 se vrátil do politického dění a stal se předsedou nově založené strany SPOZ. Na funkci předsedy rezignoval po parlamentních volbách 2010. V lednu 2013 byl zvolen prezidentem České republiky.
Zieleniec Josef, Ing., CSc.Bývalý europoslanecPo absolvování VŠE pracoval ve Výzkumném ústavu strojírenské technologie a ekonomiky a později v Ekonomickém ústavu Československé akademie věd, kde získal titul kandidáta věd v oboru ekonomie. V r. 1990 založil a stal se prvním ředitelem CERGE-EI poté byl jmenován docentem ekonomie. Od r. 1992 byl federálním ministrem mezinárodních vztahů a od r. 1993 ministrem zahraničních věcí ČR, po r. 1996 byl místopředsedou vlády a ministrem zahraničí. V r. 2000 byl zvolen senátorem jako nezávislý s podporou Čtyřkoalice, od r. 2004- 2009 se stal poslancem Evropského parlamentu, kde byl členem Výboru pro zahraniční věci. V roce 2009 se po ukončení mandátu v Evropském parlamentu vrátil k povolání vysokoškolského učitele. Přednáší na pražské pobočce Newyorské univerzity.
Žůrek Jan, Ing.Prezident České podnikatelské rady pro udržitelný rozvojObchodní fakultu VŠE absolvoval v roce 1978. Až do roku 1990 pak pracoval ve VÚO Praha. V roce 1993 získal osvědčení daňového poradce. V KPMG Česká republika působí od roku 1990 v různých funkcích. Vede daňové oddělení v KPMG ČR, od roku 2005 je zároveň odpovědný za daňové služby KPMG v regionu SVE. Od roku 2009 je členem řídícího výboru daňových služeb KPMG pro oblast Evropy, Středního východu a Afriky (EMA Tax Board). Od roku 2016 působí na pozici prezidenta České podnikatelské rady pro udržitelný rozvoj.

Ing. Ondřej Bartoš

Šéf venture kapitálové společnosti Credo Ventures

V roce 2000 absolvoval na VŠE obor Finance a účetnictví. Do prosince 2008 byl výkonným ředitelem TUESDAY Business Network, kterou založil v září 1999 jako část světové sítě First Tuesday. Stál u zrodu několika dalších firem: Credo Int., Acron Communications, Incubator 2.0 atd. V letech 2004-2008 působil především jako investiční ředitel venture kapitálového fondu MCI Management S.A. pro ČR a Slovensko. Působí v představenstvu České asociace venture kapitálu a private equity (CVCA), porotoval soutěž Podnikatele roku, působil i jako investor v pořadu Den D a je členem statutárních orgánů dalších společností. Řídí vlastní venture kapitálovou společnost Credo Ventures, která se zaměřuje na financování nadějných start-upů.

Ing. Dana Bérová

podnikatelka a investorka

Dana Bérová absolvovala Fakultu řízení, obor Automatizované systémy řízení, na pražské Vysoké škole ekonomické v roce 1990. V letech 1987-1989 prošla mezioborovým studiem žurnalistiky Univerzity Karlovy. Od ledna roku 2007 je ředitelkou pro rozvoj obchodu významné poradenské firmy GARTNER. V minulosti byla redaktorkou Československé televize a České televize, ekonomickou ředitelkou Správy majetku Karla Schwarzenberga a programovou ředitelkou regionální televizní stanice TV 3. Na Ministerstvu informatiky působila v letech 2003-2006, od roku 2005 jako ministryně. Je také soukromou investorkou, mimo jiné spolumajitelkou golfového areálu Slapy - Svatý Jan, obchodní společnosti Sanu Babu s.r.o., která dováží zboží především z Indie a Nepálu či MEDEXO CZ s.r.o. zabývající se prodejem zdravotních a kancelářských židlí. V roce 2009 vystupovala v pořadu České televize Den D jako jeden z pěti potenciálních investorů.

Ing. Jan Binar

výkonný ředitel společnosti McCann Erickson

Jan Binar při studiu VŠE v Praze začal svojí kariéru v roce 1993 ve firmě McCann Erickson, jedné z předních reklamních agentur v ČR, která pravidelně získává nejrůznější mezinárodní ocenění z prestižních festivalů a soutěží. V téže společnosti se pak v roce 2002 stal výkonným ředitelem. Kromě své činnosti ve společnosti McCann působí Jan Binar jako externí lektor komerční komunikace na VŠE a je nositelem ocenění děkanky Fakulty mezinárodních vztahů VŠE „Čestného uznáním“ za dlouholetou spolupráci a rozvoj výuky komerčních komunikací. Je také členem prezidia Asociace komunikačních agentur, která sdružuje většinu reklamních a mediálních agentur v zemi. V roce 2010 pak spoluzaložil společnost Česká inovace o.p.s., která podporuje inovace a nápady v České republice.

Ing. Josef Blecha

CEO v Alfa Plastik

Josef Blecha absolvoval VŠE v Praze obor Zahraniční obchod v roce 1975. V letech 1979 - 83 byl finančním, později dokonce generálním ředitelem fy Merco Agency/Pragotrade v Torontu. V roce 1987 se stal generálním ředitelem a předsedou představenstva American Jawa Ltd., New York. V letech 1995 se stal generálním ředitelem firmy General Motors v České a Slovenské republice, tuto pozici zastával až do roku 1998. Do roku 2001 do roku 2008 působil jako generální ředitel a předseda představenstva společnosti FEZKO a.s. ve Strakonicích. Poté působil jako obchodní ředitel textilní divize fy Grupo Copo Inversiones S.A. Španělsko, dále působil ve společnostech Johnson Controls, TONAK, v roce 2016 pak nastoupil jako CEO v Alfa Plastik. Od sedmdesátých let se rovněž zabývá výtvarnou tvorbou - portrétní karikaturou. Je autorem výzdoby fasády a obrazu hudebních legend hotelu Aria v Praze. Představil svoji tvorbu na více než 40 výstavách v České republice i v zahraničí. Nakladatelství Knihy 555 vydalo jeho biografickou publikaci Karikatury – Slavné tváře v čarách (2007). V r. 2009 se stal členem SVU Manes.

Ing. Jana Bobošíková

Výkonná ředitelka ve společnosti BCM, a.s.

V roce 1987 absolvovala na VŠE obor Ekonomika zahraničního obchodu, v letech 1988 – 1990 postgraduální studium v oboru Výuka ekonomických předmětů. Po roku 1989 pracovala jako redaktorka domácí rubriky ČST, redaktorka a poté vedoucí oddělení hospodářské politiky HN, ekonomická redaktorka Redakce zpravodajství ČT, moderátorka ekonomických a politických pořadů na ČT a TV Nova, ředitelka televizního zpravodajství ČT. V roce 2000 byla poradkyní předsedy PS ČR, v letech 2004 – 2009 byla zvolena poslankyní Evropského parlamentu za politické hnutí Nezávislí. V letech 2008 a 2013 kandidovala na prezidentku České republiky a plánuje se o prezidentský post ucházet i v následujících volbách. V červnu 2009 se neúspěšně pokoušela o znovuzvolení do Evropského parlamentu jako volební lídr koalice Suverenita, kterou založila. Angažovala se i v dalších politických hnutích, například v hnutí Hlavu vzhůru. Od roku 2009 působila jako marketingová ředitelka firmy BCM, a.s., poté ve stejné společnosti jako výkonná ředitelka.

Ing. Daniel Braun , M.A.

Zástupce vedoucího kabinetu komisaře pro spravedlnost, ochranu spotřebitelů a otázky rovnosti pohlaví v Junckerově evropské komisi

Ing. Daniel Braun, M.A. působil jako první náměstek ministra pro místní rozvoj zodpovědným za oblast strukturálních fondů Evropské unie. Na ministerstvu působí od března 2007, koordinoval přípravu operačních programů a vedl jednání o Národním strategickém referenčním rámci pro období 2007-2013. Do funkce 1. náměstka byl jmenován v červenci 2010. Od roku 2014 zastává vedoucí funkci v kabinetu evropské komisařky Věry Jourové, která zaštiťuje oblast spravedlnosti, ochrany spotřebitelů a rovnosti pohlaví. Daniel Braun je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze, fakulty mezinárodních vztahů, a Central European University v Budapešti.

Ing. Jana Budíková

Ředitelka vlastní konzultantské společnosti

Obchodní fakultu VŠE vystudovala v roce 1991, poté pracovala devět let ve firmě Johnson & Johnson. Nejprve manažerka marketingu pro ČR a SR, později manažerka pro rozvoj obchodu ve střední a východní Evropě. Následně ve vedení světové alkoholové dvojky Allied Domecq Spirits & Wines. Zde jako jednatelka a výkonná ředitelka pro marketing se zodpovědností za střední Evropu, později za Německo. Po akvizici firmy přešla do firmy MaXxium Deutschland. Po návratu do Čech a krátkém působení v TV Prima ve funkci obchodní ředitelky, zastávala ve společnosti Tchibo pozici jednatelky a generální ředitelky pro ČR a SR. V současnosti je ředitelkou vlastní konzultantské společnosti, pomáhá firmám vytvářet strategie, zvyšovat efektivitu a řídit změny. V 90. letech byla předsedkyní sekce zadavatelů reklamy ČSZV a marketingového výboru. V roce 2008 získala ocenění Objev roku a 12. místo mezi nejvýznamnějšími ženami českého byznysu podle HN. V roce 2009 s firmou Tchibo za 3. Nejlepšího zaměstnavatele v ČR (Hewitt Int.) V roce 2013 se stala předsedkyní Etické komise Evropské oční kliniky Lexum. Od roku 2014 působí též jako externí vyučující na Vysoké škole ekonomické v Praze.

Ing. Mojmír Čapka

předseda představenstva a generální ředitel BRISK Tábor a.s.

Mojmír Čapka absolvoval obor Ekonomika průmyslu na VŠE v Praze roku 1975. Poté na VŠE ještě prošel postgraduálním studiem a různými krátkodobými školeními, byl členem Vědecké rady fakulty. V letech 1976-1986 pracoval v Prago - Union Praha, kde se postupně propracoval až na pozici zástupce ekonomického ředitele. V letech 1987-1992 působil na Federálním ministerstvu všeobecného strojírenství, Federálním ministerstvu hutnictví, strojírenství a elektroniky a na Ministerstvu průmyslu a obchodu jako ředitel odboru financování, ekonomického plánování koncepce a jako náměstek ministra pro ekonomiku. Od roku 1995 je předsedou představenstva, generálním ředitelem BRISK Tábor a.s. a od roku 2005 stoprocentním vlastníkem. BRISK Tábor a. s. se zabývá výrobou zapalovacích a žhavících svíček pro spalovací motory. Pod jeho vedením získal řadu prestižních ocenění jako je ocenění Leading Edge - nejlepší dodavatel koncernu Volkswagen, Rodinné stříbro, Exportér roku, Firma roku apod. a v neposlední řadě si BRISK Tábor po mnoho let udržuje své místo v rámci ocenění 100 nejlepších nebo nejobdivovanějších firem v ČR. V soutěžích Manažer roku a Podnikatel roku se Mojmír Čapka umístil mezi finalisty. Je členem představenstva Sdružení automobilového průmyslu.

Ing. Ján Čarný

Jednatel společnosti Coface

V roce 1982 vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, Fakultu národohospodářskou. V první polovině 90. let 20. století absolvoval postgraduální studium na University of Wisconsin v USA a na INSEAD ve Francii. Zároveň absolvoval půlroční stáž u renomovaných britských bank. V letech 1990 až 1994 pracoval jako ředitel odboru finančních trhů v Komerční bance a v letech 1994 až 1999 působil jako ředitel úseku investičního bankovnictví ING Barings. Od roku 1999 je ředitelem pobočky MasterCard Europe (dříve Europay International) zodpovědným za Českou republiku, Slovensko a vybrané banky v rámci regionu střední a východní Evropy. Od ledna 2005 do května 2007 pracoval Ján Čarný ve Varšavě a jeho zodpovědnost v rámci MasterCard Europe zahrnovala rovněž Polsko. K 1. září 2007 se Ján Čarný stává generálním ředitelem zodpovědným také za řízení aktivit na Ukrajině. Od listopadu 2008 do července 2012 byl generálním ředitelem DIRECT Pojišťovny. Od roku 2014 je majitelem společnosti BusinessLAB, s.r.o.

Ing. Erich Čomor , MBA

Regionální výkonný ředitel a vedoucí oddělení strategie ve společnosti Home Credit International

Erich Čomor absolvoval na Vysoké škole ekonomické v roce 1993, již během studií pracoval pro společnost KPMG. Po ukončení inženýrského studia zastával různé funkce ve společnostech jako je Procter & Gamble nebo významná poradenská firma McKinsey & Company. V roce 2003 nastoupil jako Chief Product & Marketing Officer v GE Money, kde působil až do roku 2007, kdy započal své působení v Home Credit, kde zodpovídal za oblast České republiky a Slovenska. Erich Čomor stál například za u zrodu velice úspěšné Air Bank. Jeho kariéra v této společnosti úspěšně pokračuje do současnosti, pouze se v roce 2016 rozhodl pro roční sabatikl za účelem seberozvoje a věnování více pozornosti rodině.

Ing. Miroslav Čuřín

člen dozorčí rady v Becker a Poliakoff Consulting, a.s.

Na VŠE vystudoval v r. 1969 Fakultu výrobně ekonomickou. Působil nejprve v ZNZP Praha jako referent plánu investic, poté v PPÚ Praha jako ekonomicko - organizační referent. V roce 1976 nastoupil do organizace Správa radiokomunikací Praha (předchůdce dnešních Českých radiokomunikací, a.s.), kde vykonával funkci ekonoma specializovaného závodu. Od roku 1990 pak působil na ředitelství společnosti, nejdříve jako ekonomický náměstek a od roku 1997 jako generální ředitel a předseda představenstva. Působil celkem v 8 společnostech, 6 již zaniklo. Nyní působí ve společnosti Becker a Poliakoff Consulting, a.s.

prof. Ing. Oldřich Dědek , CSc.

člen bankovní rady ČNB

Oldřich Dědek vystudoval VŠE, vědeckou hodnost kandidáta ekonomických věd získal na Ekonomickém ústavu ČSAV, titul docenta pro obor ekonomie na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze. Dále absolvoval řadu zahraničních stáží a studijních pobytů ve Velké Británii (London School of Economics, University of Warwick) a v USA (Mezinárodní měnový fond, Federal Reserve Bank of Kansas City). V letech 1978 - 1992 působil jako vědecký pracovník se zaměřením na hospodářskou politiku v Ekonomickém ústavu ČSAV, v letech 1994-2006 na Institutu ekonomických studií UK v Praze se zaměřením na nástroje finančních trhů, analýzu portfolia a další oblasti. Mezi roky 1992 až 1996 působil jako náměstek ředitele Institutu ekonomie České národní banky, v letech 1996 - 1999 jako poradce guvernéra České národní banky, v roce 1998 jako poradce předsedy vlády České republiky, v rozmezí let 1999 - 2005 na pozici viceguvernéra České národní banky a od roku 2006 jako poradce ministra financí České republiky, vedoucí české delegace ve Výboru pro hospodářskou politiku a zároveň byl členem Eurotýmu při Evropské komisi. Od roku 2007 působí jako národní koordinátor pro zavedení eura v ČR. V roce 2012 byl jmenován profesorem. V roce 2014 obdržel cenu Milana Svojky za studii: "Historie evropské měnové integrace. Doba eura." Od února 2017 byl jmenován do funkce člena bankovní rady na šest let.

Ing. Martin Dlouhý

výkonný ředitel ve společnosti Tesco

1993 promoval na Fakultě Mezinárodních vztahů na VŠE a poté rok studoval na Pekingském jazykovém institutu. Absolvoval též doplňující studium na INSEAD a London Business School. V letech 1997 - 2003 byl generálním ředitelem McDonald’s ČR a SR, v letech 2004 - 2005 působil na pozici Expansion Director, member of the board, Metro Cash & Carry Russia. V období 2006 - 2007 byl generálním ředitelem Makro ČR a METRO SK, od července 2007 byl generálním ředitelem METRO India. Donedávna zastával tyto pozice: Regional Officer, Customer & Offer Management, Vice President METRO Group. Od roku 2012 je výkonným ředitelem ve společnosti Tesco.

Ing. Vlasta Dolanská

Výkonná ředitelka, Poštovní spořitelna ČSOB, a.s.

Na VŠE vystudovala v r. 1979 obor Národohospodářské plánování, v r. 1998 absolvovala Bankovní akademii. V letech 1992 - 1996 byla ředitelkou pobočky IPB Tábor, v období 1996 - 2000 ředitelkou regionu České Budějovice IPB. V letech 2000 - 2001 vykonávala funkci ředitelky regionu Střední Čechy ČSOB. V současnosti je výkonnou ředitelkou Poštovní spořitelny.

Ing. Jan Doleček

Human Resources Director Skanska, a.s.

Jan Doleček vystudoval fakultu Podnikové ekonomiky na VŠE v Praze. Řízení lidských zdrojů se začal věnovat v roce 1997 ve společnosti T-Mobile, kde strávil 6 let. Po krátkém působení ve farmaceutické společnosti Aventis Pharma s.r.o. pracoval do roku 2008 ve společnosti Vodafone Czech Republic a.s., kde se vypracoval na pozici personálního ředitele. Od září 2008 byl ředitelem lidských zdrojů společnosti CET21, provozovatele TV Nova a dalších televizních kanálů a internetových serverů. Od poloviny roku 2010 působí na pozici personálního ředitele a člena představenstva ve společnosti Skanska a.s.

Ing. František Dostálek

Čestný partner, bývalý předseda a výkonný ředitel KPMG ve střední a východní Evropě, řídící partner KPMG Česká republika, s.r.o.

V roce 1972 absolvoval s vyznamenáním VŠE, obor ekonomika zahraničního obchodu. Poté pracoval na VŠE, v podniku Koh-i-noor Praha a na Federálním ministerstvu hutnictví, strojírenství a elektrotechniky. Jako spoluzakladatel firmy KPMG v České republice se od roku 1990 podílel na poradenských projektech v oblasti privatizace, oceňování společností a na jednáních se zahraničními investory. V roce 1993 byl jmenován partnerem auditu, od roku 1994 zastával pozici vedoucího partnera oddělení auditu. V roce 2001 se stal řídícím partnerem KPMG v ČR a v roce 2006 byl zvolen předsedou a výkonným ředitelem KPMG ve střední a východní Evropě. Byl rovněž jmenován členem International Board KPMG a členem řídícího výboru KPMG pro Evropu, Afriku a Střední Východ. Působil řadu let ve správní radě Junior Achievement a v řídícím výboru Institutu členů správních orgánů. Od roku 2001 je členem správní rady Americké obchodní komory v České republice. V polovině června 2012 se stal jedenáctým prezidentem Americké obchodní komory v České Republice (AmCham). Od roku 2016 pracuje ve společnosti QED GROUP a.s.

Ing. Dana Dvořáková , MBA

ředitelka komunikace investiční skupiny KKCG a. s.

Ukončila na VŠE obor zahraniční obchod. V r. 2000 studovala na Erasmus University (Master of Corporate Communication) v Rotterdamu. O dva roky získala titul MBA na Katz University v Pittsburghu. Během svého vývoje v kariéře působila jako redaktorka HN, ekonomická redaktorka MF DNES, tisková mluvčí Český Telecom, výkonná ředitelka pro marketingovou a korporátní komunikaci Český Telecom, ředitelka pro marketing VUB (Bratislava), ředitelka komunikace ČSA, ředitelka firemní komunikace spol. UNIPETROL, a.s. Od května 2011 působí jako ředitelka korporátní komunikace společnosti Telefónica, Czech Republic, kde je také předsedkyní správní rady nadace O2.

prof. Ing. Karel Dyba , CSc.

stálý představitel České republiky při OECD

Karel Dyba získal titul kandidáta věd v oboru ekonomie roku 1973 na Vysoké škole ekonomické v Praze, kde pracoval v letech 1964-1971 jako asistent. Od roku 1972 byl zaměstnán v Ekonomickém ústavu ČSAV jako vědecký pracovník. V roce 1984 přešel do Prognostického ústavu ČSAV, kde pracoval ve vedoucích vědeckých funkcích. V roce 1990 byl jmenován ministrem pro hospodářskou politiku a rozvoj. V tomto roce se také stal ředitelem Ekonomického ústavu ČSAV. Rovněž byl zvolen prezidentem České ekonomické asociace, tuto funkci vykonával do roku 1996. V letech 1990 až do poloviny roku 1992 byl ministrem pro hospodářskou politiku a rozvoj v české vládě. Roku 1992 byl zvolen poslancem za ODS a stal se ministrem hospodářství ČR v první vládě Václava Klause. Od roku 1997 až do nominace na post stálého představitele ČR při OECD, Karel Dyba pracoval jako soukromý konzultant převážně v oblasti investičního bankovnictví a strategického ekonomického poradenství. Rovněž byl členem dozorčích rad Komerční banky a Českých radiokomunikací. V roce 2007 se ujal funkce stálého představitele České republiky při OECD.

Ing. Vladimír Feix

generální ředitel společnosti Český porcelán

Vladimír Feix absolvoval VŠE v Praze, obor Ekonomika průmyslu, roku 1985. Předtím vystudoval Vyšší odbornou školu keramickou (1960) a také prošel tříletým studiem v Institutu řízení MP ČR (1972). V průběhu svého života pracoval jako mistr, dílovedoucí, výrobní náměstek, ředitel závodu a výrobně - obchodní ředitel VHJ. Od roku 1988 je jeho jméno spojeno s akciovou společností Český porcelán, kde vykonává funkci generálního ředitele, předsedy představenstva i prokuristy. Je nositelem čestného titulu Manažer roku 1993. Rovněž je předsedou správní rady University J. E. Purkyně v Ústí n/L.

Ing. Jan Fischer , CSc.

bývalý předseda vlády ČR

VŠE absolvoval v r. 1974 v oboru Statistika a ekonometrie, poté nastoupil do Statistického úřadu. V r. 1985 získal na VŠE CSc. v oboru Ekonomická statistika. V 90. letech byl místopředsedou a posléze 1. místopředsedou ČSÚ, kde vedl např. týmy zpracovávající výsledky voleb. V r. 2001 pracoval v misi MMF, od r. 2000 byl ředitelem odd. produkce společnosti Taylor Nelson Sofres Factum, v letech 2002 – 2003 byl vedoucím výzkumných pracovišť FIS VŠE. Roku. 2003 byl prezidentem republiky jmenován předsedou ČSÚ. Je členem řady prestižních institucí, mimo jiné, České statistické společnosti, Mezinárodního statistického institutu (ISI), Vědecké rady a Správní rady VŠE a Vědecké rady Univerzity J.E. Purkyně v Ústí nad Labem. 9.4.2009 byl jmenován prezidentem republiky předsedou vlády České republiky. Od roku 2010 do roku 2012 byl viceprezidentem Evropské banky pro obnovu a rozvoj (EBRD). V roce 2011 kandidoval na post prezidenta České republiky.

Ing. David Formánek

CEO ve společnosti Modrá pyramida

David Formánek je absolvent Obchodní fakulty, oboru Ekonomika zahraničního obchodu. Po svých studiích na VŠE pracoval v úseku Korporátního bankovnictví v Deutsche Bank v Praze. Do Komerční banky nastoupil v roce 2001, kde působil v oblasti korporátního bankovnictví a později až do roku 2006 řídil Obchodní divizi Praha. Od února roku 2006 zde působil jako náměstek výkonného ředitele pro lidské zdroje Komerční banky, a od roku 2007 zastával pozici výkonného ředitele pro lidské zdroje do roku 2014.

Ing. Viliam Grácz

Obchodní ředitel, místopředseda představenstva společnosti Amper Market a.s.

Viliam Grácz absolvoval roku 1986 obor Mezinárodní obchod na Fakultě obchodní Vysoké školy ekonomické v Praze. Absolvoval řadu stáží a kurzů v rámci organizací, ve kterých působil, v tuzemsku i zahraničí (London Business School, Ernst & Young Academy, atd.). Působil v mezinárodním obchodě a pracoval pro nadnárodní společnosti ve vedoucích pozicích v České republice a na Slovensku: 1991-1996 byl ředitelem společnosti DDB Needham a.s., 1997-2002 byl partnerem globální poradenské společnosti Ernst & Young, dále byl členem výkonného výboru Delta Bakeries nebo také vedl devizový odbor společnosti Centrotex. V období 2005-2006 též působil jako expertní poradce CzechInvest. Je zakladatelem (2003) a jednatelem společnosti Brain Logistics s.r.o. zabývající se poradenstvím v oblasti prodeje a nákupu společností, jejich financování a strategického řízení. Je spoluzakladatelem společnosti Amper Market.

Ing. Jaromír Hájek

Ředitel italské pobočky LeasePlan

Na VŠE absolvoval obor Ekonomie a řízení zahraničního obchodu v r. 1986. V letech 1990-1995 byl ředitelem poradenské společnosti Larive Holland, od r. 1995 byl generálním ředitelem společnosti LeasePlan ČR s.r.o., v letech 1999 - 2000 souběžně ředitelem slovenské pobočky, následně pak členem dozorčí rady LeasePlan Slovakia a od července 2007 je vedoucím italské pobočky LeasePlan.

Ing. Tomáš Hájek , MBA

Člen správní rady v iXperta SE

V roce 1997 absolvoval VŠE v Praze, obor Podniková ekonomika. Titul MBA získal v roce 2008 na Pfeiffer University, Charlotte, USA. Od roku 1997 pracoval v koncernu Siemens AG na různých ekonomických pozicích. V roce 2000 absolvoval odbornou stáž v oddělení controllingu ve spol. Siemens Communications Ltd. ve Velké Británii. V letech 2005-2006 působil jako člen mezinárodního týmu v centrále Siemens AG v Německu na projektu globální servisní podpory divize Enterprise. Následně v letech 2007-2014 byl jednatelem a finančním ředitelem spol. Unify s.r.o. (dříve Siemens Enterprise Communications, s.r.o.) což je Joint venture Siemens AG a Gores Group. V rámci své pozice byl zodpovědný za finanční řízení společností koncernu v zemích východní Evropy, Turecka a zemích bývalého Sovětského svazu. V současné době se společností Unify s.r.o. spolupracuje externě. Hlavní pracovní aktivitu věnuje rozvoji společnosti iXperta SE, kde působí ve správní radě se zodpovědností za oblast financí a strategických akvizic.

Ing. Tomáš Halousek

CFO at synlab czech / synlab slovakia

Tomáš Halousek je absolventem VŠE v Praze, Fakulty financí a účetnictví. Od roku 1995 pracoval na mnoha pozicích v bankách v oblasti controllingu, účetnictví, řízení rizik a treasury. V letech 2005-2008 pracoval jako CFO a člen představenstva HVB BpL stavební spořitelny v Rumunsku. Od roku 2008 vykonával funkci finančního ředitele v Banco Popolare Česká republika, a.s., kde byl zároveň i členem představenstva, později Equabank. Nyní pracuje jako Finanční ředitel v laboratorní společnosti Synlab.

Ing. Mojmír Hampl , Ph.D., MSc.

Viceguvernér ČNB

V roce 1998 absolvoval Národohospodářskou fakultu na Vysoké škole ekonomické v Praze, obor hospodářská politika. Na téže fakultě v roce 2004 obhájil doktorskou disertační práci. V letech 2000-2001 absolvoval postgraduální studium ekonomie na University of Surrey ve Velké Británii, kde získal titul Master of Science. Od roku 1998 působil jako analytik a posléze senior analytik v měnové sekci České národní banky. V roce 1999 mu Česká společnost ekonomická udělila titul Mladý ekonom roku. V letech 2002 – 2004 se v pozici ekonoma v České spořitelně - ERSTE Group věnoval makroekonomickému výzkumu a výzkumu finančních trhů zemí střední a východní Evropy. V téže době působil také jako externí poradce ministra financí ČR v expertní skupině připravující návrh reformy veřejných financí. V letech 2004-2006 byl členem představenstva a vrchním ředitelem České konsolidační agentury. Je členem Akademické rady Vysoké školy Škoda Auto, Mladá Boleslav, členem Vědecké rady Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity v Brně a pravidelně přednáší na vysokých školách. Od 1. prosince 2006 byl jmenován členem bankovní rady České národní banky a s účinností od 1. Března 2008 pak viceguvernérem ČNB.

Ing. Jaroslav Hanák

Prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR, člen prezidia světové organizace IRU

Vysokou školu ekonomickou dokončil roku 1977. Poté pracoval jako vedoucí financování dopravního závodu ČSAD Prostějov (1977-1981), jako vedoucí útvaru plánování a financování podniku ČSAD (1981-1986), jako ekonomický náměstek podniku ČSAD Brno (1986-1990), jako ředitel státního podniku ČSAD Prostějov (1991-1992). Od roku 1992 zastával funkci předsedy představenstva a prezidenta akciové společnosti FTL – First Transportation Lines Prostějov. Taktéž je členem v mnoha organizacích- člen prezidia světové organizace IRU se sídlem v Ženevě, dále již řadu let stálý člen či většinou vedoucí delegace podnikatelů a zaměstnavatelů ČR v RHSD a řady dalších mezinárodních, národních a regionálních funkcí (např. člen dopravního výboru BUSINESSEUROPE, viceprezident SP ČR od roku 2003, prezident Svazu dopravy ČR, viceprezident sdružení ČESMAD Bohemia pro osobní dopravu, prezident Asociace dopravních, spedičních a servisních firem Čech, Moravy a Slezska (ADSSF), člen RHSD za stranu zaměstnavatelů a podnikatelů…) V letech 1994 a 1997 byl oceněn jako úspěšný manažer roku v ČR, v r. 2001 byl vyhodnocen jako manažer roku za oblast dopravy a logistiky. V roce 2011 byl po Jaroslavu Mílovi zvolen novým prezidentem Svazu průmyslu a dopravy ČR. V roce 2015 obdržel ocenění v podobě medaile Jiřího z Kunštátu a Poděbrad, krále českého, za přínos v oboru a k integraci v rámci Evropy. O rok později se stává čestným členem sdružení Česmad Bohemia.

† doc. Ing. Jiří Havel , CSc.

Je absolventem oboru politická ekonomie (1982). Na VŠE získal vědeckou hodnost v oboru obecné ekonomie (1991). Od roku 1991 pracuje v Institutu ekonomických studií FSV, Univerzity Karlovy v Praze, kde se v roce 1997 habilitoval. V letech 1999-2001 byl místopředsedou a předsedou Fondu národního majetku, v roce 2006 vykonával funkci místopředsedy vlády pro ekonomiku. Je členem České ekonomické společnosti a v letech 2002-4 byl jejím viceprezidentem. V letech 2007-9 byl členem předsednictva Strany evropských socialistů (PES) sdružující sociálně demokratické strany EU. Mj. působil jako ekonomický poradce ČSSD. Od roku 2008 do roku 2012 byl členem správní rady VŠE.

Ing. Karel Havlíček , Ph.D., MBA

Generální ředitel SINDAT a předseda představenstva AMSP ČR

V r. 1992 dokončil inženýrské studium na ČVUT (Fakulta stavební) v r. 1998 obdržel titul MBA na PIBS-Manchester Metropolitan University, v r. 2004 absolvoval doktorské studium na VŠE (Podnikohospodářská fakulta). Mezi lety 1992-2001 působil jako ředitel ElCom, v letech 2001-2007 jako ředitel obchodu a marketingu Sindat Group a od r. 2008 zastává pozici generálního ředitele mateřské společnosti holdingu SINDAT. V roce 2000 byl jedním se zakladatelů Asociace malých a středních podniků ČR, od roku 2010 je jejím předsedou. Na úrovní Vice-Presidenta UEAPME zastupuje zájmy podniků i na evropské úrovni. Dlouhodobě spolupracuje s akademickou sférou, je děkanem Fakulty ekonomických studií VŠFS, spolupracuje s PIBS při VŠE, vede přednášky v zahraničí a je autorem nebo spoluautorem několika monografií a dalších publikací.

Ing. Michala Hergetová

redaktorka ekonomického zpravodajství

Michala Hergetová, rodným jménem Michala Tučková v roce 2004 absolvovala ekonomii mezinárodního obchodu a evropskou integraci na Fakultě mezinárodních vztahů Vysoké škole ekonomické v Praze, studovala také evropská studia na Staffordshire University ve Spojeném království. Kariéru televizní reportérky začínala ve zpravodajství TV3, poté přešla do agentury CzechTrade, kde působila na pozici ředitelky komunikace s veřejností. V roce 2005 se stala ekonomickou redaktorkou v České televizi. Moderuje pořad Ekonomika na zpravodajském kanálu ČT24.

prof. Ing. Richard Hindls , CSc., dr. h. c.

emeritní rektor Vysoké školy ekonomické v Praze

Statistik a ekonom. Absolvoval Národohospodářskou fakultu Vysoké školy ekonomické v Praze. Už během studia oboru Ekonomicko-matematické výpočty učil jako lektor na Katedře statistiky, kde po absolutoriu zůstal jako asistent. V roce 1976 odešel na Českou plánovací komisi, odkud se ale 1. července 1987 vrátil jako odborný asistent na Katedru statistiky, kde působí bez přestávky dodnes. Po celou dobu zaměstnání mimo VŠE zůstal externím učitelem své mateřské katedry. V roce 1988 byl jmenován kandidátem ekonomických věd. V roce 1992 úspěšně ukončil habilitační řízení a byl jmenován docentem pro obor statistika. V prosinci 1998 byl jmenován profesorem statistiky. V roce 2008 obdržel titul doctor honoris causa v oboru ekonomie. Prof. Hindls zastával na VŠE řadu významných funkcí. Počátkem 90. let byl členem fakultního Senátu, od ledna 1992 dodnes vede Katedru statistiky a pravděpodobnosti na Fakultě informatiky a statistiky VŠE. V letech 2001-2006 byl děkanem Fakulty informatiky a statistiky VŠE. V listopadu 2005 byl zvolen rektorem VŠE pro období 2006-2010, v říjnu 2009 svou funkci ve volbách obhájil a stal se znovu rektorem i pro období 2010-2014. V odborné činnosti se prof. Hindls zaměřuje zejména na oblast národohospodářských agregátů, na analýzu a prognózu ekonomických časových řad, analýzu marketingových dat a na aplikace statistických metod v účetnictví a v auditu. Publikační seznam prof. Hindlse čítá více než 300 položek. Najdeme mezi nimi přes tři desítky knih, slovníků a knižních monografií, přes dvě desítky skript a více než 150 článků, vydaných v ČR a v zahraničí. Je úspěšným řešitelem či spoluřešitelem 19 grantů a výzkumných projektů. Prof. Hindls je členem mnoha českých i zahraničních institucí, vědeckých rad a učených společností. Mj. je místopředsedou České statistické rady, členem Asociace národního účetnictví v Paříži a členem Strategické výboru mezinárodní aliance CEMS. V letech 2003-2008 byl delegátem České republiky v Evropském poradním výboru pro statistické informace v ekonomické a sociální sféře (CEIES) v Lucembursku. Mimo odborné funkce na půdě VŠE je členem Vědecké rady Univerzity Karlovy, Ekonomické univerzity v Bratislavě, členem Správní rady Ekonomické univerzity v Bratislavě a řady dalších orgánů. Za zmínku stojí i to, že prof. Hindls je i výborným klavíristou s početnou interpretační diskografií (LP, MG, CD), která pochází z jeho mladších let. Za počet prodaných CD, MG a LP nosičů dokonce obdržel v roce 2012 „Platinovou desku“.

Ing. Jiří Hlaváč , Ph.D.

Partner ve společnosti TPA Horwath

Jiří Hlaváč je auditor, daňový poradce a soudem jmenovaný znalec v oboru ekonomika, odvětví ceny a odhady, se specializací na oceňování podniků. Je absolventem VŠE v Praze. Ve skupině TPA Horwath působí již čtrnáct let, z toho devátý rok na pozici partnera. Má dlouhodobé zkušenosti v oblasti oceňování, strukturování transakcí, due diligence, projektů fúzí a restrukturalizací. Je členem Sekce daně z příjmů právnických osob Komory daňových poradců ČR a zkušebním komisařem jmenovaným ministrem spravedlnosti pro zkoušky insolvenčních správců. Externě přednáší na Katedře financí a oceňování podniku VŠE v Praze. Spolupracuje rovněž jako lektor s několika vzdělávacími agenturami a publikuje v odborných časopisech. Je autorem publikace Fúze a akvizice – proces nákupu a prodeje firem vydané v roce 2010 nakladatelstvím Oeconomica.

Ing. Pavel Hlinka

vedoucím sekce pro vzdělávání Asociace hotelů a restaurací ČR,

VŠE vystudoval v r. 1983. V letech 1971-1975 pracoval jako vedoucí výrobny jídel do letadel v Interhotel Transit, kde byl dalších 5 let generálním manažerem. V období 1980-1985 byl GM Interhotelu Jalta, v letech 1985-2004 pracoval jako GM v Hotelu InterContinental Praha. Později v r. 2008 se stal generálním ředitelem a CEO největšího českého hotelového řetězce OREA HOTELS a.s., kde byl činný do června 2011. Je též presidentem Asociace hotelů a restaurací ČR, VP pro cestovní ruch Svazu obchodu a CR, členem kanadské obchodní komory, členem Skal Club, Lions Club, členem výboru Chaine de Rotisseur a jednatelem Vysoké školy cestovního ruchu, hotelnictví a lázeňství. V r. 2006 vyhodnocen jako největší osobnost cestovního ruchu.

prof. Ing. Robert Holman , CSc.

Bývalý člen bankovní rady České národní banky, Profesor katedry ekonomie NH fakulty VŠE

Robert Holman absolvoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, obor Zahraniční obchod roku 1978. V roce 1991 obhájil svou disertační práci a v roce 1992 habilitoval na VŠE v oboru Ekonomická teorie. V roce 1997 byl jmenován profesorem v oboru ekonomická teorie. V letech 1978-1984 pracoval jako obchodní referent v podnicích zahraničního obchodu. Od roku 1984 vyučoval na katedře dějin ekonomických teorií VŠE Praha, v roce 1990 začal vyučovat mikroekonomii a makroekonomii a v roce 1993 se stal vedoucím katedry ekonomických teorií. Od roku 1991 působil postupně jako poradce ministra financí (1991 - 1992 ), předsedy vlády (1992 - 1997), předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR (1998 - 2002) a od r. 2003 jako poradce prezidenta republiky. Od roku 1996 do roku 2001 byl členem představenstva České společnosti ekonomické. Přednášel v zahraničí: Kristiansand, Turín, Vídeň, Neapol, Lisabon. Je autorem řady významných ekonomických publikací, z posledních let je to např. Ekonomie (1999), Dějiny ekonomického myšlení (Holman a kol., 1999), Transformace české ekonomiky (2000), Mikroekonomie (2002), Ekonomický slovník (Hindls, Holman, Hronová, 2003), Makroekonomie (2004). S účinností od 13. února 2005 byl Robert Holman jmenován členem bankovní rady České národní banky. Po vypršení 6-letého mandátu, se věnuje akademické činnosti.

Ing. Tomáš Holomoucký , MBA

generální ředitel SCHENKER spol. s r.o.

Vystudoval Vysokou školu ekonomickou – Fakultu zahraničních vztahů a MBA program na Shefield-Hallam University (MUVS ČVUT). Dále absolvoval celou řadu mezinárodních vzdělávacích programů pro TOP management v rámci koncernu DB Schenker i mimo něj. Po ukončení VŠ (1994) nastoupil do spediční firmy SCANSPED Czech, spol. s r. o. jako asistent generálního ředitele a v období 1995 –1998 působil na pozici ředitele marketingu a kvality. Po fúzi SCANSPED Czech se společností Schenker v roce 1998 pokračoval jako ředitel marketingu a kvality, řídil úsek pozemních přeprav a v letech 2003/2004 pracoval jako produktový manažer pro jihovýchodní Evropu na regionální centrále ve Vídni. Od dubna 2004 zastává pozici jednatele a generálního ředitele společnosti SCHENKER spol. s r.o. V roce 2009 byl zvolen do představenstva Svazu spedice a logistiky České republiky.

Ing. Tomáš Hruška

Generální ředitel L´Oréal pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko

Tomáš Hruška ukončil studia v roce 1999. Ve stejném roce nastoupil do společnosti L´Oréal, kde začínal na pozici produktového manažera, během dalších let ale prošel i dalšími posty v různých oblastech od marketingu, obchodu či business developmentu. Ve stejné společnosti získal zkušenosti i v zahraničí, pro L´Oréal pracoval na významných pozicích například v Itálii, Francii nebo Švédsku. V roce 2015 se stal generálním ředitelem pro oblast České republiky, Slovenska a Maďarska.

Ing. Petr Choulík , CSc.

Generální ředitel a člen představenstva, LINDE GAS a.s.

Na VŠE studoval do r. 1972 obor ekonomika obchodu, ve studiu pokračoval na Institutu národního hospodářství také v oboru ekonomika obchodu v Moskvě. Titul CSc. získal na Ekonomickém institutu ČSAV, Praha v r. 1981. V letech 1981-1991 pracoval jako ekonomický náměstek, Technoplyn, Praha, v letech 1991-2001 byl členem představenstva Linde Technoplyn, od r. 2001 předseda představenstva a od r. 2002 generální ředitel Linde Gas a.s.

Ing. Robert Chvátal

CEO Sazky

Robert Chvátal vystudoval na Vysoké škole ekonomické v Praze Mezinárodní obchod, absolvoval v roce 1992. Během studií se angažoval i v největší studentské organizaci světa, AIESEC, kde zastával významné pozice, prezident pro pobočku Praha a následně i prezident pro celé Československo. Jeho první profesní zkušenosti nabíral v marketingových pozicích společnosti Procter and Gamble, v roce 1997 pak nastoupil jako marketingový ředitel RadioMobilu, který se v roce 2002 stal T-Mobilem. V T-Mobilu pokračovala jeho kariéra i v následujících letech, slovenskou pobočku vedl jako generální ředitel, od roku 2007 pak vedl pobočku T-Mobilu v Rakousku. Od února 2013 působí jako CEO Sazky.

Ing. Martin Jahn , MBA

Šéf mezinárodního prodeje firemních flotil Volkswagen Group, prezident sdružení automobilového průmyslu

Vysokou školu ekonomickou dokončil v r. 1994, o čtyři roky později získal titul MBA v DePaul University Chicago. Od r. 1994 pracoval v CzechInvest- jako ředitel zastoupení agentury v USA, poté i jako generální ředitel. Od r. 2004 – 2006 zastával funkci místopředsedy pro ekonomiku. Byl členem představenstva pro Řízení lidských zdrojů ve Škoda Auto a.s., po jeho odchodu na pozici generálního ředitele Volkswagen Group RUS(2008), se stal v rámci Škoda Auto a.s. členem dozorčí rady. V současnosti má na starosti vedení mezinárodního prodeje firemních flotil a víceznačkových prodejů na centrále VW ve Wolfsburgu. Mimo to je viceprezidentem SP ČR od dubna 2007, člen Rady vlády pro výzkum a vývoj, člen správní rady VŠE a nositelem „Řádu za zásluhy“ uděleného francouzským prezidentem.

Prof. Ing. Kamil Janáček , CSc.

Bývalý člen bankovní rady České národní banky, člen vědecké rady VŠE

Kamil Janáček vystudoval Obchodní fakultu Vysoké školy ekonomické v Praze a je též absolventem Střediska evropských studií univerzity v Nancy. V roce 1965 nastoupil do Ekonomického ústavu ČSAV, kde pak pracoval s Václavem Klausem, po revoluci v letech 1992-93 působil jako náměstek ministra práce a sociálních věcí a od roku 1994 do roku 2010 byl hlavním ekonomem Komerční banky. V polovině června roku 2010 byl prezidentem ČR jmenován do funkce člena bankovní rady ČNB. Profesně se zaměřuje na makroekonomickou teorii a analýzu, teorii spotřeby, analýzy a prognózy národního hospodářství, zejména procesu transformace české ekonomiky.

† Ing. Eduard Janota

Ministr financí ve Fischerově vládě

V r. 1975 vystudoval VŠE, o tři roky později dokončil postgraduální studium na katedře financí. V r. 1976 pracoval jako odborný referent v útvaru statistiky a rozborů na generálním ředitelství České státní pojišťovny. Od r. 1978 působil na Ministerstvu financí, kde se od r. 1999 stal náměstkem ministra financí. 8.5. 2009 byl jmenován ministrem financí ve Fischerově vládě. 20. května 2011 tragicky skonal na srdeční zástavu.

Ing. Milan Jasný

generální ředitel LMC s.r.o.

Absolvoval na fakultě informatiky a statistiky VŠE v roce 1998 v oboru informační management. Svou kariéru spojil se společností LMC (nejvýznamnějšího operátora českého online trhu práce, provozovatele pracovních portálů Jobs.cz, Prace.cz a HR aplikace LMC G2), kde působí téměř od jejího samotného počátku. V současné době zastává pozici obchodního a marketingového ředitele a je zodpovědný za veškeré obchodní aktivity společnosti. S účinností od 1. 6. 2012 se stal generálním ředitelem LMC.

Ing. Pavel Jirák

výkonný ředitel Lidských zdrojů KB

Pavel Jirák je absolvent Národohospodářské fakulty na Vysoké školy ekonomické v Praze. Hned po studiích v roce 1991 začal pracovat na pozici bankovního poradce v Komerční bance a poté prošel celou řadou obchodních pozic. Řídil také regiony Ústí nad Labem a Praha - Východ, působil na centrále KB jako vedoucí Podpory řízení distribuční sítě, řídil obchodní vztahy s korporátními klienty, vykonával funkci ředitele obchodního úseku Penzijního fondu KB a místopředsedy představenstva PF KB. Od roku 2006 do roku 2014 působil na pozici předsedy představenstva PF KB. Nyní je výkonným ředitelem Lidských zdrojů KB.

Ing. Jan Jiran

výkonný ředitel Eurestu, vyučující na Vysoké škole hotelové

Na VŠE vystudoval obor Ekonomika služeb a cestovního ruchu v r. 1985. Od r. 1975 pracoval v podniku Restaurace a jídelny Praha 1, nejprve jako číšník, od. r. 1978 jako vrchní mistr odborné výchovy. V letech 1986-1987 působil na Ministerstvu obchodu. Od r. 1987 do r. 1996 by obchodně provozním náměstkem Hotelu Panorama Praha. Od r. 1996 pracoval jako ředitel provozu společnosti Eurest.

Ing. Zdeněk Juračka

předseda Svazu českých a moravských spotřebních družstev (Skupina COOP)

Zdeněk Juračka je absolvent VŠE, Obchodní fakulty, oboru Ekonomika služeb a cestovního ruchu. V současnosti zastává celou řadu různorodých funkcí. Působí například jako předseda Svazu českých a moravských spotřebních družstev, kde řídí strategické projekty zaměřené na lepší využití potenciálu spotřebních družstev, prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR, předseda COOP Centra (nákupní centrála spotřebních družstev), předseda Jednoty - Spotřební družstvo Kroměříž, místopředseda dozorčí rady COOP Euro (nákupní aliance spotřebních družstev ČR, Slovenska a Maďarska), člen představenstva Hospodářské komory České republiky, člen redakční rady časopisu Moderní obchod a člen vědecké rady VŠE. Zároveň získal několik ocenění, například skupina COOP získala za projekty vedené Zdeňkem Juračkou prestižní ocenění Zlatý dukát 2009 v kategorii Obchod, v roce 2009 získal Zdeněk Juračka ocenění Velký modrý delfín – Marketér roku 2008 a v témže roce mu byla udělena cena Anežky Žaludové za mimořádný osobní přínos k rozvoji a péči o kvalitu v ČR.

Ing. Pavel Kafka , dr.h.c.

Prezident České manažerské asociace, člen představenstva Svazu průmyslu a dopravy ČR

Pavel Kafka absolvoval roku 1972 na VŠE v Praze obor Světová ekonomika, zahraniční obchod a začal zde učit jako pedagogický asistent. V letech 1973 - 1991 působil na Ministerstvu zahraničních věcí, z toho řadu let v Japonsku, Řecku a v letech 1986-1991 jako vedoucí ekonomického oddělení velvyslanectví v Bonnu. Od roku 1993 pracoval u firmy Siemens s.r.o., 1994 - 2009 jako její generální ředitel (Country CEO) skupiny Siemens ČR. V letech 1998 - 2002 byl členem představenstva Hospodářské komory hl. m. Prahy. Řadu let působil jako viceprezident Česko-německé obchodní a průmyslové komory a jako první viceprezident Českomoravské elektrotechnické asociace. Od roku je 1999 členem správních rad ČVUT Praha a VŠE v Praze, od roku 2002 do roku 2010 byl členem Vědecké rady VŠE v Praze. Členem představenstva Svazu průmyslu a dopravy, od 2005 člen Inženýrské akademie ČR (EACR), aktuálně je také předsedou Fóra průmyslu a vysokých škol, prezidentem České manažerské asociace, členem správní rady Nadace PANGEA . V dubnu 2010 byl zvolen členem Akademického sněmu AV ČR pro funkční období 2010-2014. Roku 2005 obdržel zvláštní ocenění za mimořádný přínos pro rozvoj zahraničních investic v ČR, udělené Sdružením pro zahraniční investice AFI, dále je nositelem titulu „Manažer roku 2005“, uděleného Manažerským svazovým fondem v dubnu 2006, a čestné vědecké hodnosti Doctor honoris causa, udělené v roce 2006 Vědeckou radou VŠE v Praze za významný praktický přínos pro rozvoj managementu.

Ing. Milan Kajtman

vlastník společnosti Smart BioEnergy s.r.o.

VŠE vystudoval v r. 1982, fakultu Řízení, obor ASŘ. V letech 1983-1987 pracoval ve Státní bance československé, jako úvěrovým inspektor v období 1987-1991 pracoval jako ekonomický náměstek Oděvy Písek. Od r. 1991 do r. 1995 byl prokuristou společnosti S-Bohemia Leasing a.s. Dalších 5 let působil jako ředitel pobočky zahraniční banky SMW Banka a.s., v ČR. V letech 2000 - 2001 pracoval v Oberösterreichische Ferngas Linz AG. V letech 2001 - 2004 byl členem představenstva společnosti Jihočeská plynárenská, a.s. a v období 2004-2008 byl členem představenstva RWE Transgas, a.s., s odpovědností za prodej zemního plynu v ČR. Zároveň byl členem představenstva Jihomoravské plynárenské a.s. v pozici CCO. V současné době zastává pozici jednatele v soukromé společnosti, která se zaměřuje na developerskou a investiční činnost v oblasti výroby elektrické energie z obnovitelných zdrojů a věnuje se poradenství v energetice se specializací na problematiku plynárenství.

Mgr. Petr Karel , Ph.D.

Managing Partner at London Market; Board Director British Chamber of Commerce, Czech Republic

V r. 1996 vystudoval Právnickou fakultu UK, V r. 1996 absolvoval studium na King´s College, University of London. V r. 2000 získal titul Ph.D. na Fakultě mezinárodních vztahů VŠE, kde rovněž několik let působil jako externí lektor. V letech 1995-1999 byl ředitelem projektu „Konsorcium pro poradenství české vládě v otázkách harmonizace práva a přistoupení k EU", následně pracoval jako senior lawyer v General Electric, GE Capital Bank. Od r. 2002 ředitelem divize Compliance ve skupině GE Money ČR/SR. V letech 2003-2004 pracoval v evropské centrále General Electric v Bruselu jako EU Affairs Manager. Od r. 2006 VP pro rozvoj obchodních příležitostí skupiny GE Money. Od roku 2010 je partnerem společnosti London Market.

Ing. Pavel Kavánek

Prezident dozorčí rady a bývalý generální ředitel společnosti pro nepřetržité období 21 let 1993-2014 u ČSOB

Pavel Kavánek absolvoval VŠE a The Pew Economic Freedom Fellowship na Georgetown University. V ČSOB pracuje od roku 1972, od roku 1990 je členem představenstva ČSOB a od roku 1993 je předsedou představenstva a generálním ředitelem ČSOB. Od květnu 2014 se stal šéfem dozorčí rady ČSOB. Je také prezidentem České bankovní asociace a předsedou dozorčí rady Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97.

Ing. Stanislav Kázecký , CSc.

Viceprezident pro zahraniční vztahy a EU, Svaz průmyslu a dopravy ČR

Na VŠE vystudoval obor Ekonomika a řízení průmyslu v r. 1972, vědeckou aspiranturu na Fakultě obchodní zakončil v r. 1988 titulem CSc. V letech 1972 - 2005 pracoval v ZVVZ Milevsko, nejprve v různých funkcích v obchodním a ekonomickém úseku, v letech 1990 – 2003 byl generálním ředitelem a od r. 1994 rovněž předsedou představenstva. Od r. 2003 do r. 2005 byl poradcem generálního ředitele ZVVZ a též předsedou dozorčí rady ČEZ, a.s. V letech 2000-2004 byl prezidentem Svazu průmyslu a dopravy ČR, od r. 2004 je jeho viceprezidentem. Od r. 2005 působí jako externí poradce generálního ředitele ZVVZ a.s. a OSVČ – poradenská činnost a zprostředkování obchodu. Je nositelem titulu „Manažer roku 1995“.

Ing. Tomáš Klápště , MBA

Bývalý předseda představenstva Patria Corporate Finance, a.s.

Tomáš Klápště je absolventem Mezinárodního obchodu, kde dokončil inženýrské studium v roce 1996. Titul MBA pak získal o rok později na Prague Business School, Rochester Institute of Technology. Od roku 1999 řídí celý tým Patria Corporate Finance a nejrůznější významné projekty pro domácí a zahraniční klienty v oblasti fúzí, akvizic, divestic, IPO a ocenění. Tomáš Klápště má přes 22 let zkušeností v oblasti firemních financí a kapitálových trhů. Byl do roku 2016 předsedou představenstva Patria Corporate Finance, a.s. V současnosti pracuje jako partner společnosti Consillium.

Prof. Ing. Václav Klaus , CSc.

Bývalý prezident České republiky

V r. 1963 vystudoval na VŠE obor Ekonomika zahraničního obchodu. Jako vědecký pracovník Ekonomického ústavu ČSAV v r. 1968 dosáhl titulu CSc., v r. 1991 se na UK habilitoval jako docent ekonomie. V r. 1995 byl na VŠE jmenován profesorem pro obor Finance. Na VŠE též v minulých letech několik semestrů přednášel Principy ekonomického myšlení. Pracoval ve Státní bance československé a v Prognostickém ústavu ČSAV. Po r. 1989 byl ministrem financí a místopředsedou vlády. V letech 1992 - 1997 byl předsedou vlády ČSFR a ČR, 1998 – 2002 předsedou PS PČR, v r. 2003 byl zvolen prezidentem ČR. V únoru 2008 byl zvolen prezidentem ČR pro druhé funkční období. Je držitelem řady mezinárodních cen a vyznamenání.

Ing. Petr Knap , MBA

Poradce v oblasti automobilového průmyslu CSE v EY

Petr Knap absolvoval v roce 1996, první pracovní zkušenosti nabíral v Procter and Gamble, po ukončení studií se zabýval konzultantskou a poradenskou činností ve společnosti Arthur Andersen. V roce 2002 pak nastoupil do Ernst & Young, kde vedl řadu domácích a mezinárodních projektů zaměřených na problematiku manažerského poradenství, a to zejména na optimalizaci podnikových procesů, nastavení a optimalizaci organizačních struktur, projektové řízení, zlepšování kontrolního prostředí a další. Ve společnosti Ernst & Young od roku 2010 zastával pozici hlavního partnera pro veřejný sektor pro Českou republiku, poté pozici Digital Champion pro střední a jihovýchodní Evropu. Petr Knap získal ve Velké Británii na Warwick Business School titul MBA, v současné době na Podnikohospodářské fakultě VŠE pokračuje doktorským studiem.

Ing. Petr Knapp

člen představenstva a vrchní ředitel, Korporátní bankovnictví, ČSOB

Petr Knapp absolvoval VŠE. Do ČSOB přišel v roce 1979. Od roku 1984 pracoval v Teplotechně Praha, nejprve jako zástupce ředitele a později jako ředitel odboru zahraničních vztahů. V roce 1991 se vrátil do ČSOB a byl jmenován nejprve ředitelem odboru financování velkých podniků ČSOB, později ředitelem úvěrového úseku. Od roku 1996 je členem představenstva a vrchním ředitelem ČSOB (v současné době odpovídající za oblast korporátního bankovnictví a finanční trhy). Je též předsedou dozorčí rady ČSOB Factoring (ČR) a členem představenstva Hospodářské komory Hlavního města Prahy a člen DR ČSOB Leasing, a.s.

Ing. Petr Koblic

Generální ředitel Burzy cenných papírů, a.s.

Na VŠE vystudoval v r. 1998 obor Finance. Po ukončení studia pracoval v Živnostenské bance, dále v Patria Finance. V červnu 1998 nastoupil do společnosti CA IB Securities, kde byl později jmenován členem jejího představenstva a od ledna 2002 byl jejím předsedou. Po převodu aktivit CAIB do HVB v roce 2003, pracoval jako ředitel odboru Privátního bankovnictví, cenných papírů a Asset management v HVB Bank. Je držitelem makléřské licence v ČR, získal makléřské oprávnění Seria 7 v USA. V srpnu 2004 byl zvolen novým předsedou burzovní komory a generálním ředitelem Burzy cenných papírů Praha. V únoru 2007 byl jmenován předsedou burzovní komory nově založené společnosti Power Exchange Central Europe (dříve Energetická burza). Dne 18.1.2012 byl zvolen do dvoučlenného představenstva holdingu CEESEG AG, který je tvořen burzami v Praze a Vídni. Od června 2016 zastává také pozici CFO na Vídeňské burze.

Prof. Ing. Evžen Kočenda , Ph.D.

bývalý členem Akreditační komise České republiky, člen vědecké rady VŠE, externí vědecký pracovník zahraničních institucí a člen editačních rad mnoha odborných časopisů

Evžen Kočenda vystudoval VŠE v Praze (1985), obor ekonomika zahraničního obchodu. V roce 1992 absolvoval University of Toledo v Ohiu a v roce 1996 obdržel doktorát z ekonomie po studiu na University of Houston v Texasu. V letech 1991 až 1996 působil na obou univerzitách také jako odborný vědecký asistent. Od roku 1996 pracuje v CERGE Univerzity Karlovy v Praze a v Národohospodářském ústavu Akademie věd. V letech 1996-1999 byl zástupcem ředitele pro vědu a výzkum, v letech 2002-2003 zástupcem ředitele pro doktorské studium. V roce 1997 byl ekonomickým poradcem ministra zahraničních věcí České republiky. V roce 2004 byl jmenován profesorem ekonomie. V letech 1997-2002 zastával funkci místopředsedy oborové rady Grantové agentury Univerzity Karlovy, 2003-2009 byl členem oborové komise (ekonomie) Grantové agentury ČR, a od roku 2009 je členem expertního a poradního panelu (podnikové vědy, finance, administrativa, správa). Působí také jako člen ediční rady časopisů Journal of Comparative Economics (2004-2006), Economic Systems (od 2009), Finance a Úvěr (od 1998), Prague Economic Papers (od 2009), Bulletin of the Czech Econometric Society (od 2009), International Journal of Business Competition and Growth (od 2010). V současné době je také externím vědeckým pracovníkem OstEuropa-Institut, Regesburg (od 2010) a CESifo, Mnichov (od 2009). Je členem vědecké rady VŠE (od 2010) a členem Akreditační komise České republiky (od 2010). Od roku 2015 vyučuje na Univerzitě Karlově.

Ing. Jan Kodeš

Bývalý vynikající československý tenista, majitel tenisové akademie JK

Kodeš Jan (*1. 3. 1946 Praha), bývalý profesionální český tenista, jeden z nejlepších československých tenistů historie, vyznával útočný styl s vynikajícím liftovaným bekhendem. Vítěz tří grandslamových turnajů ve dvouhře: Wimbledon (1973), French Open (1970-1971), finalista US Open (1971,1973). Člen družstva v Davisově poháru 17.let! (1964-1980), kde odehrál rekordních 96 zápasů, přivedl družstvo do finále (1975) a byl členem vítězného družstva (1980). Celkově vyhrál 25 turnajů ve dvouhře a na 27 dalších byl ve finále, ve čtyřhře zvítězil v 31 turnajích a na 29 hrál ve finále. Vítěz ankety Československý sportovec roku (1973). Nehrající kapitán DC družstva (1982-1987). Uveden do Mezinárodní Síně slávy v americkém Newportu (1990). Ředitel turnaje ATP Tour v Praze (1987-1998). President ČTS (1994-1998). V současnosti se synem spolu provozuje tenisovou akademii JK zabývající se výukou dětí a mládeže v areálu tenisového centra Head ve Vestci u Prahy. V roce 2011 obdržel Cenu Emila Zátopka a byl tak uveden mezi Sportovní legendy českého sportu.

Ing. Petr Kohout

Finanční ředitel ve společnosti Home Credit

Absolvent Mezinárodních vztahů Petr Kohout za svoji kariéru zastával množství významných pozic ve velkých spolčenostech. Byl mimo jiné členem týmu zodpovědného za restrukturalizaci ŠKODA HOLDING (2000 až 2001), pracoval v poradenské firmě PricewaterhouseCoopers, zastával pozici ředitele pro finance a operace ve společnosti spotřebitelského financování ESSOX v ČR, byl generálním ředitelem SG Viet Finance poskytující splátkový prodej ve Vietnamu. Od roku 1996 působil v pražské pobočce Société General, od roku 2012 zastával pozici generálního ředitele dceřiné firmy Société General a to ALD Automotive. V roce 2014 začal pracovat pro Home Credit jako finanční ředitel.

Ing. Josef Kotrba , PhD.

Předseda společnosti Deloitte pro Českou republiku

Na VŠE vystudoval v r. 1987 obor Ekonomika průmyslu a na University of Pittsburgh v r. 1994 teorii her, mikroekonomii a organizaci průmyslu, v r. 1996 zde obhájil titul PhD. V letech 1993-1997 byl náměstkem ředitele a výzkumným pracovníkem CERGE UK a Národohospodářského ústavu AV ČR. V letech 1995-1998 byl členem představenstva SPT Telecom, v letech 1997 - 1999 členem představenstva a náměstkem GŘ České spořitelny. Od r. 1999 pracoval v Deloitte Czech Republic jako ředitel, od r. 2001 je partnerem společnosti zodpovědným za oblast fúzí a akvizic a podnikové restrukturalizace. Od roku 2006 zodpovídá za oblast klientů a trhů v České republice a v témže roce byl zvolen do představenstva Deloitte Central Europe. Od r. 2010 byl vedoucím partnerem Deloitte pro Českou a Slovenskou republiku. Byl také členem správní rady Nadace CERGE-EI. Od 2016 je předseda společnosti Deloitte pro Českou republiku.

Ing. Ivo Kovachev , Ph.D.

Fond Manager ve společnosti JO Hambro Capital Management

Ivo Kovachev je Fond Manager ve společnosti JO Hambro Capital Management. Předtím byl CIO v Kinsale Capital Management a taktéž byl Portfolio Manager ve společnosti Driehaus Capital Management. Ivo Kovachev je absolventem inženýrského studia oboru Řízení informačních systémů, dále obdržel titul MSc. v oblasti technologií a inovací řízení na University of Sussex a titul Ph.D. v oboru průmyslové a rozvojové politiky. Ivo Kovachev se narodil v Bulharsku.

Ing. Jiří Koval

Ředitel oddělení auditu společnosti PricewaterhouseCoopers

Jiří Koval vystudoval VŠE Praha, obor ekonomika průmyslu a ČVUT Praha, obor průmyslové manipulátory a roboty. Ve společnosti PricewaterhouseCoopers (dříve Coopers&Lybrand) pracuje 15 let a začínal na pozici asistent auditora. Zaměřuje se na klienty z německy mluvících zemí a absolvoval 18měsíční stáž v kanceláři společnosti v Německu. Od roku 2004 je ředitelem v oddělení auditu. V roce 2005 získal kvalifikaci DiplFR (Diploma International Financial Reporting) u britské asociace účetních (ACCA).

Ing. Martin Kovář

ředitel společnosti Finny s.r.o.

Kovář Martin je absolvent VŠE, obor Ekonomika průmyslu. V letech 1974 - 1976 působil jako obchodník ve společnosti TRANS - GAS, poté v letech 1977 - 1986 jako vedoucí ekonomického útvaru u ČSA, později do roku 1992 jako šéf instruktor výcviku veškerého personálu ČSA a hlavní koordinátor výcviku personálu ČSA u AIR FRANCE. V této době absolvoval i několik školení a seminářů v různých zemích potřebný pro výcvik a management v ČSA. Později v letech 1992 až 1996 zastával pozici ředitele a spolumajitele společnosti VALMAR s.r.o. a od roku 1995 je ředitelem společnosti FINNY s.r.o., která je výhradním partnerem finské společnosti HONKA prodávající sruby.

Ing. Miloslav Kozler

Výkonný ředitel ve společnosti BANCIBO, SE

V r. 1981 absolvoval Obchodní fakultu na VŠE (obor EVO). Poté pracoval v zahraničním obchodě a diplomatických službách až do r. 1993. Po zkušenostech z poradenství (Dynargie Geneve) a retail bankingu pracuje od r. 2000 jako Country Manager ve společnosti Visa pro Českou a Slovenskou republiku. Je členem CCOPK (Česko-černohorská obchodní a průmyslová komora).V letech 1984 – 1993 působil na Ministerstvu zahraničí, z toho více jak šest let v diplomatických službách na české ambasádě v Madridu. V letech 2010 až 2014 působil jako country manager společnosti Visa Europe. Od roku 2015 je výkonným ředitelem ve společnosti BANCIBO, SE.

Ing. Martin Krafl

poradcem EUNIC GLOBAL v Bruselu v rámci expertní skupiny pro evropské clustery (2016-2018)

Od října 2007 v diplomatických službách ČR. Pracuje pro Česká centra, od roku 2012 ředitel Českého centra Vídeň a od června 2014 prezident rakouského sdružení kulturních institutů evropských zemí EUNIC Austria. Od ledna 2016 poradcem EUNIC GLOBAL v Bruselu v rámci expertní skupiny pro evropské clustery (2016-2018). Od října 2007 do června 2011 byl ředitelem Českého centra v Berlíně. Z Rakouska spolupracuje s časopisem Xantypa a Českým rozhlasem Vltava. V letech 1996-2003 blízkým spolupracovníkem prezidenta republiky Václava Havla a jeho manželky Dagmar. Od roku 2004 do září 2007 tiskový mluvčí České televize. V ČT také vedl oddělení Kontakt s divákem a založil Divácké centrum. V letech 2004 – 2006 se autorsky podílel na kontaktním pořadu Adresát ČT, který zároveň moderoval. V nakladatelství Edice ČT vydal knihu "Jednou-za-časníky" (2009). Absolvent fakulty mezinárodních vztahů na Vysoké škole ekonomické v Praze a na univerzitě ve Vídni. Působil jako mediální poradce British Festival Theatre Company a pracoval jako redaktor a moderátor zpravodajství v rádiu RTL Praha a TV Premiéra. V letech 1996–2003 pracoval pro prezidenta republiky Václava Havla jako zástupce jeho mluvčího a vedoucí Tiskové služby prezidentské kanceláře. Byl také mediálním poradcem Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97 a členem vládní mezirezortní pracovní skupiny pro komunikační strategii NATO v ČR. V roce 2003 pracoval jako mluvčí a vedoucí Oddělení informací a styku s veřejností Úřadu Středočeského kraje a hejtmana Petra Bendla. Od roku 1997 do roku 2009 členem redakčních rad časopisů Vítejte v srdci Evropy a ČT+. Absolvent kurzu pro tiskové mluvčí s názvem Government: Image and Information pořádaný institutem Public Administration International v Londýně, účastník několika mediálních stáží ve Švédsku, Finsku, Rakousku, Belgii, Portugalsku a v Japonsku.

Ing. Hana Krbcová

Předsedkyně rady jednatelů a generální ředitelka ve společnosti ČEZ, členka představenstva České společnosti pro rozvoj lidských zdrojů

Hana Krbcová vystudovala VŠE v Praze, je absolventkou Pracovně-právního postgraduálního studia na Právnické fakultě v Praze a International Institute of Certified Studies in Strategic Management. V energetice pracuje od roku 1978, nejprve na ekonomických pozicích a poté v oblasti personalistiky. Nyní vykonává funkci ředitelky divize personalistika. Je členkou představenstva České společnosti pro rozvoj lidských zdrojů a dále členkou představenstva Českého svazu zaměstnavatelů v energetice. Publikuje v odborném tisku a přednáší na odborných seminářích a vysokých školách. Ve funkci generální ředitelky ČEZ je od 1. července 2012.

Ing. Jaroslav Krňák

Jednatel a ekonomický ředitel ve společnosti PRAKAB PRAŽSKÁ KABELOVNA, s.r.o.

Jaroslav Krňák absolvoval Národohospodářskou fakultu VŠE v Praze, obor Ekonomická statistika, roku 1982. Pracoval jako plánovač a vedoucí informační soustavy ve společnosti Kablo v Kladně a Hostivaři a poté jako ekonomický ředitel ve společnosti Prakab Pražská kabelovna s.r.o., kde nyní zastává funkci jednatele společnosti.

Ing. Petr Kříž , FCCA

první viceprezident Evropské federace účetních, vedoucí partner sektoru finančních služeb ve společnosti PwC

Ing. Petr Kříž, FCCA Partner společnosti PricewaterhouseCoopers v České republice Na VŠE absolvoval v r. 1985 Fakultu obchodní, obor ekonomika zahraničního obchodu. Od r. 1991 se věnuje auditorské a poradenské činnosti ve společnosti PricewaterhouseCoopers Audit, od r. 2004 je partnerem. V letech 2001-2004 byl prezidentem Komory auditorů ČR, od r. 2006 je viceprezidentem Federace evropských účetních FEE, je členem Dozorčí rady společnosti Transparency International o.p.s. a Respekt Institut o.p.s. a předsedou horolezeckého oddílu TAK Praha. Je nositelem Výroční ceny ACCA za rok 2008 za rozvoj finanční profese. V roce 2014 byl jmenován prvním viceprezidentem FEE.

Ing. Jaroslav Kulhánek

Předseda představenstva společnosti Teplo Zlín a.s.

Absolvoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, fakultu výrobně-ekonomickou, obor ekonomika průmyslu. Od roku 1995 je členem Komory daňových poradců a v roce 2000 obdržel certifikát CIMA A. Své pracovní zkušenosti získával jako ředitel finančního úřadu v Hradci Králové nebo jako člen představenstva a finanční ředitel Povodí Labe. V srpnu roku 1996 byl zvolen předsedou představenstva a generálním ředitelem ČS – Živnostenské pojišťovny, a.s. Od listopadu 2000 byl zvolen místopředsedou představenstva a ředitelem obchodního úseku v Pojišťovně České spořitelny. V letech 2003 až 2005 pak zastával funkci předsedy představenstva a generálního ředitele společnosti. Od roku 2014 je vlastníkem a výkonným ředitelem Sanitky Valla s.r.o. a Yarku Asset Management s.r.o. Od roku 2015 působí také jako předseda představenstva společnosti Teplo Zlín a.s.

Ing. Vratislav Kulhánek , dr.h.c.

Jednatel společnosti Industrial Advisors, s.r.o.

Je absolventem VŠE a European Business School v Praze. V letech 1992 - 1997 byl ředitelem firmy Robert Bosch spol. s.r.o. V r.1997 byl zvolen předsedou představenstva Škoda Auto a.s., od r. 2004 je předsedou její DR. Je prezidentem Sdružení automobilového průmyslu ČR a čestným členem Svazu průmyslu a dopravy ČR. V r. 2002 se stal členem světového výkonného výboru ICC se sídlem v Paříži. V r. 2004 se stall předsedou Českého svazu ledního hokeje. V současnosti se věnuje poradenství, je členem Vědecké rady VŠE, v r. 2003 mu byla udělena na VŠE medaile A. Rašína.

Ing. Petr Kymlička

partner společnosti BDO

Je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze, kde ukončil studium v roce 1986. Ve společnosti Deloitte působí od roku 1999, od roku 2006 pak zastává pozici vedoucího partnera oddělení poradenství v České republice a na Slovensku. V roce 2009 byl v rámci Deloitte pověřen řízením poradenství v celém regionu střední a východní Evropy. Má významné zkušenosti z vybraných oblastí výrobního odvětví (stavebnictví, strojírenství, automobilový průmysl). Specializuje se zejména na projekty zaměřené na strategii, restrukturalizaci, controlling, optimalizaci procesů a zvyšování výkonnosti. Řídil řadu projektů pro velké domácí i nadnárodní firmy, jakož i pro instituce veřejného sektoru (např. zdravotnictví).

Ing. Pavel Kysilka , CSc.

Zakladatel a předseda správní rady 6DAcademy

Na VŠE absolvoval Fakultu národohospodářskou a v r. 1986 zde absolvoval interní vědeckou aspiranturu. V letech 1986 - 1990 pracoval v Ekonomickém ústavu ČSAV, v roce 1990 byl proděkanem NH fakulty na VŠE, v letech 1990 – 1991 působil jako hlavní ekonomický poradce ministra pro ekonomickou politiku. V 90. letech zastával post viceguvernéra a výkonného guvernéra ČNB. V roce 1992 a 1993 řídil přípravu a realizaci měnové odluky a zavedení české koruny. V letech 1994 - 1997 působil jako expert MMF. Před příchodem do ČS působil v Erste Bank Sparkassen (CR), v r. 2000 se stal hlavním ekonomem a členem širšího vedení ČS, od r. 2004 do 2015 členem představenstva, kde byl odpovědný za oblasti platebního styku, analýz finančních trhů, bezpečnosti, EU kancelář a korporátního cash managementu. Od 2011 do 2015 byl také generálním ředitelem ČS. V r. 2016 založil společnost 6DAcademy, kde působí jako předseda správní rady.

Ing. Radek Laštovička , Ph.D.

Senior manager v EY

Radek Lašťovička po absolvování Vysoké školy ekonomické v Praze a postgraduálním studiu ekonomie na CERGE-EI, získal titul Ph.D. na Univerzitě Karlově. Působil řadu let jako investiční analytik v oblasti venture kapitálového financování malých a středních podniků a jako obchodní ředitel Finanční skupiny Fio. Od roku 2006 do 2011 byl ředitelem Coface Czech, poskytovatele služeb v hodnocení bonity, inkasu a pojištění pohledávek. Od roku 2011 působí jako manažer ve společnosti EY.

Ing. Tania le Moigne

Ředitelka české pobočky Googlu

Současná ředitelka české pobočky Googlu vystudovala informatiku na Vysoké škole ekonomické v Praze, absolvovala v roce 1989. V devadesátých letech pracovala pro nadnárodní společnost Digital Equipment, od roku 1994 pracovala pro Microsoft, kde zastávala významné funkce, jako například regionální OEM manažer, pro Microsoft pracovala i v Mnichově nebo Londýně. V roce 2003 založila společnost 4bambini, která se specializuje na vývoj her pro děti ve věku 3-7 let s hlavním cílem pomoci dětem pochopit a utvořit důležité životní hodnoty. V roce 2006 založila pobočku Googlu pro Českou republiku a Slovensko, kde působí na ředitelské pozici dodnes.

JUDr. Ing. Miloslav Ludvík , MBA

ministr zdravotnictví

V roce 1987 vystudoval Vysokou školu ekonomickou – obor zahraniční obchod. V roce 1995 dokončil Právnickou fakultu Univerzity Karlovy. V roce 2004 absolvoval kurz zaměřený na oblast managementu a zdravotnictví na Prague International Business School zakončený titulem MBA. Miloslav Ludvík pracoval od roku 1990 v zahraničním obchodě, zejména u farmaceutických společností. V letech 1992–1994 působil jako obchodně-ekonomický ředitel společnosti Wellcome East Europe Ltd., v letech 1994–1998 byl generálním ředitelem společnosti Apotex (ČR) s.r.o. a v letech 1998–1999 působil na pozici výkonného ředitele firmy ČS Factoring a.s. Od roku 2000 do roku 2016 působil jako ředitel Fakultní nemocnice v Motole. V současné době je předsedou Finančního výboru a místopředsedou Výboru pro zdravotnictví a bydlení. Resort povede až do sněmovních voleb na podzim 2017.

JUDr. Ing. Mgr. Libor Lukášek , Ph.D.

Nezávislý konzultant

Vystudoval Právnickou fakultu UK Praha (titul JUDr.), Fakultu mezinárodních vztahů na VŠE (titul Ph.D.), Národohospodářskou fakultu VŠE (titul Ing.), Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně (titul Mgr.) a Pedagogickou fakultu MU Brno (titul Mgr.). Během své pracovní kariéry působil na Ministerstvu obrany (1997-1999), na Úřadu vlády ČR (1999-2002), na Fondu národního majetku jako člen výkonného výboru (2002-2005). Od r. 2006 do 2015 zastával funkci jednatele ve společnosti MERO Pipeline GmbH, od r. 2007 byl v MERO ČR, a.s. na pozici člena představenstva a ředitele pro strategický rozvoj a správu společnosti. V minulosti také působil jako člen statutárních a kontrolních orgánů řady významných akciových společností (MERO ČR, a.s., Severomoravská energetika, a.s., Česká aerolinie, a.s., atd.). Je členem České společnosti pro mezinárodní právo, členem vědecké rady IES FSV UK. Jeho doktorská práce na FMV VŠE byla oceněna jako nejlepší, taktéž má bohatou publikační a vědeckou činnost. Působil ve Středisku mezinárodních studií Jana Masaryka na Fakultě mezinárodních vztahů VŠE, externě působil na Bankovním institutu a v současnosti přednáší na Institutu ekonomických studií FSV UK Praha. V současnosti působí jako nezávislý konzultant.

Ing. Jan Lustyk

Generální ředitel a jednatel společností Rieter CZ , a.s. a RC Aktiva, a.s.

Jan Lustyk absolvoval Vysokou školu ekonomickou (1982), dvouletý MGr kurz (1991, 1992) a VŠST Liberec (obor textilní technologie, 2003). V roce 1984 začal svoji pracovní kariéru jako referent statistiky výroby ve společnosti Elitex s.p. Ústí nad Orlicí, později jako ekonom závodu Elitex s.p. ÚV, ekonomický náměstek a od roku 1994 jako ředitel financí a management servisu a.s. Rieter Elitex. Od následujícího roku zastával pozici ředitele divize Rotor a místopředsedy představenstva a.s. Rieter CZ, od 1.7.2008 do 31.12.2008 pak pozici předsedy představenstva a generálního ředitele společnosti. Od roku 2009, po změně právní formy společnosti, působí jako její generální ředitel a jednatel. Od roku 2009 je též jednatelem a ředitelem společnosti RC AKTIVA s.r.o.. Jan Lustyk je zároveň držitelem ocenění manažer roku 2003 a 2008.

Ing. Ladislav Macka

Bývalý generální ředitel a předseda představenstva ČMZRB, předseda dozorčího výboru ČBA

Na VŠE dokončil v r. 1970 Obchodní fakultu a v r. 1989 obor bankovnictví, finance. Mezi lety 1976-1985 zastával různé funkce až do náměstka ředitele pobočky Státní banky Československé, v letech 1986-1991 působil jako ředitel pobočky Komerční banky, 1991-1992 se stal v Creditanstalt, prokuristou a od r. 1992 do 2015 působil jako předseda představenstva a generální ředitel v Českomoravské záruční a rozvojové bance. V minulosti byl i prezidentem České manažerské asociace, byl aktivní v dozorčím výboru ČBA a SBP.

prof. Ing. Hana Machková , CSc.

rektorka Vysoké školy ekonomické v Praze

V roce 2014 byla zvolena rektorkou Vysoké školy ekonomické v Praze. Zaměřuje se na výuku a výzkum v oblasti mezinárodního marketingu. Je členkou odborných grémií v České republice i v zahraničí (mj. Vědecké rady Vysoké školy ekonomické v Praze, Vědecké rady Fakulty mezinárodních vztahů VŠE, Vědecké rady Masarykovy univerzity v Brně a Vědecké rady Ekonomické univerzity v Bratislavě. Je také členkou Strategic Board v rámci aliance CEMS, členkou International Advisory Board na Université Jean Moulin Lyon 3 ve Francii, aj). V roce 2009 získala ocenění Marketér roku. Od roku 1990 je ředitelkou Francouzsko-českého institutu řízení na VŠE. V letech 2002–2014 byla vedoucí katedry mezinárodního obchodu na Fakultě mezinárodních vztahů VŠE, v období 2006–2014 pak prorektorkou pro zahraniční vztahy a PR a statutární zástupkyní rektora. Působí také jako hostující profesorka na několika školách ve Francii a je nositelkou řádu Chevalier dans l´Ordre des Palmes Académiques, státního vyznamenání uděleného předsedou vlády Francouzské republiky v roce 2006. V 11. ročníku ankety Hospodářských novin Top ženy Česka byla 18. ledna 2016 oceněna mezi Top 25 ženami české veřejné sféry.

Ing. Jana Malinská , MBA MSc.

Global Lead Climate Innovation Centers, infoDEV at World Bank Group

Vystudovala obor zahraniční obchod na VŠE (1995-01), získala MBA na IFTG a specializaci v oboru ekonomického rozvoje si rozšířila studiem na London School of Economics. Pracovala v CzechInvestu, v oddělení mezinárodního marketingu PSA Peugeot-Citroen v Paříži a byla vybrána do Young Professional programu při Organizaci pro ekonomickou spolupráci a rozvoj (OECD), kde se stala se členem poradního oddělení generálního tajemníka. Od roku 2007 pracuje ve skupině Světové banky, kde pomáhá vládám rozvojových zemí podporovat rozvoj soukromého sektoru a zavést reformy na zvýšeni konkurenceschopnosti průmyslových odvětví. Vedla projekty v centrální a jižní Asii, Africe, a východní Evropě. Subnational Doing Business in India projekt získal cenu roku Vice-prezidenta Světové banky. V současnosti je ekonomkou pro Blízky východ a severní Afriku, kde zavadí iniciativy na podporu zakládání firem a vytváření pracovních příležitostí v návaznosti na události Arabského jara.

Ing. David Mansfeld , FCCA

generální ředitel a jednatel společnosti J&J Global Business Services

David Mansfeld vystudoval na Vysoké škole ekonomické obor zahraniční obchod a Univerzitu Karlovu, obor právo. Později získal mezinárodní finanční kvalifikaci jako Certified Accountant - Fellow of The Association of Chartered Certified Accountants. V letech 1993 až 1998 pracoval jako Audit Manager společnosti Coopers & Lybrand a následující čtyři roky působil na seniorních managerských pozicích ve společnosti Philip Morris Management Corp. v jejich mezinárodních kancelářích v Zurichu, Londýně a Chicagu. Od roku 2002 působil ve funkci Finance Director ve společnosti Johnson & Johnson pro Českou a Slovenskou Republiku. Od března roku 2006 je generálním ředitelem a jednatelem společnosti J&J Global Business Services, která je regionálním finančním centrem korporace Johnson & Johnson pro Evropu a částečně také pro Spojené státy.

doc. Ing. Pavel Mertlík , CSc.

rektor Škoda Auto Vysoké školy

Vystudoval FNH VŠE v r. 1983, poté na VŠE vyučoval do r. 1991. V r. 1991 na FNH získal vědeckou hodnost. V letech 1989 - 1991 pracoval v Ústavu prognózování ČR a poté jako odborný asistent na Institutu ekonomických studií FSV UK, kde se v r. 1999 habilitoval. V letech 1995 – 1998 působil jako vědecký pracovník Institutu ekonomie ČNB. V letech 1998 - 2001 byl místopředsedou vlády pro hospodářskou politiku a ministrem financí (1999 - 2001), dále vykonával řadu funkcí v několika vládních radách a výborech, včetně funkce předsedy Rady vlády pro výzkum a vývoj. Od r. 2001 působí jako hlavní ekonom v Raiffeisenbank. Nadále přednáší na IES FSV UK a je členem vědecké rady fakulty, od r. 2008 je hostujícím profesorem Staffordshire University (Stoke-on-Trent, Spojené království). V letech 2004 – 2006 byl prezidentem České společnosti ekonomické a členem vědecké rady VŠE. Od března 2014 působí v týmu poradců premiéra Bohuslava Sobotky jako poradce pro oblast průmyslu, financí, dopravy a obchodu. Na začátku května 2014 se stal kandidátem ČSSD na post evropského komisaře. Od února 2015 je rektorem Škoda Auto Vysoké školy.

Ing. Aleš Michl

Finanční analytik a popularizátor ekonomie

Aleš Michl vystudoval finance na Vysoké škole ekonomické v Praze a absolvoval letní univerzitu London School of Economics ve Velké Británii. Během studií psal pro Hospodářské noviny. Působil v týmech místopředsedů vlád pro ekonomiku Martina Jahna a Jiřího Havla. Od 2006 do 2015 byl ekonom v týmu Raiffeisenbank. Založil think tank verejnydluh.cz. Honoráře za publikační činnost míří na konto nadace Naše dítě. Byl také ekonomický poradce ministra financí Andreje Babiše. Od listopadu 2015 nastoupil do představenstva venture kapitálové firmy Y Soft Ventures. Od července 2016 je spoluvlastníkem investičního fondu QUANT.

Ing. Jiří Mikeš

hostující profesor na VŠE

Jiří Mikeš je známý reklamní poradce a guru v oblasti reklamy. Po absolvování Vysoké školy ekonomické působil v letech 1990–2005 jako ředitel společností ARA, AKA a zároveň působil jako hostující profesor na VŠE. Založil českou pobočku významné mezinárodní agentury McCann-Erickson v Praze. V roce 2004 byl vyhlášen prvním „Admanem“ české reklamy, držitel čestné Zlaté pecky 2004 za přínos české reklamě. Během své praxe pracoval též jako reklamní textař a scénárista. Dnes učí komerční komunikace na VŠE, je prvním prezidentem Rady Pro Reklamu a řadu let působil jako člen řídícího výboru Evropské Asociace Komunikačních Agentur.

Ing. Ivan Mládek

Český bendžista, zpěvák, bavič, textař, skladatel, muzikant, komik, kreslíř a humorista

Po ukončení Vysoké škole ekonomické se začíná věnovat hudbě profesionálně. Od roku 1966 veřejně vystupuje s různými soubory z oblasti jazzu a country music (skupiny: Storyville Jazz, K.T.O., White Stars a Mustangové), od počátku 70. let 20. století pak pouze s vlastní kapelou Banjo Band, kde hraje na tenorové bendžo a zpívá. Je autorem více než 400 písní, píše humoristické povídky, recesistické pohádky a scénáře, kreslí humorné obrázky a vtipy. Televizním divákům je znám jako moderátor a spoluautor zábavných pořadů Čundrcountry show a Country estráda.

Ing. Jan Mládek , CSc.

ekonom a politik

Ing. Jan Mládek, CSc. je ředitelem Českého Institutu Aplikované Ekonomie a předsedou FONTES RERUM, družstva pro ekonomická, politická a sociální studia. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze (1979-1983) a dva roky Matematicko-fyzikální fakulty UK (1987-1989), aspiranturu v Prognostickém ústavu ČSAV ukončil v dubnu 1990. V letech 1993-1998 spolupracoval se Středoevropskou universitou v Praze/Budapešti při studiu transformace a privatizace postkomunistických zemí střední a východní Evropy. Publikoval celou řadu odborných publikací doma i v zahraničí. Dvakrát byl náměstkem ministra: poprvé 1991-1992 na Federálním ministerstvu hospodářství ČSFR a podruhé na Ministerstvu financí ČR (1999-2001). Ministrem zemědělství za ČSSD byl v letech 2005-2006. Jako náměstek ministra financí zastupoval Českou republiku v Mezinárodním měnovém fondu ve Washingtonu. Mezi červnem 2002 a prosincem 2005 byl poslancem PSP ČR za ČSSD. Od ledna 2014 do února 2017 byl ministrem průmyslu a obchodu ČR.

Ing. Zdeněk Mojžíšek

CEO a předseda představenstva Progress Medical, a.s.

Zdeněk Mojžíšek vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze. Poté působil devět let na různých pozicích ve společnosti PricewaterhouseCoopers v Praze a Londýně, kde byl zodpovědný za klíčové klienty v bankovní oblasti. Poté v roce 2002 přešel do Komerční banky a byl zodpovědný za finanční skupinu KB. Od roku 2006 pracoval jako náměstek výkonného ředitele KB pro Marketing a od roku 2007 jako výkonný ředitel KB pro Marketing a business development. Od roku 2009 je předseda představenstva a ředitel společnosti Progress Medical, ve které drží rovněž minoritní akciový podíl. Progress Medical je dceřiná společnost stejnojmenné britské investiční společnosti, která se specializuje na financování a rozvoj projektů v oblasti zdravotnictví. Praha je pro Progress Medical centrem pro management investic v celém regionu střední a východní Evropy..

doc. Ing. Štěpán Müller , CSc., MBA

emeritní děkan FMV na Vysoké škole ekonomické v Praze

Štěpán Müller vystudoval Vysokou školu ekonomickou, obor ekonomika zahraničního obchodu, dále University of Massachusetts, Amherst v USA kde získal titul MBA a Graduační školu EÚ ČSAV v Praze, kde získal titul CSc. Mimo jiné je držitelem medaile Jana Masaryka. Mezi roky 1970-1972 působil na Oborovém ředitelství Karlovarský porcelán, v letech 1973-1979 v Ekonomickém ústavu ČSAV, v letech 1979-1988 na VŠE, následující dva roky v anglické společnosti Chemapol Ltd., v letech 1991-1994 se vrátil na VŠE ovšem už jako její rektor. V letech 1994-1997 působil ve vedení společnosti IB Austria a v rozmezí let 1998-1999 byl děkanem CMC Graduate School of Business. Následujících šest let byl v představenstvu společnosti CAIB Securities. Od září roku 2006 působil jako rektor Vysoké školy hotelové v Praze. V únoru 2012 se stal děkanem FMV.

Ing. Vlastimil Nigrin

Člen představenstva a náměstek generálního ředitele Hypoteční banky

Vlastimil Nigrin absolvoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, obor ekonomická statistika. Dále absolvoval Graduate School of Banking v americké Louisianě a řadu manažerských kurzů. V letech 2002 – 2004 zastával funkci provozního ředitele a člena představenstva v eBance. Odborné zkušenosti získal jako Senior Project Manager v Home Credit Finance Bank v Moskvě, kde se podílel na přípravě nového obchodního modelu. Před nástupem do Hypoteční banky působil jako ředitel externího prodeje v České spořitelně. Od 1. června 2008 působí jako náměstek generálního ředitele pro věci obchodní a řídí obchodní týmy Hypoteční banky, v roce 2009 byl jmenován členem představenstva Hypoteční banky.

Ing. Ivo Novotný

Personální ředitel společnosti ARRIVA transport Česká republika a.s.

Ivo Novotný vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze. Absolvoval také obor Strategic Human Resource Management na britské Sheffield Hallam University, věnoval se studiu koučingu při Erickson College International a v roce 2010 dokončil studium EMBA na University of Pittsburgh. Jeho kariéra v oboru HR je spjata především se společností T-Mobile, kde zastával několik pozic v oblasti vzdělávání, naposledy viceprezidenta pro vzdělávání a rozvoj. Krátce působil jako personální ředitel společnosti Sitronics Telecom Solutions. Od roku 2009 byl personálním a marketingovým ředitelem a také tiskovým mluvčím dopravní společnosti Veolia Transport. V současnosti je personální ředitel pro CEE v ARRIVA transport Česká republika a.s.

Ing. Petr Očko , Ph.D.

Předseda technologické agentury ČR

Ing. Petr Očko, Ph.D. vystudoval obory Informatiku a Mezinárodní vztahy na VŠE. Taktéž je absolventem Informační ekonomiky na Univerzitě Karlově. V minulosti zastával významné funkce na Ministerstvu financí jako koordinátor dotací z Evropské Unie, dále na Ministerstvu dopravy a v Agentuře CzechInvest. Od roku 2010 pracuje na Ministerstvu průmyslu a obchodu, kde řídil Sekci fondů EU, výzkum a vývoje. Od ledna 2015 zastává pozici ředitele odboru finančních nástrojů a řízení projektů.

Ing. Tomáš Pardubický

generální ředitel skupiny FINEP HOLDING, SE

Tomáš Pardubický vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze. V roce 1997 se stal členem manažerského týmu, který zakládal eBanku, prvního poskytovatele přímého bankovnictví v ČR. V roce 2001 odešel z pozice generálního ředitele a předsedy představenstva do společnosti PricewaterhouseCoopers, kde až do akvizice ze strany IBM vedl poradenství pro finanční instituce. Následně se věnoval strategickým projektům v Komerční bance, kde působil jako výkonný ředitel pro organizaci a řízení projektů. Od roku 2007 je generálním ředitelem skupiny FINEP HOLDING, SE, která se věnuje investiční a developerské činnosti.

doc. Ing. František Pavelka , CSc.

rektor na Bankovním institutu vysoká škola

František Pavelka absolvoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, obor finance a úvěr, roku 1962. Ve studiu pokračoval na Collége des Sciences Economiques et Sociales, oboru ekonomika v Paříži. V roce 1970 absolvoval vědeckou aspiranturu na VŠE Praha, oboru finance a úvěr a získal titul CSc. Následnou habilitací na VŠE Praha, oboru finance v roce 1975, získal i titul docenta. Finančním makléřem se stává v roce 1993 po úspěšném složení Státních makléřských zkoušek na MF. Svou profesní kariéru započal v roce 1962 na Vysoké škole ekonomické jako docent a vedoucí katedry financí a úvěru. Pozici poradce a náměstka ministra zastává v letech 1982 – 1992 na Federálním ministerstvu financí. V letech 1987-1992 byl vedoucím české delegace při Stálé komisi devizové a finanční, RVHP. V následujících letech 1993 – 2006 se pohybuje ve sféře bankovnictví ve společnostech Investiční banka, Českomoravská hypoteční banka, Wüstenrot hypoteční banka na pozicích tiskový mluvčí, člen dozorčí rady, generální ředitel a předseda představenstva. Od roku 2008 působí na Bankovním institutu vysoká škola jako vedoucí katedry finančních obchodů. V letech 1998-2004 byl předsedou české delegace při Evropské hypoteční federaci a dosud je jejím členem. Od roku 2003 až do března roku 2010 byl předsedou Vědeckého grémia při České bankovní asociaci. Mezi publikace na nichž pracoval jako autor nebo spoluautor, patří Úvěrové obchody, Jak správně na hypotéky, Podnikové finance, Plánování a modelování finančních vztahů, Specializované bankovnictví, apod.

Ing. Monika Pavlíčková

obchodní ředitelka Universal Production Partners

Monika Pavlíčková vystudovala obor Ekonomika služeb a cestovního ruchu na Vysoké škole ekonomické v Praze. Působila ve společnostech Autodesk Inc., Hewlett-Packard, na Magistrátu hl. m. Prahy a ve společnosti IBM. V současné době zastává pozici obchodní ředitelky Universal Production Partners, která se zabývá tvorbou počítačových animací, postprodukcí a realizací vizuálních efektů. Je autorkou několika odborných publikací, v roce 2006 vyšel její román ze života manažerů Nádherná rána.

Ing. Marek Pavlík , Ph.D.

Sales Director M.C.TRITON

Marek Pavlík absolvoval na Fakultě podnikohospodářské v roce 1997. Po ukončení studia se věnoval oblasti marketingu a komunikace ve společnosti Pražské vodovody a kanalizace, a.s., ve stejné společnosti později i expanzní a akviziční politice. V roce 2003 nastoupil do společnosti M.C.TRITON na konzultantskou pozici, v roce 2014 se stal v této společnosti obchodním ředitelem. Na Vysoké škole ekonomické v Praze získal i doktorský titul, kromě poradenské činnosti působí také na vysoké škole CEVRO Institut, kde vyučuje o moderních trendech v řízení veřejné správy. Dále je místopředsedou řídícího výboru Klubu veřejné správy při České manažerské asociaci (ČMA), který má ambici zvyšovat prestiž veřejné správy především manažerským vzděláváním jejich zaměstnanců. S cílem podpořit malé podnikání především mimo hlavní město a tím zvýšit konkurenceschopnost se dlouhodobě snaží, jeho snahy vyústily až k vytvoření pořadu na České televizi, Srdce regionu. Je také spoluautorem publikace Jak úspěšně řídit obec a region.

Ing. Michal Petrman , CSc.

Poradce a auditor s manažerskými zkušenostmi

VŠE absolvoval v roce 1981. Poté pracoval 10 let v Poldi Steel, Kladno, jako vedoucí oddělení finančního plánování a kontroly. V letech 1991-1994 působil jako Manager, poté Senior Manager v divizi auditu, Deloitte Česká republika. V letech 1995-2003 byl partnerem a později vedoucím partnerem divize auditu Deloitte ČR. Od r. 2003 je vedoucím partnerem společnosti Deloitte Česká republika. Od roku 2006 je odpovědný i za řízení kanceláře firmy na Slovensku. Je členem Komory auditorů ČR. Od roku 2009 je členem vedení Deloitte Central Europe. V říjnu 2010 se stal členem užšího vedení Deloitte ve střední Evropě (ve funkci vedoucího partnera ho nahradil Josef Kotrba). Od roku 2013 působí jako consultant na University of New York v Praze a vyučující na VŠE. V současnosti zastává funkci poradce a auditora v několika dalších společnostech - Moneta Money Bank, NET4GAS, 6DAcademy a Allianz.

Ing. Milan Pitín

člen představenstva a výkonný ředitel Realitní společnost České spořitelny, a.s.

Milan Pitín je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze, kde vystudoval na Národohospodářské fakultě obor finance a účetnictví (1992). Celá jeho profesní kariéra je spjata s finanční skupinou České spořitelny, do které nastoupil v roce 1983. Nejdříve začínal jako pracovník pobočky v Jindřichově Hradci, po absolvování VŠE působil v mnoha různých pozicích v Praze, mj. jako vedoucí provozu výpočetního střediska, ředitel oblastní pobočky Praha 5 nebo ředitel Externí prodejní sítě Praha - východ. V roce 2006 byl členem dozorčí rady Stavební spořitelny České spořitelny, a.s. Od roku 2007 odpovídá V Realitní společnosti České spořitelny, a.s. jako člen představenstva a výkonný ředitel za Divizi Regiony, která působí po celé České republice prostřednictvím franšízové sítě realitních kanceláří.

Ing. Ondřej Poul , Ph.D.

Personal Lines Division ředitel ve společnosti Kooperativa

Ondřej Poul absolvoval na Fakultě Financí a účetnictví v roce 2000, následně zde získal i titul Ph.D. Svoji kariéru započal v oblasti pojišťovnictví již během studií, od roku 2003 pak působil v České pojišťovně. Následně nastoupil do pojišťovny AEGON, kde zastával pozice senior produktového manažera a vedl oddělení životního pojištění, svoji kariéru v AEGON zakončil po třech letech na pozici COO v roce 2016. Po krátké profesní přestávce, kterou věnoval rodině, nastoupil do společnosti Kooperativa. Své zkušenosti z oblasti pojišťovnictví předává na Vysoké škole ekonomické v Praze studentů, na Fakultě financí a účetnictví vyučuje předmět Teoretické a praktické aspekty životního pojištění.

Mgr. Michal Prokop

Hudebník a moderátor

Michal Prokop už během studií na Vysoké škole ekonomické působil jako kytarista a zpěvák skupiny Framus Five. Na 1. československém beatovém festivalu v roce 1967 byl vyhlášen nejlepším zpěvákem a po rozpadu Framus Five byl mj. členem divadla Semafor. Zkraje devadesátých let Michal Prokop opustil dráhu profesionálního zpěváka a pustil se do politiky nejprve jako poslanec, později jako náměstek ministra kultury (zde zúročil svá vysokoškolská studia kulturologie z filosofické fakulty UK ze druhé poloviny osmdesátých let), později opět jako poslanec. V letech 1998 – 2000byl ředitelem společnosti Praha 2000 – Evropské město kultury. Od roku 2002 byl členem Rady Českého rozhlasu, od roku 2004 až do skončení funkčního období v únoru 2006 byl jejím předsedou. V letech 1998 – 1999 připravoval a moderoval pro televizi Prima politickou talk show Nic ve zlým, od roku 2000 má v České televizi pořad Krásný ztráty, který již politickou orientaci daleko přesahuje. Posluchači Radia Beat byl Michal Prokop v kategorii osobnost uveden do Beatové síně slávy 2007. V roce 2008 pak vychází kompletní reedice všech šesti alb Michala Prokopa a Framus Five z let 1968-1989 v jednom dárkovém boxu pod názvem Pořád to platí. Michal Prokop je dále nositelem dvou zlatých a jedné platinové desky z let 2006 a 2007. Je rovněž důstojníkem francouzského Řádu umění a literatury.

Ing. Tomáš Prouza , MBA

státní tajemník pro evropské záležitosti

Tomáš Prouza absolvoval obor mezinárodní politika a diplomacie na Vysoké škole ekonomické a později získal titul MBA na britské Open University. Již během studia na VŠE pracoval v Americké obchodní komoře Praha a na Velvyslanectví ČR v USA. Následně působil v Nadaci Patriae a též jako ekonomický redaktor česko-anglického měsíčníku The Prague Tribune. V roce 2000 spoluzaložil a do roku 2004 řídil server Peníze.cz. V létě 2004 se stal náměstkem ministra financí s odpovědností za finanční trhy, Evropskou unii a mezinárodní vztahy, byl prvním Panem Euro v České republice a vybudoval základy pro přijetí eura u nás. Je známým obhájcem etiky a informační otevřenosti finančních institucí a prosazuje férový přístup ke klientům. Ochraně klientů se věnuje i jako expert Světové banky, připravoval například reformu dohledu nad finančním trhem nebo systém ochrany spotřebitelů v Lotyšsku, Estonsku či Ázerbájdžánu, je spoluautorem diagnostiky Světové banky pro srovnání ochrany spotřebitelů na finančním trhu. V současné době působí jako spolumajitel a ředitel pro péči o klienty finančně-poradenské firmy Partners For Life Planning, řídí divizi Partners bankovní služby a vystupuje v televizním pořadu Krotitelé dluhů. Na začátku února 2014 jej předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka jmenoval státním tajemníkem pro evropské záležitosti při Úřadu vlády ČR.

Ing. Leoš Pýtr , CSc.

Předseda představenstva Equa Bank a.s.

Leoš Pýtr je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze, kde později získal i titul kandidáta věd. Svou profesní kariéru zahájil jako asistent na fakultě zahraničního obchodu VŠE. V roce 1982 nastoupil do Státní banky československé, kde pracoval v odboru měnových kurzů a krátce i v nově založeném odboru bankovního dohledu. V roce 1992 se stal jedním z prvních pracovníků nově zakládané Giro Credit banky Praha. a.s., kde řídil odbory Treasury a investičního bankovnictví. Od roku 1996 byl členem představenstva banky. V roce 1998 se stal předsedou představenstva a generálním ředitelem První městské banky, a.s. Tuto funkci vykonával až do roku 2002, kdy po vstupu nového majoritního akcionáře přešel na pozici místopředsedy představenstva a ředitele divize finančních trhů. V roce 2004 byl jmenován ředitelem sekce bankovní regulace a dohledu v ČNB. Od roku 2008 je prezidentem a předsedou představenstva Banco Popolare Česká republika, a.s. Po převzetí Banco Popolare nově vzniklou Equa Bank, stanul ve vedení společnosti jako předseda představenstva.

JUDr. Ing. Zdeněk Radil

Bývalý generální ředitel a předseda představenstva společnosti Lobkowicz, a.s.

Vystudoval VŠE a právo na UK. Svou kariéru odstartoval v ČNB, poté působil jako Head of Risk Management v SPT TELECOM a AliaChemu. V r. 1999 nastoupil do společnosti Alcatel na pozici treasurera, byl také manažerem společnosti Deloitte & Touche. V r. 2005 byl jmenován výkonným ředitelem pro řízení rizik skupiny ČESKÝ TELECOM, dále zastával funkci výkonného ředitele pro interní audit a řízení rizik ve skupině Telefónica. Od roku 2005 do roku 2016 byl zodpovědný za celkové řízení společnosti Lobkowicz, a.s. na pozici generálního ředitele a předsedy představenstva. Je také předsedou dozorčí rady společnosti BGS Energy Plus, a.s. což je holdingová společnost působící v oblasti obnovitelných zdrojů energie. Je také Viceprezidentem České asociace treasury a Generálním tajemníkem České asociace obchodníků s cennými papíry.

Ing. Josef Regner

Předseda Společnosti česko-arabské

Na VŠE absolvoval obchodní fakultu -obor zahraniční obchod v r. 1967. V letech 1973 – 1979 byl obchodním přidělencem čs. ZÚ Teherán. V období 1989 - 1997 působil jako generální ředitel a.s. Strojexport, od r. 1998 jako místopředseda představenstva SIMAT Praha a.s. Je předsedou Česko-jihoafrické obchodní komory, past presidentem Lions clubu Rokycany, do roku 2007 byl prezidentem Česko-arabské obchodní komory, v letech 1992-1997 byl členem World Economic Forum v Davosu.

Ing. Jiří Rusnok

guvernér ČNB, ekonom a politik

Jiří Rusnok je český ekonom a politik. Po studiu na Národohospodářské fakultě VŠE v Praze nastoupil do Státní plánovací komise jako referent v odboru dlouhodobých výhledů, později pracoval na Federálním ministerstvu pro strategické plánování jako vedoucí oddělení sociální strategie. V letech 1992–1998 byl poradcem a vedoucím sociálně-ekonomického oddělení Českomoravské konfederace odborových svazů. V srpnu 1998 byl jmenován do funkce náměstka ministra práce a sociálních věcí. V lednu 1998 vstoupil do ČSSD. Ministrem financí byl od 13. dubna 2001, kdy ve funkci nahradil Pavla Mertlíka. Od roku 2002 do března 2003 ve Špidlově vládě byl ministrem průmyslu a obchodu. Po odchodu z aktivní politiky od května 2003 pracuje jako poradce Výkonné rady ING pro Českou a Slovenskou republiku. Od srpna 2006 zastává funkci předsedy představenstva akciové společnosti ING Penzijní fond a zároveň působí jako prezident Asociace penzijních fondů. Od června 2006 do června 2009 byl předsedou Výboru pro finanční trh, poradního orgánu bankovní rady ČNB. Od června 2009 byl jmenován členem prezidia Rady pro veřejný dohled nad auditem, které ho následně zvolilo za prezidenta této instituce. Byl také jmenován členem poradního orgánu „NERV“ (Národní ekonomické rady vlády). Od června 2013 do ledna 2014 byl předseda tzv. úřednické vlády České republiky. S účinností od 1. března 2014 jej prezident Miloš Zeman jmenoval členem bankovní rady ČNB. Od roku 2016 je guvernér ČNB.

Ing. Pavel Řehák , MBA

CEO ve společnostech VIGO Investments a Direct pojišťovna, a.s.

Pavel Řehák vystudoval Fakultu mezinárodních vztahů, obor mezinárodní vztahy a podnikání na VŠE a Northwestern University na Kellogg Graduate School of Management, kde získal titul MBA. Pracoval ve společnosti McKinsey & Company jako Associate Principal a podnikal ve společnostech ProTec Mohelnice a Neros International. Později začal pracovat v České pojišťovně - nejdříve jako náměstek pro marketing a klientskou segmentaci a od poloviny roku 2010 do 2013 ve společnosti Česká pojišťovna a.s. zastával pozici generálního ředitele. Nyní působí mimo jiné jako generální ředitel ve společnostech VIGO Investments a DIRECT pojišťovna a.s.

Ing. Sára Saudková

Fotografka

Na VŠE vystudovala v r. 1990 obor Ekonomika práce. Pracovala jako modelka a asistentka fotografa Jana Saudka. V televizi Nova uváděla pořad Peříčko. Je manažerkou Jana Saudka - připravuje jeho výstavy, knihy, stará se o obchodní stránku jeho tvorby. Koncem 90. let začala sama fotografovat. Vystavuje u nás i ve světě, její snímky pro značku Absolut byly k vidění v Paříži.

Doc. Ing. Miroslav Sedláček , CSc.

Vědec, vynálezce

Miroslav Sedláček absolvoval na Vysoké škole ekonomické v Praze. Největších úspěchů ale dosáhl v oboru, který nestudoval. Vynalezl odvalovací turbínu, díky které je možné vyrábět energii i z pomaleji tekoucích vodních toků či mořského přílivu a odlivu. Za svůj vynález byl dokonce nominován na Evropskou cenu v kategorii „Výzkum“ pro vynálezce roku 2016. Tato cena je udělována Evropským patentovým úřadem. V současné době působí na Katedře ekonomiky a řízení ve stavebnictví na Fakultě stavební ČVUT.

Mgr. Ing. Petr Severa , LL.M.

advokát, partner advokátní kanceláře WEIL, GOTSHAL & MANGES s.r.o. advokátní kancelář

Petr Severa vystudoval Fakultu financí a účetnictví VŠE a Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Akademický titul LL.M. získal jako stipendista Fulbrightovy nadace na Harvard University School of Law v USA. V současné době působí Petr Severa jako advokát a partner pražské kanceláře Weil, Gotshal & Manges. V rámci její činnosti se podílel na velkém počtu významných transakcí v oblasti fúzí a akvizic, obchodního a soutěžního práva, práva zadávání veřejných zakázek a regulace energetiky. Intenzivně se věnuje rovněž sporné agendě. Prestižními ratingovými publikacemi Chambers Europe a Chambers Global, PLC Which Lawyer?, European Legal 500 a IFLR 1000 je pravidelně doporučován jako jeden z předních odborníků v oblasti práva fúzí a akvizic a obchodního práva v České republice.

JUDr. Ing. Otakar Schlossberger , Ph.D.

český právník a ekonom, zaměřený na oblast bankovnictví; předseda představenstva společnosti AKCENTA, vedoucí katedry bankovnictví a pojišťovnictví VŠFS, externí odborný asistent katedry bankovnictví a pojišťovnictví FFÚ VŠE, poradce a lektor v oblasti platebního styku a bankovnictví

Otakar Schlossberger absolvoval obor Finance a úvěr na Vysoké škole ekonomické roku 1981, obor Právo na Právnické fakultě Univerzity Karlovy roku 1990 a doktorské studium v oboru Hospodářská politika a správa opět na VŠE roku 2007. Od roku 1981 působil v bankovnictví v různých pozicích. Od 1984 pracoval ve Státní bance československé v Bruntále, od roku 1990 v Komerční bance (přičemž mezi 1991-2000 na vedoucích pozicích v oblasti platebních operací a bankovních služeb). Dále působil v České spořitelně a Raiffeisenbank, opět ve vedoucích pozicích v oblasti provozu a bankovních služeb. V roce 2002 byl Poslaneckou sněmovnou Parlamentu ČR zvolen do funkce finančního arbitra ČR, kterou vykonával v období 2003-2007. Několik let byl předsedou Komise pro platební styk a platební instrumenty při České bankovní asociaci, v současné době se profesně angažuje v Asociaci družstevních záložen jako člen Legislativně-právní komise. Publikuje odborné statě např. v časopise Bankovnictví, Ekonomu apod., je autorem několika skript a učebních textů. Od roku 2008 vykonává funkci předsedy představenstva společnosti AKCENTA, spořitelní a úvěrní družstvo se sídlem v Hradci Králové. V roce 2009 byl zvolen do čestné funkce předsedy předsednictva sdružení SOS dětské vesničky ČR. Od roku 1997 působí jako pedagog na VŠE v Praze (katedra bankovnictví a pojišťovnictví), řadu let také pracoval pro Bankovní institut Vysoká škola, kde byl vedoucím katedry Bankovních obchodů a později prorektorem pro magisterské studium (do roku 2008). Od května 2010 působí jako vedoucí katedry bankovnictví a pojišťovnictví Vysoké školy finanční a správní, první soukromé ekonomické university v České republice.

Ing. Tomáš Síkora , MBA

CEO CreaSoft, bývalý výkonný ředitel České asociace pojišťoven

Tomáš Síkora absolvoval VŠE v Praze obor mezinárodní vztahy, bankovnictví - pojišťovnictví. V roce 2008 získal titul MBA B.I.B.S./Notingham Trent University. Svojí kariéru začínal při studiu na VŠE v oblasti zprostředkování finančních produktů, poté založil několik společností působících v oblasti financí a pracoval jako jejich výkonný ředitel a jednatel. V roce 2005 působil jako poradce v oblasti distribuce finančních produktů. Mimoto působil v několika finančních asociacích jako prezident, člen předsednictva a dozorčí rady. Od 2006 do 2015 byl výkonným ředitelem České asociace pojišťoven a od roku 2009 předsedou Výboru pro finanční trh ČNB. Je členem expertní skupiny ministerstva financí pro sjednocení pravidel distribuce na finančním trhu a členem Rady vlády pro bezpečnost silničního provozu. Od roku 2016 působí jako CEO ve společnosti CreaSoft, s.r.o.

Ing. Miroslav Singer , Ph.D.

Bývalý guvernér ČNB

Na VŠE absolvoval obor Matematické metody v ekonomii v r. 1991, poté absolvoval doktorské studium na University of Pittsburgh, kde v r. 1995 získal titul PhD. Od r. 1993 pracoval též v Národohospodářském ústavu AV ČR a v CERGE-EI naposledy na pozici zástupce ředitele. Od r. 1995 působil ve skupině Expandia, v letech 2000 - 2001 byl CEO skupiny. Od r. 2001 pracoval na postu ředitele v PWC, od r. 2004 vyučuje na VŠE, kde je zároveň členem katedry ekonomie. V r. 2005 byl nejprve viceguvernérem České národní banky a s platností od 1.7.2010 byl prezidentem jmenován jejím guvernérem. Od roku 2017 působí jako ředitel institucionálních vztahů a hlavní ekonom společnosti Generali CEE Holding.

Ing. Daniel Stach

Redaktor, hlavní moderátor redakce vědy České televize

Daniel Stach je absolventem magisterského studia mezinárodního obchodu na Fakultě mezinárodních vztahů. Kromě Vysoké školy ekonomické v Praze studoval i na Univerzitě Karlově, kde získal bakalářský v oboru mediální komunikace. Kariéru v médiích zahájil již se zkušenostmi z moderování sportovních akcí a to na rádiu Wave v pořadu o netradičních sportech. Od roku 2010 působí v České televizi, od roku 2012 moderuje pořad Hyde Park Civilizace. V září 2016 se stal dokonce hlavním moderátorem redakce vědy České televize a působí i v pořadu Věda 24. Za svůj přínos byl oceněn i Medailí Vojtěcha Náprstka za zásluhy v popularizaci vědy, kterou uděluje Akademie věd ČR.

Ing. Roman Stupka , MBA

Zakladatel a majitel PeStrateEx s.r.o.

Roman Stupka vystudoval Mezinárodní obchod na Vysoké škole ekonomické v Praze, kde získal inženýrský titul. Následně získal i titul MBA a to na Katz University of Pittsburg. Stojí za transformacemi společností jako je Česká pojišťovna a Český Telekom, od roku 2006 působil čtyři roky jako CEO pro Ericsson Česká republika. V posledních letech se zabývá zejména transformacím a pomoci společnostem, které potřebují nabrat druhý dech nebo nastartovat další růst a rozvoj. Jeho oborem v PeStrateEx s.r.o. je nyní konzultantská činnost v oblasti strategie a inovace.

Ing. PhDr. Jiří Stýblo , CSc.

Člen rady expertů České manažerské asociace a vysokoškolský pedagog

Jiří Stýblo je absolvent Vysoké školy ekonomické v Praze, Fakulty obchodní a Fakulty řízení, a absolvent Filosofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Dále je členem řady řídících orgánů firem, převážně se zaměřením na rozvoj personálních znalostní firmy apod. Od roku 1999 působí jako hostující profesor Masarykova ústavu vyšších studií Shefield Hallam University v programech MBA a MSc v oboru management lidských zdrojů. Pravidelně spolupracuje s CMC Graduate School of Business v Čelákovicích. Publikoval desítky odborných knih z oboru managementu, zejména personálního, napsal na stovky odborných článků - pravidelně přispívá do Moderního řízení, Hospodářských novin, Ekonoma a Profitu. Účastnil se řady mezinárodních kurzů a seminářů, ať již v ČR nebo v zahraniční. Poskytuje aktivní poradenskou činnost předním českým i zahraničním podnikům a finančním institucím jako IPS a.s., IPB a.s., Česká pošta, Státní tiskárna cenin, Vítkovice - Prodeco, Česká spořitelna, Schöller. V současné době je členem rady expertů České manažerské asociace a také působí jako vysokoškolský profesor na Vysoké škole finanční a správní.

Ing. Marek Svačina

Sportovní redaktor ČT

Marek Svačina je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze, v roce 1991 nastoupil jako externí člen Redakce sportu ČT, kde byl v roce 1997 zaměstnán jako redaktor. V současné době komentuje jako přímé přenosy, tak působí jako moderátor nejrůznějších pořadů České televize v oblasti sportu. Mimo to zastával i funkce dramaturga a figuruje i v pořadu Branky, body, vteřiny.

Ing. Petr Svěcený

Sportovní komentátor, moderátor

Petr Svěcený vystudoval Vysokou školu ekonomickou, ovšem v oboru se moc nepohybuje. Od svých šestnácti let pracoval v Redakci sportu České televize, kde se specializoval především na fotbal. Dnes známý sportovní komentátor komentoval především přímé přenosy z Ligy mistrů, z mistrovství světa i z olympijských her. Za svého působení v České televizi se dramaturgicky staral také o magazín extrémních sportů Maxtreme. Čtyři roky byl spoluautorem a moderátorem zábavného pořadu Svět rekordů a kuriozit. Po odchodu z České televize působil jako ředitel obchodu a komunikace fotbalového týmu Mladá Boleslav, odkud přestoupil do managementu ČMFS jako ředitel PR a tiskový mluvčí, kde své působení ukončil koncem roku 2010. V poslední době natočil sérii zábavně-cestovatelských epizod „Výletníci“.

Ing. Karel Svoboda

Výkonný ředitel v EY

Karel Svoboda absolvoval VŠE Praha (1992); dále postgraduální studium statistiky v USA na Texas A&M University, College Station (1994). V letech 1995–1997 byl odborným asistentem na VŠE, v letech 1998–2000 pracoval v pozici Actuarial Manager v Commercial Union životní pojišťovna. Od června 2000 do října 2001 působil v ČSOB jako pojistný matematik, od listopadu 2001 do 31. července 2008 byl členem představenstva ČSOB Pojišťovny a ředitelem divize životního pojištění. Od 1. srpna 2008 byl Karel Svoboda členem vrcholového výkonného vedení ČSOB ve funkci vrchního ředitele pro oblast řízení Zpracování operací a služby. Počátkem r. 2011 se ale stává generálním ředitelem ČSOB Penzijního fondu Stabilita a odchází z vrcholového výkonového vedení ČSOB. V souvislosti s tímto profesním posunem, obsazuje i post viceprezidenta Asociace penzijních fondů ČR.

Ing. Jan Sýkora , MBA

Šéf a předseda představenstva Wood & Company

Získal titul inženýr na VŠE a dále titul MBA v Rochester Institute of Technology. Do roku 1993 se věnoval řadě studentských profesí jako např. průvodce turistů, práce pro Světovou Banku, překladatel, od roku 94 působí ve společnosti Wood & Company, kde se stal šéfem a předsedou představenstva. Je aktivní ve statutárních orgánech dalších pěti společností.

Ing. Michal Šaňák

Člen představenstva společnosti RSJ a.s.

Michal Šaňák vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze se specializací na informační technologie, peněžní ekonomii a bankovnictví. Od roku 2001 pracuje ve společnosti RSJ, která je jedním z nejvýznamnějších obchodníků na světových finančních trzích. Michal Šaňák se od počátku podílel na zahájení algoritmického obchodování RSJ a tvorbě technologického zázemí společnosti, zejména vývoji black boxů a budování veškeré technologické infrastruktury. Na pozici CIO aktuálně odpovídá za celou infrastrukturu pro algoritmické obchodování v oblasti technologií a komunikací, což představuje zejména návrh a vývoj vlastních systémů a veškeré vztahy s burzami a třetími stranami.

Ing. Bohuslav Šantrůček

Výkonný ředitel skupiny CEE Group

Bohuslav Šantrůček vystudoval obor Ekonomika dopravy a spojů na Fakultě národohospodářské VŠE Praha (1983). Ihned po skončení studia nastoupil do ČSA, kde byl zodpovědný za vypracovávání rozpočtu a celého plánu podniku. Od roku 1986 pak přešel do obchodních složek a úspěšně vedl zastoupení ČSA nejdříve v Dánsku, pak v Řecku a naposled ve Velké Británii. Na počátku 90. let byl též náměstkem GŘ pro finance a v této funkci vedl první jednání o nákupu letadel B 737 do flotily ČSA. V letech 2004 až 2005 byl viceprezidentem ČSA pro marketing a prodej. Zaujaly ho však možnosti nabízené prodejem leteckých služeb prostřednictvím nových technologií, a proto přijal novou výzvu v podobě pozice výkonného ředitele skupiny CEE Group, která má distribuční práva pro GDS Galileo a zastupuje nyní i další technologické firmy z oboru cestovního ruchu v celkem 11 zemích. Po řadě projektů v ČSA tak s odpovědností jemu vlastní za poslední rok otevřel již dvě nové úspěšné dceřiné firmy – v zemích, které jsou pro nové technologie velmi perspektivní – v Albánii a Srbsku.

Ing. Michal Ševera , CSc.

Jednatel společnosti SMG s.r.o.

Na VŠE vystudoval v r. 1973 Fakultu obchodní, v r. 1985 dokončil studiu, na Fakultě obchodní VŠE Bratislava. V letech 1973-1983 a 1991 pracoval ve Výzkumném ústavu obchodu, v letech 1984 - 1988 v obchodu s průmyslovým zbožím. Od r. 1991-2006 byl jednatelem společnosti GfK Praha a od r. 2000 jednatelem společnosti Incoma Research. Od roku 2007 je jednatelem poradenské firmy SMG (Strategy-Marketing-Growth). Spoluzakládal podnikatelskou asociaci Svaz obchodu a cestovního ruchu v roce 1990. Do současnosti byl členem představenstva i 1. viceprezidentem. Je dlouholetým členem Vědecké rady fakulty mezinárodních vztahů VŠE Praha.

Ing. Petr Šimůnek

Šéfredaktor magazínu Forbes pro Českou republiku

Na VŠE vystudoval v r. 1991 obor Ekonomika zahraničního obchodu, v letech 1989-1991 též absolvoval mimořádné studium na Fakultě žurnalistiky UK. Od r. 1992 působil v MF DNES, nejprve jako reportér, poté v různých pozicích a v letech 2001 - 2005 jako zástupce šéfredaktora. V letech 1992 - 1993 byl též reportérem prestižní Austrian Presse Agentur, Prague (APA) a v letech 1998 - 2002 moderátorem politické talkshow na TV Prima. Stejnou pozici zastával další tři roky na rádiu Frekvence 1, od r. 2005 opět na TV Prima. Byl dlouholetým šéfredaktorem Hospodářských novin. V roce 2011 se ujal stejné funkce pro časopis Forbes v rámci České republiky.

Ing. Petr Šmída

Předseda představenstva Alfa Bank, spoluzakladatel investiční skupiny Enern

Petr Šmída absolvoval na Vysoké škole ekonomické v Praze v roce 1988. Na počátku 90. let úspěšně privatizoval společnost Multiservis a svojí kariéru následně odstartoval v koncertu General Electric, kde následujících pět let působil jako CEO pro Českou republiku a současně figuroval v letech 1998 - 2002 ve GE Money. Následně rok působil jako Senior Vice Prezident GE Consumer Finance s odpovědností za Global Quality. Od roku 2003 zastává významné vrcholové pozice největší ruské soukromé banky Alfa Bank, působí i ve správní radě, kde od roku 2011 zodpovídal za strategii a rozvoj lidského potenciálu. Jako generální ředitel Alfa Bank v období let 2003 - 2008 dostal banku až na vedoucí pozici v oblasti privátního bankovnictví v Rusku a za jeho vedení banka získala celou řadu mezinárodních ocenění. Ve vedení Alfa Bank působí dodnes. V roce 2010 pak spoluzaložil investiční skupinu Enern, do jejího portfolia v současné době spadá například Slevomat.cz, Rohlik.cz, DámeJídlo.cz, Twisto nebo ROIHUNTER.

Ing. Jarmila Špryňarová

Předsedkyně D R U P O L, výrobní družstvo

Jarmila Špryňarová vystudovala zahraniční obchod na VŠE a Kurz vrcholového managementu v Izraeli. V letech 1965-1972 působila jako odborný referent ve společnosti ČEDOK, v letech 1972-1973 jako tlumočnice ve společnosti J.E.Lesser Ltd. a později dva roky jako překladatelka pro Mezinárodní hotely Praha. Od roku 1974 působila jako ekonomická ředitelka ve společnosti DRUPOL (výrobní družstvo) a od roku 1990 je její předsedkyně. Zároveň je finalistkou soutěže Manager roku 2002, držitelka titulu LADY PRO 2007 a členkou kontrolní komise Svaz českých a moravských výrobních družstev. DRUPOL byl v roce 2004 oceněn v rámci Českých 100 nejlepších podniků.

Ing. Libor Šrámek

Předseda představenstva AUTOBOND GROUP a.s.

Absolvoval v roce 1980 Fakultu obchodní, specializaci Ekonomika zahraničního obchodu na VŠE v Praze a v r. 1991 Diplomové studium na Europian Business School v Praze. V letech 1980-1990 pracoval v PZO ŠKODAEXPORT (později a.s.), nejdříve jako referent, poté vedoucí oddělení a nakonec jako ředitel obchodní skupiny. V roce 1990 zpracoval transformační projekt této obchodní skupiny do samostatného právního a podnikatelského subjektu CONTEST s.r.o., kde zaujal místo ředitele a jednatele. Contest se v tom samém roce stal prvním výhradním dovozcem automobilů Suzuki do ČR. V roce 1993, po krátkém účinkování ve firmě CYKLOCENTRUM s.r.o., následně pomáhal založit KIA MOTORS CZECH s.r.o., výhradního dovozce automobilů KIA do ČR, kde se stal na dlouhých 12 let generálním ředitelem a jednatelem. Od roku 2006 byl předsedou představenstva AUTOBOND GROUP a.s., kterou rovněž projektoval, jíž je spolumajitelem, a která je mj. největším prodejcem automobilů KIA a Suzuki na českém trhu. V současnosti působí ve stejném podniku ve funkci předsedy dozorčí rady.

Ing. Jaromír Štětina

poslanec Evropského parlamentu

VŠE vystudoval v r. 1967, v r. 1968 pracoval v Mladé frontě. V letech 1970 – 1978 dálkově vystudoval obor geologie na PŘF UK. Od 70. do 90. let uspořádal cca 25 přírodovědných a sportovních výprav na Sibiř a do asijských zemí. V r. 1989 spoluzaložil Syndikát novinářů a nastoupil do Lidových novin, kde byl v letech 1993-1994 šéfredaktorem. Od r. 1994 je šéfredaktorem soukromé novinářské agentury Epicentrum. Je autorem mnoha statí, knih, dokumentárních filmů a rozhlasových a televizních pořadů. Je zakladatelem humanitární organizace Člověk v tísni a zakladatelem českého raftingu. V roce 2004 byl zvolen do senátu ČR. Po celou dobu svého mandátu je členem Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost, od roku 2008 vykonává funkci místopředsedy tohoto výboru. Od r. 2014 se ujal funkce poslance Evropského parlamentu. Zde je místopředsedou Výboru pro obranu (SEDE) a je členem Výboru pro zahraniční věci (AFET).

Ing. Václav Štrupl

Spoluzakladatel a CEO společnosti Bonami

Václav Štrupl v roce 2011 úspěšně ukončil studium na Fakultě informatiky a statistiky v oboru Informační systémy a technologie. V té době měl již pracovní zkušenosti jako konzultant ve společnosti Dobrý web. Poté spoluzaložil internetovou agenturu H1.cz a i po jejím prodeji zde zastával řídící funkci. V roce 2003 založil dnes již úspěšnou společnost Bonami.cz, která se specializuje na prodej designového nábytku a doplňků. Od roku 2015 je navíc partnerem v investiční společnosti MITON CZ.

Ing. Tomáš Tarcala

General Manager Retail Czech/Slovakia at Douwe Egberts

Tomáš Tarcala je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze, oboru Mezinárodní obchod. Do společnosti Sara Lee nastoupil v roce 2012 po více než 17letých zkušenostech a působení ve společnostech Reckitt Benckiser a Stock Plzeň Božkov. V rámci Reckitt Benckiser pracoval na nejrůznějších pozicích, a to v České republice, Spojených státech, Velké Británii či Hong Kongu. Ve Stocku Plzeň zastával od roku 2009 funkci marketingového ředitele. Od r. 2012 zastává funkci generální ředitele obchodu ve společnosti Douwe Egberts.

Ing. Josef Tauber

člen správní rady Fondu pojištění vkladů, poradce prezidenta České bankovní asociace

Na VŠE vystudoval v r. 1971 Fakultu výrobně ekonomickou. V letech 1971 - 1973 pracoval v PZO Centrotex, poté v období 1973 - 1979 v ČSOB. V letech 1979 - 1981 působil v Ost-West Handelsbank AG ve Frankfurtu. V ČSOB působil dále v letech 1981-1986 v oblasti devizových finančních úvěrů, poté do r. 1990 v Reprezentaci ČSOB ve Frankfurtu a do roku 1993 v dceřiné bance ČSOB Prager Handelsbank, Frankfurt. V období 1993 - 2001 pracoval v ČSOB ve funkci místopředsedy představenstva, v letech 2001 až 2003 pak v různých vedoucích funkcích v Interbance a.s., Praha. V letech 2003-2008 působil v ČEB a.s. Od r. 2009 se stal výkonným ředitelem České bankovní asociace. 1.9.2011 ho ve funkci nahradil Pavel Štěpánek.

Ing. Martin Tlapa , MBA

Náměstek ministra zahraničních věcí ČR

Na VŠE vystudoval Fakultu obchodní v r. 1989, v r. 2002 získal titul MBA ČVUT/Sheffield Hallam University. V letech 1989 - 1991 pracoval jako odborný pracovník Výzkumného ústavu vnějších ekonomických vztahů, v letech 1991 - 1992 působil na Federálním ministerstvu zahraničního obchodu, poté byl 4 roky tajemníkem pro ekonomické záležitosti Velvyslanectví ČR v Kanadě. Od r. 1996 působil v agentuře CzechTrade jako náměstek GŘ, výkonný ředitel, v letech 2000 - 2004 jako generální ředitel. Od r. 2004 působí na MPO jako náměstek ministra. Je předsedou Řídící rady CzechTrade, členem dozorčí rady ČEB, EGAP. Je autorem řady článků k zahraničně obchodním vztahům a manažérského stylu řízení ve veřejném sektoru. Na Ministerstvu průmyslu a obchodu ČR řídí sekci Evropské unie a mezinárodní konkurenceschopnosti. Od 1. listopadu 2012 byl jmenován předsedou vlády České republiky náměstkem státního tajemníka pro evropské záležitosti, od stejného dne pracoval na Úřadu vlády České republiky. Své angažmá zde ukončil v roce 2014 a od 1. března 2014 jej ministr zahraničních věcí ČR Lubomír Zaorálek jmenoval svým náměstkem pro mimoevropské země a ekonomickou diplomacii.

doc. Ing. Josef Tošovský

předseda Institutu pro finanční stabilitu, Basilej

Josef Tošovský absolvoval Vysokou školu ekonomickou, obor Ekonomika a řízeni zahraničního obchodu v roce 1973. Po ukončení studia nastoupil do ústředí Státní banky československé v Praze. V letech 1984-1985 pracoval v londýnské pobočce Živnostenské banky jako ekonom, 1989 jako náměstek ředitele. V prosinci 1989 byl jmenován předsedou Státní banky československé, která pod jeho vedením začala plnit funkci samostatné centrální banky. V roce 1993 byl jmenován guvernérem České národní banky. Patří ke skupině předních českých ekonomů, kteří realizovali transformaci české ekonomiky na tržní principy. Má výrazný podíl na protiinflační měnové politice, na politice stabilního měnového kursu a na úsilí o dosažení volné konvertibility české koruny. Podařilo se mu úspěšně zvládnout provedení odluky české koruny od koruny slovenské při měnovém rozdělení Československa v únoru 1993. V roce 1998 se na VŠE habilitoval jako docent pro obor finance. V prosinci 1997, době vnitropolitické krize po demisi Klausova kabinetu byl jmenován premiérem a pověřen sestavením vlády. Po uspořádání předčasných voleb do Poslanecké sněmovny odstoupil z funkce předsedy vlády v červenci 1998 a byl znovu jmenován guvernérem České národní banky. Koncem roku 2000 rezignoval a nastoupil do čela Institutu finanční stability, který je součástí Banky pro mezinárodní platby v Basileji. V roce 2007 kandidoval na místo šéfa Mezinárodního měnového fondu ve Washingtonu. Je držitelem řady prestižních cen a vyznamenaní (Centrální bankéř roku 1993, Evropský manažer roku 1994; Cena Karla Engliše, 1995 Evropsky bankéř roku, Čestný doktorát-Mendelova universita Brno, 2002 a další).

Ing. Tomáš Trčka

Business Executive with More than 20 Years of Experience in Corporate and Start-Ups

Po absolvování fakulty informatiky a statistiky na Vysoké škole ekonomické v Praze zastával významné manažerské funkce ve finančním sektoru. V letech 2001 - 2004 působil jako ředitel prodeje fondů nizozemské finanční skupiny ABN AMRO Bank. V roce 2005 zastával pozici ředitele prodejní sítě v životní větvi americké pojišťovací společnosti AIG. Od roku 1995 je držitelem makléřské licence. V listopadu 2006 byl jmenován do funkce předsedy představenstva a generálního ředitele společnosti REICO investiční společnost České spořitelny. Od března 2014 působí ve společnosti Clevermaps.

Ing. Dana Trezziová

Partnerka ve společnosti BDO Tax

Dana Trezziová je partnerkou ve společnosti BDO Tax s.r.o., která je součástí mezinárodní sítě BDO. Je registrovanou daňovou poradkyní a zakládající členkou české pobočky International Fiscal Association a rovněž Komory daňových poradců České republiky. Je soudní znalkyní v oboru účetní evidence, daní, cel a mezd. Od roku 1991 pracuje v daňové oblasti, z toho 14 let ve společnostech \\\"Big4\\\" a od 1998 do 2005 jako vedoucí partner daňového oddělení jedné z nich. V letech 2005-2007 byla v pozici náměstkyně ministra financí zodpovědná za řízení odborů ministerstva v oblasti legislativy přímých a nepřímých daní, cel a účetnictví a řídila více než 23 000 pracovníků české daňové a celní správy. Dana se specializuje především na poradenství v pracovněprávních vztazích z pohledu daně z příjmů právnických a fyzických osob, DPH a pojistného na veřejnoprávní pojištění, dále má rozsáhlé zkušenosti v zastupování klientů v daňovém řízení a v daňových sporech v oblasti přímých i nepřímých daní a cel.

Ing. Jan Tuček

Ředitel výzkumné agentury STEM/MARK

Jan Tuček vystudoval Vysokou školu ekonomickou – ekonomickou statistiku a demografii. Působil na ČSÚ např. jako vedoucí sčítání lidu 1991 v Praze, ředitel Městské správy Praha, místopředseda ČSÚ. Absolvoval mnoho studijních pobytů v zahraničí, má dlouholeté zkušenosti se statistickými šetřeními a analýzou dat. Od roku 2003 je ředitelem společnosti STEM/MARK, která se zabývá marketingovým výzkumem a byl také předsedou sdružení agentur výzkumu trhu SIMAR.

doc. Ing. Zdeněk Tůma , CSc.

Poradce společnosti KPMG Česká republika, bývalý guvernér ČNB

Vystudoval na VŠE Fakultu obchodní a poté na VŠE i pracoval. V r. 1986 nastoupil do Prognostického ústavu ČSAV jako vědecký aspirant. V letech 1993 - 1995 byl poradcem ministra na MPO a od r. 1995 byl hlavním ekonomem Patria Finance, a.s. Od r. 1998 byl výkonným ředitelem Evropské banky pro obnovu a rozvoj, v r. 1999 nastoupil do ČNB a stal se jejím viceguvernérem, v r. 2000 pak guvernérem. Je členem správní rady VŠE, Oborové rady CERGE Univerzity Karlovy, členem redakční rady časopisu Finance a úvěr a členem Vědecké rady ČVUT. Od r. 2007 se stal členem DR Národohospodářského ústavu AVČR. Po neúspěšné kandidatuře na primátora města Prahy, zůstal zastupitelem a mj. je poradcem KPMG Česká republika. Dne 15. října 2014 vystoupil z TOP 09.

Ing. Pavel Turek

Commercial Director ve společnosti Red Bull Air Race GmbH

Pavel Turek se narodil v roce 1971 v Ostravě. V letech 1989 - 1995 studoval zahraniční obchod na Vysoké škole ekonomické v Praze, kde také v roce 1995 na Fakultě mezinárodních vztahů promoval. Od roku 1992 pracoval pro jednoho z největších cigaretových koncernů Reemtsma. V roce 1996 odešel do centrály v Hamburku, kde měl na starosti oddělení globálního sponzoringu s ročním rozpočtem cca 2,5 miliardy korun. V Hamburku pracoval pro společnost Reemtsma dalších 7 let, po jejím převzetí britskou Imperial Tobacco pak strávil tři roky v Londýně. Jako zástupce hlavního sponzora, značky West, pracoval ve formuli 1 u týmu McLaren Mercedes téměř 10 let. V pozici PR manažera stáje měl na starosti jeden z největších rozpočtů ve formuli 1 a potažmo v celosvětovém sportu. Stal se průkopníkem a inovátorem různých koncepcí a myšlenek v mnoha oblastech sportovního sponzoringu, propagace, event managementu a PR. V letech 2001 - 2005 byl také odborným konzultantem brněnského Masarykova okruhu. Zastupoval AMD při jednáních s mezinárodními federacemi FIA, FIM či s promotérem MotoGP - mistrovství světa silničních motocyklů - agenturou Dorna. V současnosti je výkonným ředitelem agentury CDT & Partners, která se specializuje na podnikání ve sportovním a zábavním průmyslu a poskytuje služby především v oblasti sportovního marketingu a managementu sportovců. Akcionářskou základnu společnosti tvoří spolu s ním legendy motoristického sportu David Coulthard a Mick Doohan. V prostředí formule 1 pracuje bezmála 15 let a za tuto dobu se zúčastnil více jak 200 Grand Prix. Jednou z jeho aktivit je také příprava reportáží a rozhovorů přímo z míst závodů formule 1 pro televizi Nova.

Ing. Miloslav Vaněk

Bývalý generální ředitel Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových

Miloslav Vaněk absolvoval Vysokou školu ekonomickou, obor Automatizované systémy řízení, roku 1985. Dále studoval na UK v Praze a také na Pittsburghské univerzitě. Do roku 1990 byl hlavním ekonomem VDUP (Výstavba dolů uranového průmyslu, nyní Subterra), poté vykonával tři roky funkci ředitele Úřadu práce. V letech 1994-2003 byl 1. náměstkem ministra a od roku 2003 vykonává funkci generálního ředitele Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Je také členem dozorčí rady Národního vzdělávacího fondu a v minulosti zastával post místopředsedy správní rady VZP. V dubnu 2014 odstoupil ze své funkce.

prof. Ing. Jaromír Veber , CSc.

emeritní děkan Fakulty podnikohospodářské

Absolvent Fakulty výrobně-ekonomické Vysoké školy ekonomické v Praze, docent v oboru ekonomika průmyslu (r. 1988), docent v oboru podnikové hospodářství (r. 1999). V roce 2002 byl jmenován profesorem. Od roku 1994 byl vedoucím katedry managementu, od roku 2006 byl děkanem Fakulty podnikohospodářské VŠE v Praze. Odborně se zaměřuje na produktový a provozní management, management kvality a environmentu, prosperitu a výkonnost organizací, krizové řízení. Je autorem několika publikací z oblasti jak obecného managementu, tak managementu kvality, které mají své čtenáře mezi vysokoškoláky i pracovníky praxe. Je členem několika vědeckých rad a redakčních rad tuzemských i zahraničních časopisů.

Ing. Miloslava Veselá-Duchková

Ředitelka a jednatelka společnosti TOP EXPO CZ s.r.o.

Miloslava Veselá / Duchková je absolventkou Fakulty podnikohospodářské Vysoké školy ekonomické v Praze. Jejím životním krédem je \"Vše potřebné potkám cestou\". Ve svém profesním životě vystřídala několik pozic - v letech 1984 - 1987 působila jako vedoucí informačního oboru v Československé akademii věd, 1987 - 1989 jako finanční ředitelka Českého svazu výrobních družstev, 1990 - 1996 jako administrátor - prokurista v Nadaci ABF. Je zakladatelkou ABF, a.s. a dlouhou dobu působila jako generální ředitelka a předsedkyně představenstva. V roce 2008 založila společnost TOP EXPO CZ, s.r.o. orientovanou na integrovaný event marketing se specializací na obory DOPRAVA-ENERGETIKA-STAVEBNICTVÍ, která úzce spolupracuje s rezortními ministerstvy, organizacemi EU a významnými společnostmi.

Ing. Jiří Vévoda

člen představenstva a vrchní ředitel, CFO, ČSOB

Jiří Vévoda vystudoval VŠE v Praze a Joint European Studies Programme. V letech 2000-2004 pracoval v GE Capital v ČR, Irsku, Finsku a Švédsku. Do ČSOB přišel z poradenské firmy McKinsey & Company, kde působil v roli Associate Partner. Od roku 2010 je Jiří Vévoda členem vrcholového výkonného vedení a členem představenstva ČSOB, zodpovědným za oblast Lidské zdroje a transformace (2010), Produkty a podpůrné služby (2011-2012), CRO (2013-2014) a nyní CFO (od 07/2014).

Ing. Václav Vitha , MBA

Director, UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.

Na VŠE vystudoval v r. 1991 Obchodní fakultu, titul MBA získal v r. 2003 na University of Pittsburgh. V letech 1992 - 2002 pracoval v HVB Bank na různých manažerských a odborných pozicích v prodeji a řízení úvěrových rizik. Od r. 2002 - 2008 byl členem představenstva Volksbank a řídil oblast firemní klientely, international desk, financování nemovitostí, veřejného sektoru a trade finance. V současné době je vlastníkem avita consulting s.r.o. Od r. 2010 je ředitelem korporátního bankovnictví pro Prahu a Střední Čechy ve společnosti UniCredit Bank.

doc. Ing. Jiří Volf , CSc.

Předseda správní rady VŠE a člen správní rady UK a AMU, člen Akademického sněmu AV ČR a ředitel Daňové akademie s.r.o. v Brně.

Jiří Volf je původním povoláním typograf, absolvoval Vysokou školu ekonomickou, obor Ekonomika průmyslu. Vědeckou aspiranturu získal na Vysokém učení technickém v Brně, později byl jmenován docentem pro obor řízení a plánování. Má praxi v tiskárnách, podniku zahraničního obchodu, ve Zbožíznaleckém ústavu, v Ústavu školských informací, ve státní správě a na třech českých univerzitách. Zaměřuje se na ekonomiku řízení a financování veřejných služeb. Od roku 1993 pracoval na Ministerstvu financí jako ředitel odboru, náměstek ministra a státní tajemník. Téměř 50 publikovaných statí, studií a spoluautor několika publikací včetně skript. Od roku 2008 je důchodce, ale je stále aktivní jako člen správních rad pěti vysokých škol včetně VŠE, člen vědeckých rad na třech univerzitách. Působil v několika poradních orgánech několika vlád a v dalších řídících orgánech státních a obchodních organizací za Ministerstvo financí. V roce 2010 jej již po několikáté jmenovala vláda zástupcem státních orgánů v Akademickém sněmu AV ČR.

Ing. Michal Voráček , CSc.

Mediální poradce a podnikatel

VŠE, obor ekonomika zahraničního obchodu, vystudoval v r. 1981, poté pracoval v PZO Artia, VŠP, HN a na VŠE. 1987 aspirantura VŠE, katedra zahraničního obchodu a získání titulu CSc. V r. 1989 nejprve založil ekonomický týdeník Profit, a.s., poté jako partner mediální spol. Ringier v ČR a SR, od r. 1991 byl jejím předsedou představenstva a GŘ a dále postupně předsedou představenstva v mnoha českých a slovenských mediálních společnostech. V r. 1993 uvedl na trh deník Blesk, po odchodu z Ringier ČR řídil řadu projektů v obl. tisk. a elektron. médií a multimédií, založil a řídil řadu firem v oblasti reklamy, audiotexu, distribuce i polygrafie, byl členem statut. orgánů mnoha mediálních společností v ČR a v zahraničí, např. TV Nova, TV Prima, PNS, VLP, Sparta Praha Fotbal, a.s. atd. Nyní je předsedou dozorčí rady Médea, a.s., předsedou dozorčí rady E-Centrum, a.s. Působí a působil jako poradce v mediální oblasti marketingu a public relations pro desítky významných českých a světových firem.

Ing. Věra Výtvarová

Vedoucí auditorských služeb PwC

Věra Výtvarová (dříve Zavadilová) vystudovala obor účetnictví a finanční řízení na Fakultě financí a účetnictví VŠE. Po ukončení vysoké školy nastoupila do auditorské a poradenské společnosti Coopers&Lybrand, která se v roce 1998 spojila s firmou Pricewaterhouse. V PricewaterhouseCoopers byla v roce 1999 jmenována manažerkou a v roce 2009 partnerkou v oddělení auditu. Během své kariéry se stala statutární auditorkou (členkou Komory auditorů České republiky) a členkou britské asociace účetních (ACCA – Association of Chartered Certified Accountants). Od července 2012 je vedoucí auditorských služeb PwC.

Ing. Jan Weber

mistr světa ve Footbagu

je několikanásobný mistr světa a Evropy ve freestyle footbagu. Footbag hraje od roku 2001, od roku 2002 se zúčastnil více než 200 profesionálních footbagových závodů a má na svém kontě více než 2000 veřejných vystoupení. Mezi jeho nejvýznamnější úspěchy patří 4 tituly mistra světa ve dvojicích a 3 tituly mistra světa v jednotlivcích v řadě z roku 2011, 2012 a 2013. V kategoriích na MČR zvítězil celkem 8 krát. Podporuje charitativní činnost spojenou především s nadačním fondem UNICEF, kde pravidelně vystupuje na dobročinných akcích.

Ing. Jan Weinfurt

Jednatel TÜV International, s.r.o., jednatel TÜV Rheinland Group

Jan Weinfurt vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, obor Zahraniční obchod, a také studoval na Pittman‘s School of English v Londýně. Pracovní zkušenosti získal jednak jako obchodní referent ve společnostech Chemapol Praha a BASF Ludwigshafen, konsultant ve společnosti Management Partner Stuttgart a byl také partnerem v Delta Consulting Praha. Od roku 2000 je jednatelem společnosti TÜV International Praha.

Ing. Petra Wendelová , CSc.

Partner, divize Transaction Advisory Services, ERNST & YOUNG, Tax & Transactions, s.r.o.

Na VŠE vystudovala v r. 1984 obor ekonomická statistika, v letech 1984 – 1990 zde pracovala jako odborný asistent, v r. 1989 získala titul CSc. V letech 1990 - 1994 byla víceprezidentkou a prezidentkou HC&C, Harvardská burzovní společnost. V období 1995 - 2000 působila v Credit Suisse First Boston jako Vice President, od r. 2000 je partnerem společnosti Ernst&Young v divizi Transaction Advisory Services.

Ing. Petr Zahradník , MSc.

projektový manažer a konzultant EU Office České spořitelny; člen poradního orgánu „NERV“ (Národní ekonomické rady vlády)

Petr Zahradník je ekonomický expert, analytik a konzultant specializující se na problematiku Evropské unie. V současnosti je projektovým manažerem a konzultantem EU Office. V roce 2009 se stal členem Národní ekonomické rady vlády (NERV). V letech 1993 – 1995 působil v Ústavu pro evropská a mezinárodní studia při Úřadu lucemburské vlády a v Mezinárodním ústavu pro analýzu aplikovaných systémů v rakouském Laxenburgu. Po návratu do České republiky působil více než sedm let jako makroekonomický analytik v soukromých společnostech aktivních na kapitálovém trhu – Conseq Finance (1999 – 2003) a Patria Finance (1995 – 1997). V letech 1995 – 1999 působil také jako konzultant Kanceláře prezidenta republiky. Od roku 2006 je členem EuroTeam při Evropské komisi, DG ECFIN, a od roku 2010 je členem Expertní poradní skupiny EPOS při Ministerstvu pro místní rozvoj ČR. Systematicky se věnuje spolupráci s akademickou sférou. Přednáší ekonomii transformace na pražském centru New York University; podílí se na výuce a výzkumné činnosti na Vysoké škole ekonomické v Praze a řadě dalších univerzitních a výzkumných institucí v tuzemsku i zahraničí. V průběhu své profesionální dráhy má zaznamenáno více než 3 000 citací v tuzemských i zahraničních médiích; vedle toho je autorem několika set odborných i populárních ekonomických článků, několika desítek přednášek na odborných konferencích a seminářích a třinácti kapitol v knižních publikacích. Je autorem dvou knižních monografií. Petr Zahradník vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, obor finance. V období 1991 – 1992 působil jako stipendista na katedře ekonomie na Queen Maryand Westfield College na Londýnské univerzitě. V letech 1992 – 1993 souběžně studoval program hospodářské politiky na Columbia University v New Yorku a evropská studia na Katolické univerzitě v Lovani v Belgii. V tomto období rovněž prováděl ekonomický výzkum v rámci projektu Světové banky. V současnosti působí také jako člen poradního orgánu „NERV“ (Národní ekonomické rady vlády).

Ing. Petr Záhrobský

Reprezentant ČR v alpském lyžování

Petr Záhrobský reprezentuje Českou republiku v alpském (sjezdovém) lyžování. V roce 2007 vystudoval pražskou Vysokou školu ekonomickou (Mezinárodní obchod a Cestovní ruch). Petr je jedním z nejlepších českých lyžařů. Pravidelně jezdí Světový a Evropský pohár, třikrát se zúčastnil ZOH a pětkrát MS. Jako historicky první český sjezdař bodoval v rychlostních disciplínách (sjezd, superobří slalom) Světového poháru. Jako jediný Čech také vyhrál celkové hodnocení disciplíny v Evropském poháru a to dvakrát v superobřím slalomu v letech 2009 a 2010. V současné době (2010) je členem Ski klubu Krkonoš a zaměstnancem Centra sportu ministerstva vnitra ČR.

Ing. Eva Zamrazilová , CSc.

hlavní ekonomka České bankovní asociace

Eva Zamrazilová absolvovala Národohospodářskou fakultu na Vysoké škole ekonomické. Po studiu vyučovala teorii statistiky a ekonomickou statistiku na VŠE, pracovala jako vědecký pracovník v Ústavu prognózování VŠE, v Ekonomickém ústavu ČSAV a Výzkumném ústavu práce a sociálních věcí. V 90. letech spolupracovala na řadě studií k tématice transformace české ekonomiky, absolvovala krátkodobé stáže v zahraničí. Doktorandské studium ukončila v roce 1990 na Katedře statistiky NH fakulty VŠE. Od roku 1994 pracovala na makroekonomických analýzách a prognózách v Týmu hlavního ekonoma Komerční banky. Spolupracovala s Českou bankovní asociací v rámci Pracovní skupiny pro ekonomické a měnové otázky, je členkou předsednictva České společnosti ekonomické a nositelkou ceny ČSE. Přednáší makroekonomickou analýzu na Vysoké škole ekonomie a managementu. Dlouhodobě publikuje v domácím i zahraničním odborném tisku na témata makroekonomické rovnováhy, konvergenčního procesu tranzitivních ekonomik, hospodářské politiky, trhu práce (je autorkou či spoluautorkou více než 150 odborných titulů), rovněž přednáší na odborných konferencích. Od března roku 2008 do února roku 2014 byla také členkou bankovní rady ČNB.

Ing. Jiří Zapletal

ředitel společnosti Doosan power system pro střední a východní Evropu

Na VŠE vystudoval v r. 1983 obor Zahraniční obchod, v letech 1983-1985 působil jako odborný asistent na katedře zahraničního obchodu. V letech 1985 -1991 byl projektovým managerem Škoda Praha, a ekonomem na stavbě v Abu Dhabi. V období 1992-1999 působil jako business controller ABB, s.r.o., v letech 1999-2000 byl víceprezidentem a finančním ředitelem ABB DIZ. Od r. 2000 působí ve Škoda Holding, je místopředsedou představenstva. Od r. 2009 se stal předsedou představenstva a generálním ředitelem společnosti Škoda Power a.s.

Ing. Miloš Zeman

prezident České republiky

Miloš Zeman v roce 1965 začal dálkově studovat Národohospodářskou fakultu VŠE v Praze, obor národohospodářského plánování. O dva roky později přešel na denní studium, které zakončil roku 1969. V období 1993-2001 zastával funkci předsedy České strany sociálně demokratické. V letech 1996-1998 byl předsedou Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky a následující čtyři roky zastával funkci předsedy vlády. Po neúspěšné kandidatuře na prezidenta České republiky v roce 2003 odešel na sedm let z politiky. V březnu 2010 se vrátil do politického dění a stal se předsedou nově založené strany SPOZ. Na funkci předsedy rezignoval po parlamentních volbách 2010. V lednu 2013 byl zvolen prezidentem České republiky.

Ing. Josef Zieleniec , CSc.

Bývalý europoslanec

Po absolvování VŠE pracoval ve Výzkumném ústavu strojírenské technologie a ekonomiky a později v Ekonomickém ústavu Československé akademie věd, kde získal titul kandidáta věd v oboru ekonomie. V r. 1990 založil a stal se prvním ředitelem CERGE-EI poté byl jmenován docentem ekonomie. Od r. 1992 byl federálním ministrem mezinárodních vztahů a od r. 1993 ministrem zahraničních věcí ČR, po r. 1996 byl místopředsedou vlády a ministrem zahraničí. V r. 2000 byl zvolen senátorem jako nezávislý s podporou Čtyřkoalice, od r. 2004- 2009 se stal poslancem Evropského parlamentu, kde byl členem Výboru pro zahraniční věci. V roce 2009 se po ukončení mandátu v Evropském parlamentu vrátil k povolání vysokoškolského učitele. Přednáší na pražské pobočce Newyorské univerzity.

Ing. Jan Žůrek

Prezident České podnikatelské rady pro udržitelný rozvoj

Obchodní fakultu VŠE absolvoval v roce 1978. Až do roku 1990 pak pracoval ve VÚO Praha. V roce 1993 získal osvědčení daňového poradce. V KPMG Česká republika působí od roku 1990 v různých funkcích. Vede daňové oddělení v KPMG ČR, od roku 2005 je zároveň odpovědný za daňové služby KPMG v regionu SVE. Od roku 2009 je členem řídícího výboru daňových služeb KPMG pro oblast Evropy, Středního východu a Afriky (EMA Tax Board). Od roku 2016 působí na pozici prezidenta České podnikatelské rady pro udržitelný rozvoj.